האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה - מידע כללי

הרשמה פתוחה ואיכות אקדמית

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
האוניברסיטה הפתוחה הינה אחת משמונה האוניברסיטאות בישראל שהוסמכו על -ידי המועצה להשכלה גבוהה להענקת תארים אקדמיים ולומדים בה כ- 7,000 סטודנטים. גישתה הייחודית מבוססת על חתירה למצוינות אקדמית לצד קבלה ללימודים ללא תנאים מוקדמים.
 
שיטת הלימוד הייחודית של האוניברסיטה הפתוחה משלבת בין לימוד מספרי לימוד הנכתבים על -ידי מיטב המומחים בישראל, טכנולוגיות מתקדמות להוראה מרחוק, מפגשי וידאו בהוראה סינכרונית ואתרי קורסים באינטרנט התומכים בתהליך הלמידה, לבין מפגשי הנחיה פנים אל פנים המתקיימים בכ- 50 מרכזי לימוד בכל רחבי הארץ. אפשר להתחיל ללמוד בכל סמסטר: בסתיו, באביב או בקיץ. שיטה זו מאפשרת ללמוד לתואר מבלי לעצור את מסלול החיים שלכם, במקביל לעבודה ופיתוח קריירה. 
 
במהלך הלימודים באוניברסיטה הפתוחה תרכשו, בנוסף לתארים האקדמיים, גם יכולת התמודדות עם חומרים חדשים ומורכבים, כלים לניהול זמן יעיל וחיפוש מושכל במאגרי מידע, מיומנויות למידה עצמית ומשמעת עצמית.
 
האוניברסיטה הפתוחה מציעה עשרות תכניות לימוד לתואר ראשון במגוון תחומים וביניהם:
כלכלה, ניהול, חשבונאות, מדעי הטבע, הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול,  מתמטיקה, מדעי החיים, היסטוריה, מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, מדעי הרוח, פסיכולוגיה, חינוך, הנדסת תעשייה וניהול, פילוסופיה,  מדע המדינה ויחסים בין-לאומיים, סוציולוגיה, תקשורת, אמנויות, קולנוע, מדעי החברה ומדעים.
 
כמו כן, האוניברסיטה הפתוחה מציעה תכניות לימוד לתואר שני בתחומים:
מינהל עסקים, , מדעי המחשב,  לימודי דמוקרטיה, לימודי תרבות מחשבה ביולוגית, והיסטוריה..
 
לימודי הנדסה
לימודי חינוך והוראה
לימודי מדעי החברה
לימודי מדעי החיים
לימודי מדעי הרוח
לימודי מחשבים ומדעים
לימודי ערב
מנהל עסקים וכלכלה
אדריכלות אומנויות ועיצוב
תואר שני במנהל עסקים
תואר שני במדעי החברה
תואר שני בחינוך
תואר שני באומנות
תואר שני במדעים מדוייקים מדעי המחשב
תואר שני במדעי החיים
תואר שני במדעי הרוח
לראשונה בישראל: תוכנית לימודים אקדמית בשפה הרוסית
האוניברסיטה הפתוחה פותחת תכנית לימודים אקדמית חדשה ויחידה בישראל בשפה הרוסית. התוכנית, אשר תפתח בחודש אוקטובר הקרוב, תקנה תואר ראשון במדעי החברה עם התמקדות במדעי היהדות ותולדות עם ישראל. מטרת הלימודים היא לחזק את הקשר של העולים החדשים למורשת ישראל.

צוות מרצים דובר רוסית של האוניברסיטה הפתוחה, המלמד את אותה תוכנית בשפה העברית, ילמד את הסטודנטים בתכנית החדשה במרכזי הלימוד השונים של האוניברסיטה הפתוחה ברחבי הארץ.
הלימודים מושתתים על ספרים של האוניברסיטה הפתוחה ברוסית, ועל אתר אינטרנט שכתובתו:
http://www-r.openu.ac.il/.

המסלול המיוחד מאפשר מעבר בין לימודים בשפה הרוסית ללימודים בעברית. סטודנטים דוברי רוסית שכבר החלו את לימודיהם באוניברסיטה הפתוחה בשפה העברית, יוכלו לעבור למסלול הלימודים החדש, ולהפך.
'תפנית' ותות תקשורת חתמו על שיתוף פעולה בקורסי האימון
'תפנית', בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה ותות תקשורת ותוצאות , חתמו על הסכם שיתוף פעולה בקורסים בתחום האימון האישי, המשפחתי והעסקי. במסגרת שיתוף הפעולה, ירכז אלון גל, "המאמן הלאומי" ומוביל הסדרה "משפחה חורגת", את קורסי האימון בתפנית ויפקח מקצועית על כל המאמנים שייקחו חלק במסלולים השונים..

קורסי האימון בתפנית יתמקדו בשלושה מסלולים: המסלול העסקי, המסלול המשפחתי והמסלול האישי ומיועדים לכל מי שמעוניין להטמיע את עולם הקואצ'ינג בחייו המקצועיים,
הניהוליים, האישיים והמשפחתיים. כל מסלול יעניק לבוגריו כלי עבודה לשיפור וניהול מערכות היחסים השונות בחייו, הטמעת יסודות האימון בחיי המשתתפים ושיטות חניכה ועבודה מבוקשות ויוקרתיות במשק הישראלי.

לדברי תמי גוילי, מנהלת תפנית: "שיתוף הפעולה בין תפנית לתות תקשורת ותוצאות משקף את מגמות בית הספר לשינוי וחידוש עולמות התוכן הנלמדים תוך חיבור לגורמים מובילים
בעולם ההדרכה. תות תקשורת ותוצאות הינו גוף מוביל בתחום האימון בארץ ומאמניו
פרוסים בכל הארגונים המובילים במשק הישראלי. ניסיונם הרב של המאמנים בשילוב פיקוח אקדמי צמוד של האוניברסיטה הפתוחה יאפשר ללומדים ללמוד בקורס יישומי ברמה גבוהה".
האוניברסיטה הפתוחה תעלה עשרות ספרים לאינטרנט
האוניברסיטה הפתוחה עומדת להעלות גרסאות מקוונות של עשרות ספרי לימוד אקדמיים, מערכי שיעור, מצגות וחומרי עזר אחרים לשימוש חופשי ברשת האינטרנט.

מטרת הפרויקט, המכונה בשם "פאר" (ראשי תיבות של "פתיחת אוצרות רוח"), היא להעמיד את הספרים ואת הידע הרב שנצבר באוניברסיטה הפתוחה לטובת קוראי העברית בארץ ובעולם.
בשלב הראשון של הפרויקט שייפתח באפריל 2008, יועלו לרשת האינטרנט ספרי הלימוד
ב - 10 קורסים בתחומי דעת שונים וכן עשרות שיעורים מוקלטים וחומרי לימוד אחרים. בשלב השני יועלו לרשת עשרות ספרים נוספים, במדעי הרוח, מדעי החברה ומדעים המדויקים.

הספרים יוצעו לציבור בפורמט אלקטרוני מלא, עם מעטפת פדגוגית וטכנולוגית עשירה. לספרים יתווספו גם אמצעי למידה דיגיטליים, כמו גרסה קולית מלאה של הספר (בפורמט (MP3, הרצאות וידאו מוקלטות, תרגילים אינטראקטיביים ועוד. ביצוע הפרויקט יארך שנתיים עד שלוש שנים.
מרכז מתוקשב לאבחון לקויות למידה יוקם באו"פ
המרכז החדש אשר ייפתח ברעננה, מיועד לאבחן מועמדים ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה ותלמידים הלומדים בהם

ועדת ההיגוי של ות"ת (הועדה לתכנון ותקצוב) במועצה להשכלה גבוהה, החליטה על הקמה של מרכזים לאבחון תלמידים עם ליקויי למידה במוסדות להשכלה גבוהה.
אחד המרכזים החדשים יוקם באוניברסיטה הפתוחה ברעננה.

המרכז החדש ייפתח בחודש ספטמבר, והוא יישרת מועמדים ללימודים במוסדות להשכלה הגבוהה ותלמידים הלומדים בהם המבקשים התאמות וסיוע בלימודים בגין לקות למידה. המרכז ישרת מועמדים בגילאי 16 עד 30.

האבחון במרכז יעשה באמצעות מערכת מתוקשבת (מת"ל – מערכת תפקודי למידה) שפותחה על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. מדובר במערכת חדשנית אשר תיצור לראשונה האחדה בתהליך האבחון של ליקויי למידה.

המערכת החדישה הנה מערכת ממוחשבת של מבחנים ושאלונים. מטרת האבחון היא קביעת זכאות להתאמות בבחינות האקדמיות ובבחינה הפסיכומטרית, קביעת סוג ההתאמות וגיבוש המלצות לסיוע בלימודים.

לדברי תמר אילוביץ, מנהלת היחידה לליקויי למידה באוניברסיטה הפתוחה, המשמעות והחשיבות של המרכז החדש עבור המועמדים והסטודנטים השונים הנה רבה. "המערכת יוצרת נורמות ברורות באשר לתהליך האבחון, ופותרת בעיות רבות שהיו בעבר באבחון לקויות למידה".

שכר לימוד: אוניברסיטאי - מתוקצב, ניתן לשלם על פי הפקדון לחיילים משוחררים
מעונות: אין
כתובת: רבוצקי 108, ת"ד 808, רעננה | סניפים בכל הארץ

*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור