פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

היי, ברצוני לדעת מספר דברים, כיום אני בעלת תואר ראשון בחינוך בהתמחות (מתמטיקה ומדעים) אני רוצה לעשות הסבת מקצוע היכן כדאי לי ללמוד תחומים(רפואה הוליסטית, נטורופתיה ) אילו ואיזה תחום מבוקש יותר, אני מאיזור הצפון, כמו כן אני מחפשת גם לימודי ערב פעם- פעמים בשבוע.... ומהם תנאי הקבלה עבורי, תודה ויום טוב
גיל וינבאום | 17:36  07/03/10
שלום איטה, רפואה הוליסטית הוא שם נרדף לרפואה משלימה- לא למקצוע ספציפי..... יש לפחות 4 מגמות לימוד ועשרות קורסים שמוגדרים תחת המטרייה של "רפואה הוליסטית"..... לגבי נטורופתיה: מקצוע הליבה בנטורופתיה הוא תזונה. בנוסף לכך, נלמדים הנושאים/ הקורסים הבאים: טכניקות אבחון - לומדים מספר גישות אבחוניות שונות, צמחי מרפא מערביים,רפוי באמצעות תוספי תזונה, פרחי באך, ארומתרפיה ומקצוע המגע שבוחרים (שיאצו/ טווינא/ עיסוי/ רפלקסולוגיה(. בנוסף לכל אלה, לומדים את התיאוריות המרכזיות, יחסי גומלין בין גוף ונפש, מבוא לפסיכולוגיה, סדנאות לניהול מתחים, להעצמה אישית ועוד.... הנטורופת מתאים לאדם את התזונה ואורח החיים המתאימים לו. בקליניקה המטופל (אם יש צורך) יעבור טיפולי מגע. כמו כן, אם צריך הנטורופת ייתן למטופל צמחי מרפא, תוספי תזונה, פרחי באך ככלים תרופתיים. במקביל ללימודי המגמה, לומדים לימודי רפואה מערבית: אנטומיה- איפה כל איבר ומערכת נמצאים. פיזיולוגיה- מה כל איבר ומערכת אמורים לבצע בגוף. פתולוגיה- מה קורה בגוף, כשהאיברים והמערכות נכשלים בתפקידם. פרמקולוגיה- תורת התרופות. בדיקות מעבדה- לומדים לפענח בדיקות דם, שתן, א.ק.ג וצילומי מעבדה. לגבי בחירת מכללה: לגבי השיקולים בבחירת מכללה. בבואך לבחור מכללה יש לבדוק את הפרמטרים הבאים: 1. מי מרכז את המגמה, ומהו הריזומה המקצועי, ההשכלתי והקליני שלו 2. מהו גודלו של סגל ההוראה והרקע המקצועי, ההשכלתי והקליני שלו. 3. מהו החזון של תוכנית הלימוד, האם הוא עומד בקו אחד עם החזון שלך? 4. האם מתקיים שדה קליני (סטאז')? 5. היכן מתקיים השדה הקליני ומה היקפו? 6. כשמדובר בשנות לימוד קלנדריות, כמה שעות לימוד לומדים בכל שנה? 7. האם למכללה יש כבר בוגרים בתחום והאם הם עובדים במקצוע? 8. האם יש מחלקת השמה שעוזרת לסטודנט במציאת עבודה? 9. להיכנס לשיעורים שכבר רצים בפועל, ולהתרשם מאיכות העברת השיעורים והאווירה בכיתה 10. לשבת בקמפוס, לעצום עיניים ולהרגיש מה המקום "משדר" לך מבחינת תחושות הבטן. לגבי פטורים: עלייך לשבת מול מרכז המגמה הרלוונטי ולבדוק האם יש לך, ואם כן ממה. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
סגור