פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

אמרת בעבר בפורום שניסית לעבור לאוניסברסיטה ולא הצלחת. אמרת שהדרישות של י-ם הן : פסיכו 600, ממוצע 88 פטור באנגלית ו-38 נקודות זכות. א. האם פטור מאנגלית הכוונה בבחינה הפסיכומטרית או אמיר ? או שהכוונה לעבור קורס באנגלית בשנה א ? ב. מה ז"א 38 נקודות זכות ? ולמה ציינת שזה בילתי אפשרי ? ג. האם באוניברסיטה דרשו ממך גם בגרות ? אם כן איזו ? ד. האם היית אמורה חוץ מזה לעמוד בעוד דרישות כלשהן ? ה. מה היתה הסיבה שלא הצלחת לעבור ? אני מאוד מודה לך אם תוכלי לענות או אולי ליאור אם הוא יודע חלק מהתשובות
ליאור פ | 14:38  10/08/08
שלום רב את מתייחסת לתשובה של קרן בעניין. אינני יודע עד כמה הידע מוסמך ורלבנטי גם לשנה הבאה. בגדול, אין כמו בירור אישי. התקשרי ותבררי. למיטב ידיעתי, די קשה לעבור לאוניברסיטה ממכללות בארץ. אני מניח שפטור מאנגלית זה דרך הפסיכומטרי או אמיר או אם עברת קורס של המכללה כדי לקבל פטור מאנגלית. הקושי לעבור נובע מחוסר רצון של האוניברסיטאות לקבל סטודנטים נוספים לשנה ב', גם מי שעומד בדרישות המוקדמות של האוניברסיטאות.
קרן | 19:16  10/08/08
כחודש לא נכנסתי ואיך שאני נכנסת מופיעה ההודעה שלך. חבל שלא חשבת על מליון דולר(: בכל מקרה הפטור באנגלית הוא בפסיכומטרי/אמיר לא מסכימים לקבל קורס מעבר ממכללה. אין שום דרישה לציוני בגרות. על כל קורס בתואר אתה מקבל מס' נקודות ואצלנו במכללה כמו שאני מניחה שגם בשאר המכללות תוכנית הלימודים בנויה בצורה כזאת שעושים בשנה א' כ23 נקודות בלבד, בשנה א' גם אין אפשרות לקחת קורסי בחירה נוספים (חוץ מאחד)כדי להשיג כמות כזאת של נ"ז. הדרישה הזאת שהיא מאוד מוזרה היא הסיבה שלא עברתי. ברישום דברו איתו על 38 נ"ז שזה הזוי מאוחר יותר העלתי סברה שאולי אותה פקידה התכוונה לש"סים ולא נקודות זכות שזה כבר הגיוני ולרוב הסטודנטים יש את זה. (אם כי קשה לי להאמין שהיא טעתה טעות כזאת דרסטית) אבל כבר לא התקשרתי לברר כי כשחשבתי על זה אני לא מוכנה להחליף את כל הציונים שלי בציון עובר מנהלי כמו שהם עושים שם ולוותר לחלוטין על חלק מהקורסים. לא רע לי בכלל במכללה.
חחח פעם הבאה אני יחשוב על מילון (-: היום דיברתי עם המכללה ונאמר לי שבשנה אני צובר 40 שס"ים. האם זה לא אותו דבר כמו נקודת זכות ? אם לא אז מה ההבדל ? ובאוניברסיטאות אחרות ניסית ? מה הם דורשים ? תודה
קרן | 01:06  11/08/08
בד"כ כל שני ש"סים שווים נקודת זכות אחת. ת"א אפילו לא חזרו אלי אין מענה ואני לא יודעת מה הולך שם, בבר אילן אמרו שאני ישלח טפסים ובנוסף לממוצע 88 לפחות הם רוצים עמידה בתנאי הקבלה הרגילים ללימודים. חיפה רוצים תצהיר של עמידה בשלוש אחוזים הראשונים במכללה. האבסורד ששנה שעברה התקבלתי לשם על סמך בגרות ופסיכו' והחלטתי לוותר והשנה הם באו עם הדרישה המטורפת הזאת למרות זאת. בקיצור סרט. יותר קשה לעבור מאשר להתקבל מלכתחילה אבל זה לא נורא לך למכללה בלי פחד. חוץ מהעניין הכלכלי אני נורא מופתעת לטובה.
היי קודם כל תודה הבהרת לי הרבה נקודות האם את בטוחה בקשר לנקודות זכות ? אז איך יש אנשים שעוברים אליהם אם בלתי אפשרי להגיע במכללה לכמות כזאת של נקודות ? איך אפשר להסביר את זה ? תוכלי להגיד לי למה לא קיבלו אותך לי-ם באיזה דרישה לא עמדת ? דיברתי עם י-ם וחוץ מזה שהם דורשים נקודות זכות הם רוצים גם פטור מאנגלית באמי"ר ולא מכירים את הפטור של המכללה למנהל (בניגוד לבינתחומי ולא ברור לי למה). היה חסר לי בפסיכו נקודה אחת לפטור. אני לא כל כך אופטימי שאפשרי בכלל לעבור לאוניברסיטה את ממש צודקת בניגוד למה שאנשים חושבים. תודה עזרת לי מאוד
לדעתי פעם היה קל יותר לעבור כי גם אני יודעת על כלה שעברו וכנראה שעכשיו התחילו עם מדיניות של אנטי נגד ההעברות ולכן התחילו עם הקטע הזה של נקודות הזכות. נקודות הזכות היא הדרישה שלא עמדתי בה.מ

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור