פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

טלי | 16:02  14/06/09
אני מעוניינת ללמוד הנחיית קבוצות הורים...המליצו לי על מכון אדלר ...הנקודה היא שהלימודים שם נמשכים 3 שנים (לימודים פעם בשבוע ,מרוכז),האם ישנו מוסד שמשך הלימודים קצר יותר ממה שהם מציעים? ובנוסף רציתי לדעת היכן אוכל להשתלב בשוק העבודה כשאסיים אם יש ברשותי BA במדעי החברה (הבנתי שנותנים עדיפות לבוגרי פסיכולוגיה)
שני צור | 19:21  14/06/09
ישנם מוסדות רבים המציעים לימודים אלו,ותכניות הלימוד ואורך הלימודים שונה בין המוסדות. אני מציעה לברר מול המכללות לחינוך ומכללות אחרות. תוכלי להתשלב כמנחת קבוצות במגוון תחומי תעסוק כגון הוראה,פסיכולוגיה, פסיכותרפיה ועוד.אין בהכרח יתרון לבוגרי פסיכולוגיה,זה תלוי באיזה תחום תעסוקתי תנסי להשתלב לאחר הלימודים.
אסנת שטרן | 14:27  15/06/09
טלי שלום ראשית חשוב לציין שישנה טעות רווחת שמנחה קבוצות הוא מקצוע טיפולי וההנחה הזו מוטעית מיסודה. המקצוע מנחה קבוצות הוא לא מקצוע טיפולי, אלא מקצוע משימתי, ומי שרשאי לעסוק בהנחייה טיפולית הוא רק מי שיש לו הכשרה טיפולית קודמת (כמו: פסיכולוג, מטפל באמנויות, עו"ס ועוד), ולכן צריך לבדוק מהי ההכשרה הקודמת שלך ומה האופציה שלך להתרחבות מקצועית דרך הלמידה של הנחיית קבוצות שנית, חשוב להבין שיש כמה סוגים שונים של הנחייה: הנחייה ורבלית והנחייה ורבלית בשילוב אמנויות. נוסף לכך, צריך להבין שיש מסלולי לימוד ממוקדי אוכלוסייה ונושא (כמו מכון אדלר) ויש מסלולים שההכשרה מקיפה הרבה תחומי עניין ואוכלוסיות (כמו התואר השני בלסלי בהנחיית קבוצות בשילוב אמנויות) מציעה לך לפנות לייעוץ טלפוני בלסלי
סגור