פורום מדעי ההתנהגות

בהנהלת: שלומי לוי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום מדעי ההתנהגות לתואר ראשון תוכלו לקבל מידע מקיף על היכן לומדים?, מהם תנאי הקבלה?, תקופות רישום, משך זמן הלימודים, סוגי התמחויות, השתלבות בשוק ועוד מידע אינפורמטיבי .

שלומי לוי

שמי שלומי לוי אני יועץ הכוונה אקדמית במסלול האקדמי המכללה למינהל. בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בלימודי משפחה.

שירלי | 16:00  26/07/11
היי, אני מתלבטת בין תואר במדעי ההתנהגות לבין חינוך. אני יודעת שלרוב, תואר במדעי ההתנהגות מאפשר עבודה בתחום משאבי אנוש. אני רוצה לעסוק יותר בהדרכה (לא מורה, אולי מדריכה בתחום המחשבים), פיתוח הדרכה, מאבחנת...פחות מתעניינת במשאבי אנוש ולכן רציתי לדעת מה עדיף ללמוד - מדעי ההתנהגות או חינוך? או אפילו פסיכולוגיה - מה ההבדל בין תואר ראשון בפסיכולוגיה לתואר במדעי ההתנהגות? האם אפשרויות התעסוקה לאחר תואר במדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה תואר ראושן זהים? רציתי גם לברר לגבי משכורות בתפקידים השונים.איזה מקצוע נחשב ליוקרתי יותר ומה פחות? בנוסף, תוכלי לפרט יותר על אפשרויות התעסוקה? תודה
שירי ליברמן | 09:47  08/08/11
שלום לך תואר במדעי ההתנהגות כולל לימודי פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ישנם מוסדות לימוד בהם ניתן לשלב את הלימודים עם קורסים/חטיבות בתחומים נוספים כגון: ניהול ומשאבי אנוש, קרימינולוגיה, תקשורת, חטיבה התנסותית ועוד. התחומים שציינת הדרכה, אבחון, ייעוץ וכו' אלו תחומים שניתן להגיע אליהם עם תואר במדעי ההתנהגות. יש תפקידים שידרש תואר שני מוסמך . בוגרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות משתלבים בסיום התואר במגוון תחומי תעסוקה: ניהול ומשאבי אנוש, גיוס והשמה, פיתוח הדרכה, הדרכת נוער, יחסי ציבור ופרסום, שיווק ומכירות, מכוני אבחון, עמותות ועוד. כמו כן ניתן להמשיך ללימודי תואר שני במגוון תחומים כגון: יעוץ ופיתוח ארגוני, לימודי משפחה, פסיכולוגיה, מנע"ס, מינהל ציבורי,ועוד. תואר ראשון בפסיכולוגיה מתמקד בעיקר בתחום הפסיכולוגיה, בהחלט ניתן לעסוק בתחומים שציינתי לעיל משני התארים. כדי לעסוק כפסיכולוג יש להמשיך לתואר שני בתחום לגבי תואר בחינוך ממליצה לך לברר בפורום הקשור לתחום עיסוק זה אני מציעה לך להגיע למוסדות הלימוד, לפגישות ייעוץ, לדבר עם סטו'/בוגרים , דבר שמאד יכול לעזור בתהליך קבלת ההחלטות מה ללמוד והיכן בהצלחה בכל אשר תבחרי
סגור