פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום, רציתי לשאול מה אתם אומרים על הלימודים של ראיית חשבון במכללת רמת גן של 4 שנים שמקבלים גם תואר ראשון BA וגם רישון לרואה חשבון וגם 3 שנים ניסיון... שמעתי שהשכר לימוד שם הוא אונברסיטאי + שכ"ל לתעודה.. מה זאת אומרת לכמה זה יכול להגיע? אני מתלבט אם ללכת למכללה הזאת השנה... או יש לכם מקומות אחרים להציע..? תודה.
ואם כבר מכללות, לך לבינתחומי או לקריה האקדמית אונו יש להם תכניות ומרצים הרבה יותר טובים ושם יותר טוב
ישי כהן | 18:50  24/03/10
כמה זה כבר השכר במכללות?? וגם הבעיה שלי היא שאני לא רוצה לעשות פסיכומטרי בגלל זה אני מעדיף מקום בלי התנאי קבלה של הפסיכומטרי.. ראיתי עכשיו בכמה אוניברסיטאות ומכללות והבעיה היא שרק אצל רמת גן יש את התוכנית הזאת של תואר BA + רישון + 3 שנים ניסיון.. וזה גם נחשב הכי טוב.. כי אחרי 4 שנים לקבל את כל זה...
אודליה | 15:38  28/03/10
היי אני לומדת מנהל עסקים וחשבונאות בקריה האקדמית אונו במסלול בדיוק כמו שתיארת- 3 שנים + שנת השלמה (ואח"כ הסטאז' כמובן) והתקבלתי בלי פסיכומטרי (תודה לאל שהשקעתי בתיכון ואני לא צריכה את הסיוט הזה). אני יכולה לאמר לך שמסיפור של חברה שלי אני ממליצה לך שלא ללכרת למכללת ר"ג שזו בכלל האוניברסיטה הפתוחה, הכל שם ממש בבלאגן ויש מצב שפתאום אין לך מקום בקורסים ואז אתה מושך את התואר לאיזה 7 שנים
ימית | 16:19  31/03/10
שלום ישי, המכללה ברמת גן היא בעצם שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה. אני לומדת בשלוחה של האוניברסיטה הפתוחה בדיוק באותו המסלול. השכר הוא אוניברסיטאי, כמובן שאתה משלם פייר לקורס ולא לשנת לימודים שלמה. להבדיל ממכלה פרטים שאתה משלם לשנת לימוד קרוב ל30 אלף ש''ח. אני כבר בשנה השלישית ללימודי, אם אתה יודע שזה המקצוע שאתה רוצה ללמוד אז לך על זה ואל תתמהמה, הלימודים האלה ללא ספק ארוכים וחבל למשוך את הזמן במיוחד כשאתה יודע בדיוק מה אתה רוצה. חברה טובה שלי גם למדה לימודי משפטים דרך האוניברסיטה הפתוחה, כרגע היא עושה סטאז' במשרד של עו''ד אורי דניאל . יש כאלה שיחשבו שהתואר של האוניברסיטה הפתוחה לא נחשב, אבל דע לך שמודבר בלימודים לא פשוטים בכלל וכמובן דורשים משמעת עצמית גבוהה.
ישי כהן | 19:16  31/03/10
אני עדיין לא בטוח לאיזו מכללה ללכת.. כי אני רוצה ללמוד את המקצוע ראיית חשבון כמו שרשמתי, מה זאת אומרת בשלוחה של האוניברסיטה הפתוחה? במכללה ברמת גן? ולכמה כסף זה יכול להגיע השכר שם אם זה אונברסיטאי..? ומאיפה אני יודע כמה קורסים אני יעשה שאני ישלם עליהם? וגם רציתי לשאול אותך ראית מה שכתבו למעלה בתגובה על כך שזה יכול להגיע ליותר מ-4 שנים בתואר אז איך אני ידע שאני לא לוקח סיכון כאן? כי אני רוצה בעזר"ה אחרי 4 שנים לקבל את זה ולא יותר... תודה רבה על העזרה!
ימית | 10:56  01/04/10
היי ישי, שוב, ברחבי הארץ יש שלוחות של האוניברסיטה הפתוחה מצפון הארץ, הקמפוס יושב ברעננה. את התואר אתה יכול לסחוב 7 שנים אבל זה רק אם אתה לוקח בסמטר קורס אחד או שניים. בתואר יש לך בסה''כ 28 קורסים לא כולל אנגלית כמובן. ככל שתיקח יותר קורסים כך תסיים מהר יותר. אני חושבת שהמסלול הבטוח הוא להוציא את התואר בין 3.5 ל4 שנים שזה אומר שבכל סמסטר תקח 3-4 קורסים מלבד סמסטר קיץ שאתה יכול לקחת 2 או אפילו אחד. בנוגע לשכר, קורס אחד עולה קרוב ל2000 ש''ח ואלה קורסים בהנחיה מוגברת. יש לך גישה גם לצפות בשיעורים מוקלטים באתר הקורס שמרצים ורכזים מעבירים והם מעולים. יש גם רו''ח מעולים שמעבירים שיעורים במיוחד בקורסים כמו פיננסית. השמונה קורסים האחרונים עולים 500 ש''ח כל אחד ולא 2000. שוב, כמו שאמרתי לפני כן, אם אתה יודע שזה המקצוע בשבילך ויש לך משמעת עצמית גבוהה, לך על זה. מה גם שיש לך בכל קורס מעין עבודות הגשה קטנות שמכינות אותך למבחן, זה עוזר מאוד.
ימית | 10:59  01/04/10
בכל שאלה שיש לך אשמח לענות, אני מבינה אותך ואת הלבטים שלך, גם אני הייתי ככה לפני שהתחלתי ללמוד, תמיד התחלות חדשות מרתיעות במיוחד שזה קשור ללימודים אקדמאיים. אני כבר בשנה השלישית, הזמן טס, מעבר לכך שהלימודים קשים מאוד אפשר למצוא את ההנאה.
ישי כהן | 16:05  01/04/10
אם יש רק 28 קורסים ( לא כולל האנגלית) וכל קורס זה בסביבות ה-2000 ש"ח.. בכולל זה יהיה בסביבות ה-60,000 שקר כל התואר לא? כי זה חתיכת סכום... ומה בקשר לקורס באנגלית? לכמה הוא יכול להגיע? זה בטח תלוי ברמה של האנגלית שלי לא? והתקשרתי למכללה לברר ת'תנאי הרשמה וכל זה והמזכירה שם אמרה לי שחודש יולי הוא האחרון שאפשר להירשם למסלול הזה של חשבונאות, את יודעת אולי אם היא התכוונה רק להשנה? כאילו אם בשנה הבאה אני ירצה להירשם למסלול הזה של תואר B.A + רשיון + 3 שנים ניסיון יהיה את זה עוד? כי הבנתי שרק במכללת רמת גן אפשר להתחיל את ההתמחאות בסוף השנה הראשונה.... תודה
ימית | 17:46  01/04/10
תחשוב שלמכללת פרטית אתה משלם 30000ש''ח לשנה אחת , ככה שלכל התואר יוצא לך 90000+ ש''ח . וכמובן שיש את שנת ההשלמה שעליה אתה משלם בנפרד, באוניברסיטה הפתוחה שנת השלמה עולה 20000 ש''ח, שאר המקומות יקר יותר. באנגלית הקורסים מוזלים יותר...בסביבות אלף שקל, עדיף שתוציא במבחן אמיר/אמירם ציון הכי גבוה שאתה יכול כי זה חוסך לך זמן וכסף. אני התחלתי ללמוד לפני שלוש שנים ככה שאני לא יודעת מה קורה עכשיו. בעיקרון בהתחלה צריך לעשות מכינה ולעבור את בחינת הפטור, זו מכינה בת שלושה חודשים . כלומר כל שלושה-ארבעה חודשים נפתחת מכינה חדשה,תלוי במספר הנרשמים כמובן.
ישי כהן | 18:06  06/04/10
גם אני התלבטתי בין לימודים בקריה האקדמית אונו לבין הפתוחה ולדעתי בפתוחה זה ממש לצאת קירח משני הצדדים- גם יחס לסטודנט כמו באוניברסיטה, קר ומנוכר ואין ממש מענה לבעיות, תמיד בלאגן במערכת מה שגורם בסוף לקחת פחות קורסים ולסיים אחרי 9 שנים וגם אין את היוקרה המסורתית של האוניברסיטאות. אחרי סמסטר 1 ברחתי כל עוד נפשי בי ועברתי ללמוד באונו ואין מה להשוות בכלל, גם הרמה של המרצים גבוהה יותר גם מתחם הלימודים והכיתות, גם היחס מהמתרגלים והמזכירות בקיצור הכל
לפי מה שקראתי באתר של אונו וגם של רמת גן, של אונו השכר לימוד הוא יותר גבוהה... זה יוצא בערך 100 אלף שקל...כנראה שאני יצתרך לעבוד עוד.... אבל נראה לי שאני ינסה להתקבל לשם.. ותגידי, אולי יש לך מושג כמה עולה באונו השנת ההשלמה (שנה ד') של ההתמחות? כי לא כתוב באתר שלהם.. וגם רציתי לשאול מה עדיף לעשות את הבחינה הפסיכומטרית או לעשות מבחן אמי"ר שזה רק באנגלית..? ואח"כ לעשות רק את מבחן המיון במתמטיקה בכניסה לאונו... (כי בגרות מלאה ממוצע 94 ומעלה יש לי....) כי שמעתי שאת המבחנים האלה בכניסה אפשר לעשות רק פעם אחת.. ובמתמטיקה החומר הוא קל לי יותר מאשר אנגלית... תודה לעונים...
רווית | 19:26  08/04/10
עלות שנת ההשלמה היא כמו כל שאר שנות התואר לגבי מבחן המיון. אתה יכול לעשות את האמ"יר קודם, אבל אין שום סיבה לחכות עם מבחן המיון במתמטיקה לשיקולך בהצלחה
רווית אני בכלל לא מסכימה עם מה שאמרת... לדעת להאשים את המוסד לימודים זה קל מאוד. אני התחלתי ללמוד ב2008 ונותרו לי עוד 10 קורסים לקחת מתוך 28. זה תלוי אך ורק בך ולא בהנהלה. יש יחס אישי,המרצים מעולים, אולי את מדברת על המזכירות שזה אחרת לגמרי. יש לך את קול האופ שממש עוזרים ולי הם עזרו מאוד בכל פעם. ישי לקרית אונו אין צורך בפסיכומטרי כל עוד ממוצע הבגרויות שלך גבוה מ95 אם אני לא טועה כי אני התקבלתי לשם ולמכללה למנהל בגלל זה, אבל השיקול הכלכלי הוא זה שמנע ממני להירשם לשם, זה מוגזם. בסופו של דבר כולם מגיעים לאותה נקודה ,לשנת ההשלמה ותאמין לי שאם לא תסגל לעצמך דברים מסויימים ולא תרכוש כלים, תמיד יהיה למישהו אחר יתרון מעלייך.
סגור