פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום רב, זה עתה סיימתי את כל חובותיי לתואר הראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה(2 סמינריונים), וכרגע אני בתקופת מעבר של חיפוש עבודה שתהיה לי משמעותית לקריירה, ולא סתם עבודת סטודנטים. כמו כן לקחתי בינתיים הפסקה של שנה מלימודי תואר שני, על מנת שיהיה לי זמן להתנסות בשטח קצת.. הכוונה שאני רוצה להתנסות בתחומים שקשורים לעבודה עתידית בה אבחר. אחד הכיוניים שחשבתי עליו הוא יעוץ ארגוני, אבל אני לא יודע מאיפה להתחיל.. יועצים ארגוניים שדיברתי איתם אמרו לי שכדאי להתחיל בהדרכת עובדים בארגונים או בחברות יעוץ, ואחר כך להיות רכז הדרכה וכ'ו.. אבל בכל משרה שחיפשתי באינטרנט כתוב שצריך נסיון קודם בהדרכה או הבנה בתכנים ספציפיים של החברה הספציפית (נגיד תוכנה), ואין לי את אלו.. איך אני מתחיל מאפס בעבודה כזו?? גיוס והשמת עובדים אני לא רוצה (בין היתר כי אהיה מיעוט גברי, כמעט כל העובדים בתחום הם נשים..) ו..אשמח לכיוונים נוספים באמצעות תואר במדעי החברה, ובעיקר ארצה לשמוע מהן העבודות הראשוניות בשביל להתחיל להתקדם בתחום? המשך שבוע טוב
שחר שלום, מאד קשה לעסוק בתחום הייעוץ הארגוני מבלי לרכוש את הניסיון המתאים. יועצים ארגוניים לאחר תואר שני מתקבלים למקומות העבודה בזכות כך שהם עוברים התמחות במסגרת הלימודים ומתוך כך גם צוברים את הניסיון הדרוש. הדרך שבדקת היא הדרך הנכונה- לבדוק עם מעסיקים ולוודא מה תנאי הקבלה. לפי הדברים שציינת הניסיון הבסיסי שנדרש ממך הוא בהדרכה. אולי כדאי שתתחיל ממשרה כזו בתחום ההדרכה ופחות בתחום הארגון, כל משרה אשר תקנה לך את המיומנות בעמידה מול קהל, העברת מידע ואולי אף עבודה מול קבוצה מסוימת ולהוביל אותה תהליך. יש הרבה משרות הדרכה אשר לא בהכרח דורשות ניסיון, לדעתי זו הדרך הטובה ביותר על מנת לרכוש את הדרישה הבסיסית. מעבר לכך, ישנם גם לימודי תעודה בתחום ההדרכה, וכן בתחום הייעוץ הארגוני שאולי גם יוכלו לספק לך נקודת התחלה טובה יותר. בהצלחה
סגור