פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

ניר | 12:00  25/02/10
שלום, אני הנדסאי תעו"נ- לוגיסטיקה, סיימתי בקריה ללימודי הנדסה בת"א. ההתלבטות שלי היא האם להמשיך למהנדס תעו"נ באפקה או ללמוד הנדסת תוכנה. הנושא שמעניין אותי הוא מערכות מידע. נאמר לי שאני יוכל לקבל פטורים על סמך דיפלומת ההנדסאי עבור הנדסת תעו"נ. מה היית ממליץ לעשות? יש גם חשיבות עליונה עבור הביקוש בחוץ.
שמיר שני | 09:28  28/02/10
ניר שלום, לגבי תחום הלימודים - לדעתי הבחירה צריכה להיות בתחום שיותר מעניין אותך ללמוד ולעסוק בו. גם תחת הנדסת תעשייה וניהול ישנה התמחות במערכות מדיע אולם בדרך כלל מדובר ב-3-5 קורסים מן התואר כולו ולכן באם מעניין אותך לעסוק בתכנות מערכות ופיתוח תוכנה הכיוון הוא יותר להנדסת תוכנה בעוד תעשייה וניהול מתמקדת בתחומים שבהם עסקת במסגרת לימודי ההנדסאי. מבחינת היקף הפטורים - כתלות במוסד בו תבחר ללמוד, הדבר תלוי בציוניך ובקורסים שלמדת אולם רוב הסיכויים כי באם תבחר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול היקף הפטורים שתקבל יהיה מעט גדול יותר. מבחינת הביקוש בשוק העבודה - קשה לומר איזה תחום יותר מבוקש כי לשניהם יש ביקוש. הנדסת תעשייה וניהול הינה תחום רחב יותר שפחות מכווין להיי-טק מאחר ומהנדס תעו"נ עוסק גם בתחום ארגוניים, ניהול הייצור וכו' ולכן ניתן למצוא מהנדס תעשייה וניהול כמעט בכל גוף וחברה מסדר גודל בינוני ומעלה. אתה מוזמן ליצור קשר ישיר עם מוסד הלימודים שרלוונטי לגביך לבדוק כמובן פרטים נוספים. בהצלחה, שני
יפעת HIT | 17:01  28/02/10
שלום ניר, אתה אכן נמצא בנקודה בה אתה אכן יכול לבחור מבין כמה מסלולים. :) המכון הטכנולוגי חולון .H.I.T מציע לימודי תואר ראשון B.Sc במסלול לניהול טכנולוגיה שעשוי להתאים לרצונותיך. תכנית הלימודים מתמקדת במתודולוגיות ניהול מתקדמות, מאפייני הניהול של מערכות טכנולוגיות חדשניות, ניהול פיננסי וכלכלי של מערכות טכנולוגיות וטכנולוגיות חדשניות בתחומים ספציפיים. הלימודים מאפשרים לך לבחור תחום התמחות במערכות מידע כך שתוכל לשלב הן לימודי ניהול והן לימודי מערכות מידע. בכדי לקבל את כל המידע הרלווטי לך, אתה מוזמן לשלוח את פרטיך לכתובת המייל – hagits@hit.ac.il ואנו נשיב בהקדם. בהצלחה, יפעת, נציגת H.I.T, המכון הטכנולוגי חולון
סגור