פורום לימודים בגרמניה

בהנהלת: דוד שרייבר  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים בגרמניה - לימודי גרמנית בארץ ובגרמניה, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה בכל תחומי הלימוד ובכל האוניברסיטאות.

דוד שרייבר

מנהל את חברת Educenter העוסקת בייעוץ ללימודים בגרמניה בניהול קורסי גרמנית ובסיוע לסטודנטים ישראלים בכל ההיבטים הקשורים למעבר לגרמניה.

שלום אודה מאוד על יעוץ בעניין מסוים. אני בחור בן 39, דובר גרמנית ברמה בינונית. (B.1.3 בגתה), אין לי אזרחות אירופאית (אמנם אני בתהליכי הוצאת אזרחות פולנית, אך הדבר יקח כמה חודשים). בקרוב מאוד ( מוערך שתוך חודש עד שלושה חודשים מקסימום) אני מסיים לימודי MA עם תיזה בפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב. אני רוצה להמשיך ללימודי דוקטורט בגרמניה. (לא חשוב לי ממש איפה בגרמניה, אבל שמעתי שברלין זולה, וכמובן ברלין זה מקום מרכזי ומעניין, אז אני נותן לה עדיפות כלשהי, אבל זה לא הכרחי בכלל). עד כאן אם היו לי אפשרויות בלתי מוגבלות בתחומים שונים, לא היתה בעיה, -מחפשים מוסד מתאים, בודקים תנאי קבלה, תשלום וכו', משלמים, נרשמים וזה הכל. היכן מתחילות הבעיות אם כך ? א. כאמור הגרמנית שלי ברמה בינונית וכרגע לפחות אני לא רואה את עצמי מסוגל לכתוב דוקטורט בשפה זו. ב. יש לי בישראל כלב, ולא אוכל לזנוח אותו, כלומר אני מעוניין להביא איתו לשם איתי. ג. אין לי כסף :-) אבל עדיין יש נק' משמעותיות שעומדות לזכותי: א. יש לי בארץ דירה (על שמה של אמי, ללא משכנתא, שבה אני גר כיום) 3.5 חדרים, חדשה יחסית, שממוקמת באיזור יוקרתי. אותה אני אוכל להשכיר. (עוד לא ביררתי כמה אני יכול לקבל עליה). ועם הכסף שאקבל אנסה להסתדר בחו"ל. ב. בנוסף אולי יש מלגות שניתן לקבל, אני מוכן לעבוד בגרמניה בעבודה כלשהי ואני לא זקוק לרמת חיים גבוהה שם. והבנתי ששכר לימוד בגרמניה הוא זול ברוב המקומות. ג. נכון אני לא יכול לעשות דוקטורט בגרמנית (למרות שאני מאמין שעצם כך שיש לי ידע בינוני בשפה נותן לי יתרון עצום על אחד שלא יודע גרמנית בכלל). אבל האנגלית שלי די טובה ואני יכול לכתוב דוקטורט באנגלית ללא בעיות מיוחדות והבנתי שיש שם מוסדות בהם ניתן לעשות דוקטורט באנגלית. אשמח לקבל יעוץ והכוונה -מה אני יכול לעשות ומה האפשרויות שעומדות בפני ? תודה תודה רבה
דוד שרייבר | 21:37  20/05/12
שלום רב קודם כל מתנצל על התגובה המאוחרת. האפשרויות שלך עם אזרחות פולנית בגרמניה (כאזרח אירופאי) הן רבות מבחינת המחייה. האופציות שלך לדוקטורט בשפה האנגלית גם רבות. ישנו תהליך מסודר אותו תצטרך לעבור, אשר יהיה לי ארוך מאוד לפרט פה. אשמח לקבוע לך פגישת ייעוץ מסודרת, בה אנחנו נפרט את כל האפשרויות האקדמיות העומדות בפניך. תוכל ליצור איתי קשר במייל info@educenter.co.il או בטל 0523205051. דוד
סגור