פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

עמית | 18:44  08/01/09
אהלן חבר'ה , 1.מהן הדרישות קבלה בבינתחומי למשפטים +מנהל עסקים/ממשל ? הבגרות שלי ממש על הפנים - ממוצע 82.9 , כמה צריך להיות הפסיכו במצב הנ"ל ? 2. בהנחה שהשאיפה היא להיות עו"ד פליליסט, האם קיים מקום מומלץ יותר ללמוד בו ? (מיקום הלימודים אינו פונקציה) ואם כן, מהן הדרישות קבלה ? תודה, עמית
ליאור פ | 15:28  09/01/09
שלום עמית. אני ממליץ לפנות ישירות למרכז הייעוץ של המרכז הבינתחומי ולברר שם. ייתכן ויש שם רשימות המתנה או וועדות מיוחדות גם למי שלא עומד בתנאי הקבלה. ואם כבר, הייתי מייעץ לך לברר את תנאי הקבלה של עוד כמה מקומות, לפני שאתה סוגר מקום. לגבי עו"ד פליליסט- המכללה למנהל מציעה אשכולות התמחות ואז בנוסף לקורסי החובה, אתה לומד מקבץ של קורסים מאוד טובים בתחום הפלילי עם מרצים נחשבים (כמו ד"ר רבין). אני מניח שיש בעוד מקומות תוכניות כאלה. שווה לברר. יש כגם תוכניות של מעין טרום התמחות צמוד לשופט. אני מכיר סטודנט שנה שלישית במכללה למנהל שעובד צמוד לשופטת מחוזית בתחום הפלילי (פרויקט מיוחד במכללה). אני מתאר לעצמי שיש דברים דומים במקומות אחרים. פשוט תתקשר, תתאם פגישה ותבוא להתרשם בעצמך. לשם הנוחות, זהו הטלפון של מרכז הייעוץ של המכללה למנהל 9634103 -03 בהצלחה רבה
לגבי הדרישות אני אברר עם הבינתחומי כמו כן במוסדות אחרים,בכל אופן מהבירור הקצר שערכתי עימם בסמוך לשיחרורי מצה"ל (לפני 10 חודשים) הבנתי שאין הנחות וכדומה וחייב פסיכו (להבדיל מהמכללה למינהל שיש שער פתוח וכמה אופציות נוספות). השאלה שלי היא אחרת - ליאור ,בתור אחד עם קצת יותר ניסיון ממני, על מנת באמת להיות פליליסט איפה באמת נחשב ללמוד כיום בהאתם למצב השוק ?
עמית | 18:48  12/01/09
הנושא הנ"ל נשכח ????
ליאור פ | 23:33  12/01/09
שלום. מתנצל על העיכוב. עשיתי כמה בירורים אתמול לגבי פלילי. האמת היא שאין תשובה חד משמעית. כיוון שבמקומות שאין אשכולות, אתה יכול בעצמך לבחור בקורסים שונים שקשורים לתחום. אם האוני' כן יבואו בחשבון באיזשהו אופן, בר אילן ות"א הם מקום טוב. במכללות, לדעתי האישית ומהיכרותי עם המרצים של המכללה למנהל (שם אני מלמד) אני יכול לומר שהמכללה היא מקום מצוין להתמחות במשפט פלילי ואני אישית מכיר עורכי דין שלמדו איתי והיום עובדים בכל המשרדים הטובים ביותר כולל פרקליטויות בתחום הפלילים. כך, שאולי שווה לך לבקר במכללה או שתיים ולבקש לדבר עם המרצים באופן אישי. אני די בטוח שד"ר רבין ישמח לשוחח עימך. נסה לתאם פגישה דרך הייעוץ של המכללה למנהל. בהצלחה רבה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור