פורום לימודי תקשורת

בהנהלת: שרון אשכנזי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לסייע, לייעץ ולתת מענה לשאלות, כמו גם לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום התקשורת. כולם מוזמנים להשתתף (לרבות סטודנטים בהווה) בתקווה כי יחד, נוכל לספק ידע, מידע ומענה לשאלות

שרון אשכנזי

הפורום מנוהל ע"י שרון אשכנזי, בוגרת בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל ויועצת בכירה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

יאיר | 16:12  18/01/07
שלום שרון, אני מעונין להתחיל בלימודי תקשורת בשנה הבאה. זה לא סוד שלימודי תקשורת באוניברסיטאות הם בעיקר עיוניים, ובמכללות יש יותר לימודים מעשיים. עם זאת, האם את חושבת שהעובדה שאדם לומד תקשורת באונ' מקנה לו יתרון בשוק העבודה, לאחר סיום התואר? כמובן ששוק העבודה הוא דינמי ומשתנה, ולפיו גם הדרישות- אך אולי מנסיונך? הבעיה שלי היא שאני נמשך ללימודי תקשורת במכללה- אך יש אנשים שטוענים כי דווקא בגלל תנאי הקבלה הגבוהים של האונ', "אצליח יותר" דווקא מהסיבה הזו. אשמח לקרוא את דעתך בנושא. בתודה מראש, יאיר
שרון אשכנזי | 09:48  21/01/07
בוקר טוב יאיר אני הייתי פועלת לפי התחושות שלי והתחושות שלך כפי שציינת כאן הן נכונות לפי דעתי. האנשים שהמליצו לך על אוניברסיטה בתחום התקשורת כנראה לא עוסקים ולא עובדים בתעשייה הזו. אין ספק שאדם מוכשר יכול להתברג בתעשייה זו גם אם ילמד באוניברסיטה ובמקרים מסויימים גם אם אין לו השכלה פורמלית כלל. אך באופן כללי מעסיק פוטנציאלי אינו מסתכל על הציונים שבגינם התקבלת ללימודים, אלא מבקש להעסיק אנשים שיש להם ידע מקצועי ושהשקעתו במועמד לתפקיד מסויים תהיה מינימלית. אם השאיפה היא לפתוח בקריירה אקדמית ניתן ללמוד גם באוניברסיטאות, אך אם תרצה להתעלות על מועמדים אחרים לתפקיד אין ספק שרכישת ידע מקצועי ונסיון יגיעו בעיקר מלימודים במכללות. בהצלחה, שרון
סגור