פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

שלום, אני בן 32 עם תואר ראשון במדעי הטבע, אחרי שלמדתי הבנתי שזה לא ממש מתאים לי. אני מחפש משהו יותר לכיוון תואר שני ניהולי, יש לי רקע פיקודי נרחב מהצבא וזה חסר לי כרגע. לא ממש יודע לאיזה כיוון ללכת, חושב על מנהל עסקים אבל זה נראה לי סתם עיוני כזה, חשוב לי להשאר בתעשיית ההיטק בה אני עובד כרגע.. או אם מישהו יכול לספק מידע על תחומי ניהול אחרים זה ממש יעזור לי. אבי
שמיר שני | 11:09  17/06/10
אבי שלום, מאחר והינך בוגר תואר ראשון מדעי, ישנן מספר אפשרויות ללימודים בתחום הניהול שציינת כי מעניין אותך: 1. תואר ראשון בהנדסה במסלול הנדסת תעשייה וניהול אשר מקנה לך גם אספקטים הנדסיים (מערכות מידע, ידע בתכנות ובייעול מערכות) והן אספקטיים ניהוליים. מאחר ומדובר בתואר ראשון נוסף אשר אורך למועמד רגיל 4 שנים, רוב הסיכויים שעבורך התהליך יתקצר במעט אך יהיה סביב ה-3 שנים. ישנן תוכניות אשר מתאימות לאנשים עובדים מאחר והינן במתכונת ערב. 2. תואר שני בניהול טכנולוגיה - ישנם מוסדות אשר מלמדי תואר מדעי (לא הנדסה) אשר מתמקד באספקטים הניהוליים של חברות טכנולוגיה. ככלל, תוכנית הלימודים דומה למה שנלמד במנהל עסקים אך עם דגש וקורסים המתמקדים ומשלבים את הידע המדעי/טכנולוגי. על כן תחום לימודים זה גם יכול להתקשר לתואר הראשון שלמדת. 3. תואר שני במנהל עסקים - כפי שציינת, זו אכן אופציה. בדרך כלל יידרשו ממי שלא בא עם רקע של תואר ראשון ניהולי, מספר קורסי השלמה כתלות במוסד ולאחריהם מדובר על תוכנית לימודים שאורכות כשנתיים. הייתי כמובן ממליצה לבחון כל אחת מן החלופות על ידי התרשמות וקבלת אינפורמציה נוספת ממוסדות הלימוד עצמם. בהצלחה, שני
אבי לוין | 20:31  17/06/10
שני תודה על המענה המהיר!! ניהול טכנולוגיה נשמע מעניין והכי קולע, לא ממש שמעתי על זה. איפה לומדים את זה? אבי
שמיר שני | 09:26  20/06/10
אבי שלום, למיטב ידיעתי, תחום זה נלמד במכון הטכנולוגי חולון וכן באוניברסיטה העברית בירושלים - בשני המקומות המסלול נלמד לתואר שני M.Sc. ייתכן וישנם מוסדות נוספים מלבד השניים שציינתי ועל כן הייתי עושה חיפוש אינטרנטי. בהצלחה! שני
סגור