פורום לימודי תקשורת

בהנהלת: שרון אשכנזי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לסייע, לייעץ ולתת מענה לשאלות, כמו גם לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום התקשורת. כולם מוזמנים להשתתף (לרבות סטודנטים בהווה) בתקווה כי יחד, נוכל לספק ידע, מידע ומענה לשאלות

שרון אשכנזי

הפורום מנוהל ע"י שרון אשכנזי, בוגרת בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל ויועצת בכירה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

מתלבטת עדיין | 19:20  11/03/09
גיליתי היום שהמכללה האקדמית נתניה עושה יום פתוח ב13 לחודש (יום שישי) ורציתי לשאול אם עוד מישהו מתכוון לבוא? כי אני מתלבטת... שמעתי שהם מצויינים ללימודי תקשורת, במיוחד אם רוצים לעבוד בתחום אחר כך. הנה לינק שתיראו, מחכה לתגובות. תודה.
ממליץ טבעי | 13:10  14/03/09
אם את מתלבטת באמת ולא סתם מפרסמת פה אז כדאי לך לבדוק את בן גוריון. אני מאד מרוצה שם ויודע שאין בכלל מה להשוות עם המכללות. אבל שוב..אם את באמת מתלבטת אז אל תסמכי גם אלי לכי לימים הפתוחים של כל האוניברסיטאות בעדיפות ראשונה ואז אם לא תהיי מרוצה תנסי מכללות. הלימודים הם הרבה יותר נחשבים באוניברסיטה ויותר איכותיים מנסיון.
ממליץ טבעי | 13:10  14/03/09
אם את מתלבטת באמת ולא סתם מפרסמת פה אז כדאי לך לבדוק את בן גוריון. אני מאד מרוצה שם ויודע שאין בכלל מה להשוות עם המכללות. אבל שוב..אם את באמת מתלבטת אז אל תסמכי גם אלי לכי לימים הפתוחים של כל האוניברסיטאות בעדיפות ראשונה ואז אם לא תהיי מרוצה תנסי מכללות. הלימודים הם הרבה יותר נחשבים באוניברסיטה ויותר איכותיים מנסיון.
מתלבטת טבעית | 16:31  14/03/09
האמת ששמעתי מעוד אנשים על החוג תקשורת בבן גוריון. אני אנסה לראות מתי היום הפתוח ואלך להתרשם תודה רבה
ליטל | 14:51  15/03/09
מבדיקה שאני עשיתי דווקא גיליתי שלימודים במכללה בתחום התקשורת עדיפים הרבה ותר מכיון שהם ברהבה יותר מעשיים. הדגש באוניברסיטה לעומת זאת הוא הרבה יותר עיוני וזהו חיסרון משמעותי. מה גם שבבן גוריון ממה שהבנתי הלימודים הם משולבים עם עוד תחום מה שהופך את הידע והנסיון למצומצמים יותר...
אני מרצה קורס שעוסק בתקשורת (לא אזכיר את שמו) באוניברסיטת בן גוריון. ואני יכולה להעיד מנסיוני שהרמה של מסלולי התקשורת הבין תחומיים עולה על רובן המוחץ של המכללות (היה לי הכבוד לעבוד בכמה מהן) הן באספקט המעשי והן באספקט המחקרי. אינני יודעת מהי הכשרתה של ליטל, אבל לימודים משולבים הם המבוקשים ביותר בארץ ובעולם. כשאני התחלתי ללמוד תקשורת לתואר ראשון (מדובר על לפני כ-3 עשורים), המדיות היו בחיתוליהן, והלימודים היו ניסיוניים. ואכן, התואר נראה אותו הדבר בכל המוסדות. מאז התפתח התחום ובייחוד פה בארץ (הערוצים המסחריים והלוייניים, אינטרנט וכוליי) והיום ברור לכל שתואר משולב בתקשורת הוא MUST. אני מלמדת אנשים שמטרותיהם מגוונות, חלקם רוצים ללכת לכיוון עיתונאי פוליטי, אקטואלי, חלקם מתעניינים בפן הסוציולוגי של תקשורת, ויש את אלה שמשלבים את התואר עם כלכלה וממשל (מאד פופולרי בארה"ב ובעולם כולו). לכן אני שוללת מכל וכל את הטענה שלימודי תקשורת בין תחומיים "מצמצמים" את הידע. אני מאחלת בהצלחה לכל אלה שפונים לתחום התקשורת, בייחוד בתקופה קשה זו.
דורון | 10:51  02/04/09
מהידועות שלימודי תקשורת במכללה עדיפים על מוסדות מקובעים ושטנציים כמו אוניברסיטאות. בפועל - ואני יודעת זאת מחברים שלמדו תקשורת באוניברסיטה - הלימודים היו עמוסזים בחומרים לא רלוונטיים שהתחייבו במסגרת התואר האקדמי וזאת על חשבון שעות של לימודים פרקטיים שיש בשפע במכללות בסופו של דבר בוגרי אוניברסיטה - כמו בן גוריון למשל - הגיעו עם המון ידע תיאורטי שלא עזר להם במציאת עבודה. מקומות עבודה בתחום התקשורת מחפשים אנשים שיכולים להפגין ניסיון ובמכללות במסגרת הלימודים יש המון עבודה על רטוב. אני לומד שנה שניה במכללת כנרת - מסלול פשוט מעולה וכבר התחלתי להשתלב בעבודה בענף - עוד דבר שבאוניברסיטאות לפעמים לא מרשים לעבוד תוך כדי בתחום בעוד במכללות מעודדים את זה בהצלחה
דורון | 10:52  02/04/09
דורון | 10:53  02/04/09
סגור