לימודי מידענות

לימודי מידענות

כל המידע על לימודי מידענות, קורס מידענות, תנאי הקבלה, משך הלימודים ותכני הלימוד באתר iLimudim

העידן הטכנולוגי והתלות הרבה ברשת האינטרנט הביאו לתחושה לפיה היום קל להשיג כל סוג של מידע. אמנם, כמות המידע שעומדת לרשות כל אדם היא עצומה, אך האיתור של נתונים ספציפיים הופך דווקא לקשה הרבה יותר, בגלל אותה כמות מידע בלתי נתפסת. לימודי מידענות מכשירים את הסטודנט לאתר כל נתון בצורה המהירה והיעילה ביותר.

אם בעבר לימודי המידענות ניתנו בעיקר במתכונת של תואר אקדמי, הרי שהיום ישנם גם עשרות מוסדות המאפשרים ללמוד מידענות במתכונת של קורס. גם בגרסה זו מדובר בלימודים ארוכים ולא פשוטים, שבאים להעניק לסטודנט את הכלים הטובים ביותר לאיתור מידע ברשת האינטרנט ומחוצה לה.

קורס מידענות קצר יכול להימשך 200 שעות, כולל הכשרה מעשית, בעוד הקורסים הארוכים יימשכו כמעט 1,500 שעות לימוד ויתפרסו על פני שנה או שנתיים. המסלול ללימודי תעודה, בניגוד לתואר האקדמי, יהיה אינטנסיבי, מעשי וממוקד יותר. תעודת מקצוע במידענות תספק לסטודנט עמדת זינוק נפלאה אל שוק העבודה הישראלי.

במהלך לימודי מידענות תיחשף למאגרי המידע הרבים המנוהלים בימים אלו ברחבי הארץ והעולם, כשהזרקור לא יופנה דווקא לרשת האינטרנט, אלא למאגרים אחרים שאינם מוכרים לציבור הרחב. בנוסף, תכיר את הדרכים לאיתור מאגרים כאלו, למציאת נתונים במאגר מידע, בדיקת מהימנות המידע, תוקפו ועוד.

היום ישנם גם קורסים במידענות העוסקים בתחום ספציפי, כלומר – מכשירים את הסטודנט לאתֵר מידע בנושא מסוים ולטובת סוג מסוים של חברות. אחד הקורסים הפופולאריים מסוג זה הוא הקורס המציע לימודי מידענות רפואית, הכשרה שתשמש מידענים בחברות תרופות, בתי חולים, קופות חולים וארגונים רפואיים.

לימודי מידענות לתעודה (ממש כמו לימודי התואר), ישולבו לרוב יחד עם לימודי ספרנות ולעיתים גם עם ארכיונאות, משום שאלו תחומים קרובים ומשלימים להשכלת המידען. קורסים כאלו נחשבים לנרחבים ולאיכותיים ביותר.

רוצה לדעת כיצד לאתר מידע ספציפי בין ערימות המידע האינסופיות המסתובבות בעולמנו? מצא את כל המידע הדרוש לך על לימודי מידענות באתר iLimudim

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום קורס מידענות, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס מידענות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
 

קישורים נוספים

כל המידע וההכוונה שצריך בשביל לבחור מסלול
מידע שימושי למתעניינים בתחום הלימודים
תחום המתאים לחובבי תרבויות זרות
 
סגור