פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום
 
מנהל פורום לימודי משפטים

 
היי, עם 113 ממוצע בגרות ו725 פסיכומטרי אני מחפש את המקום הכי טוב שאפשר ללמוד משפטים בו. אשמח לדעת גם למה, איך הלימודים שם, איך יראו הלימודים מבחינת מערכת שעות, ואפילו איך ניתן למנף את הלימודים לקריירות שונות במשפטים.
מנהל פורום לימודי משפטים | 05:45  19/10/16
שלום רב. בעיקרון לפי הנתונים אתה יכול להתקבל לכל מקום. ראשית שאלה מתבקשת למה דווקא משפטים? ואם משפטים אז למה לא לנסות לשלב זאת עם מקצוע נוסף? תחילה עליך לעשות סקר שוק ולראות מה התוכניות הקיימות בכל מקום. עקרונית לדעתי רצוי היום לעשות תואר משולב עם משפטים. למשל ראיית חשבון וכלכלה אם זה מעניין אותך, אולי ביקורת פנימית, וגם תחומים כלליים כגון מדעי המדינה, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה. ישנם מסלולים מיוחדים היום שלא היו בעבר. תחום הסייבר למשל ואז רצוי ידע במחשבים. לדעתי לא כדאי להגביל את עצמך מראש רק למשפטים ושילוב של שני תארים גם מציג אותך כמועמד איכותי יותר וגם מאפשר לך לבחור בעתיד תחום שיעניין אותך כאשר התואר הנוסף יהווה ידע נוסף שיכול לסייע רבות. אני מניח שאם אתה מתקבל לאוניברסיטה אין סיבה לא ללכת במיוחד לאור שכר הלימוד הגבוה במכללות. מצד שני ייתכן מאוד שתקבל מלגה מלאה במכללות ושווה להציע את עצמך או לקבוע פגישת ייעוץ עם נציג של מספר מכללות כדי שיהיה להם אפשרות להציע לך מלגות. במכללות מסלולי הלימוד יחסית בימים קבועים מלאים. כמעט שלא יהיה לך קורס בודד באמצע היום שבגללו תצטרך להגיע. אם תעשה מסלול משולב זה יהיה בדר"כ 4 ימי לימוד מלאים בשבוע. שווה להגיע לכמה מוסדות לימוד ולהתרשם בעצמך. בהצלחה רבה
 
 
 

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?
 
סגור