פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

נ.כ. | 19:00  09/06/07
שלום, חשבתי ששווה להתייעץ. אני בת 31 עובדת במשרה מלאה. יש לי תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ללא תזה ועשיתי קורס במשחק בבי"ס של ענת ברזילי. אני מעוניינת להמשיך ללמוד הן מתוך סקרנות ויכולת והן על מנת ללמוד משהו שיהיה מקצוע, מעין תעודת ביטוח. יש לציין שאין קשר בין העיסוק הנוכחי שלי לבין מה שלמדתי ואין לי שום כוונה לעזוב את העבודה ע"מ להתאים את עצמי ללימודים מלאים, אני מאמינה שיוכלו להתגמש איתי קצת. חשבתי לעשות תעודת הוראה או ללמוד הנחיית קבוצות. אם יש רעיונות/עצות אשמח לשמוע. בתודה מראש
אפרת יצחקי רבינוביץ | 20:02  09/06/07
שלום נ.כ בעיני לימודים הם רק דרך להכשיר עצמך למקצוע עתידי, ומכיוון שאני לא יודעת מה היית רוצה לעשות בעתיד קשה לי להמליץ על קורס זה או אחר. אלא אם את רוצה ללמוד לשם העשרה, אזי ישנם המון תחומים וכדאי לבחור לפי עניין ועד כמה זה משתלב עם עבודתך.בהצלחה
קודם כל תודה על המענה המהיר. מה שלא ברור לי הוא העובדה שהצלחה בשוק העבודה זה שילוב של השכלה, הון תרבותי/אנושי, ניסיון, אינטיליגנציה, מזל וכיו"ב. רבים רוכשים השכלה שאינה תורמת להם במישרין לקרירה, גם לתואר עצמו יש יתרון. יש לי תואר שני בסוציולוגיה ואנת', זה לא מקצוע ממשי... לכן דברייך שכל לימודים הם דרך להכשיר את עצמך למקצוע עתידי תמוהים בעיניי, שכן רבים רוכשים השכלה שלא תורמת להם במישרין לקרירה, אלא בעקיפין. אנסה לחדד את שאלתי -בשלב הזה בו אני עובדת במשרה מלאה ורכשתי את ההשכלה שציינתי מה הכי משתלב טוב עם התחומים שציינתי ע"מ לרכוש מעין תעודת ביטוח, מקצוע יותר מובהק. חשבתי על הוראה, הנחיית קבוצות, גישור... אשמח לשמוע עוד רעיונות
אפרת יצחקי רבינוביץ | 07:58  12/06/07
הי עכשיו תורי להסביר עצמי.התכוונתי לכך שגם אם לימודים הם לא המקצוע עצמו הם נועדו (מעבר כמובן להעשרה) להכשיר אותנו, כמו שאמרת, גם בדרך עקיפה לעיסוק כמו: שלימודי אומנות או היסטוריה עשויים להוביל לעשייה בתחומי התרבות או לכל עשייה אחרת שתנאי הקבלה לאותו עיסוק הוא רקע לימודי אקדמאי. כשאמרתי שהלימודים הם שלב התכוונתי לכך שהם פרק יחסית קצר בחיים ביחס לפרק התעסוקה בחיים ולכן צריך להתייחס לכך בהתאם.הוראה והנחיית קבוצות נשמע לי טוב, גישור פחות היות וחשוב רקע מסויים 0עו"ס, משפטים) כדי להשתלב בתחום. אפשר גם לשקול עבודה באבחון, תחום של קויות למידה, אימון.
סגור