פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

ענבר | 20:02  03/09/10
אני בת 18 והתקבלתי לארכיטקטורה בטכניון המקצוע מאוד מעניין אותי ואני גם מוכשרת והתקבלתי בקלות, אבל פוחדת שזו טעות ללכת ללמוד את זה מבחינה כלכלית, כי אומרים שהשכר במשרדים הפרטיים נמוך. כשהייתי בבית הספר עשיתי כל מה שיכולתי כדי להתקבל להנדסת חשמל בטכניון- למדתי פיזיקה ומדעי ההנדסה + פרוייקט בטכנולוגיה, השתתפתי בתוכנית לשילוב תלמידי תיכון בטכניון, שבה לומדים קורסי מבוא ברמה גבוהה כמו סטודנטים רגילים, רק קורס אחד בכל סימסטר, בשעות הבוקר כלומר הייתי צריכה להשלים לימודים של הבית ספר, וצוברים נקודות. הייתי ברמה של שאר הסטודנטים ואפילו טובה מחלק מהם. הייתי מצטיינת במקצועות הריאליים, ובהומניים קצת פחות. ממוצע בגרויות 105. מה שמנע ממני להתקבל להנדסת חשמל זה הפסיכומטרי, קיבלתי 592 בפעם השנייה וזה לא הספיק (זה הציון שקיבלתי אחרי קורס, שעשיתי אחרי שעות הלימודים בבית הספר בערב, בלי הרבה זמן לסימולציות). אני הייתי מוכנה להתפשר על הנדסת אוירונאוטיקה וחלל או הנדסת חומרים מצידי אבל לשנה הזאת גם לזה לא יכולתי להתקבל, אפילו לא להנדסה חקלאית. לא נירשמתי לאוניברסיטאות אחרות. ארכיטקטורה זה המקצוע שהכי מתאים לכישוריי אבל זה ירדוף אותי הפחד לגבי העתיד, שהשכר יהיה נמוך או לא אמצא עבודה.. ולשפר את הפסיכומטרי זה משימה לא קלה בכלל עבורי. אשמח לשמוע את עצתך תודה, ענבר
חנית נוה | 09:42  05/09/10
שלום ענבר, על מנת להצליח במקצוע מסויים ובלימודים עלייך לאהוב אותו ולהיות טובה בו. אם את אוהבת את תחום הארכיטקטורה סביר להניח שתוכלי להצליח בלימודים , למצוא עבודה טובה לאחר התואר ולהתקדם ואף לפתוח משרד פרטי. בתחומים מעטים מרויחים הרבה כסף . השכר ברוב התחומים הוא ממוצע אבל עם הותק והתתקדמות וגם הרבה מזל זה עולה. לגבי הנדסת חשמל- אם זה היה חלום שלך היית צריכה לנסות להתקבל למקומות אחרים מלבד הטכניון ויש עוד הרבה מכללות טובות להנדסה שמלמדות את התחום ומאפשרות תעסוקה טובה לאחר התואר. אני מציעה שתתחילי ללמוד ואם את רואה שזה לא בשבילך תמיד אפשר לעזוב בהתחלה וחפש תחום אחר. בהצלחה
סגור