פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

עידן פוריאן | 11:33  11/11/09
שלום, ברצוני להתחיל ללמוד משפטים ואני מתקשה להחליט היכן ללמוד, יש לי אפשרות להתחיל במכללה האקדמית למשפטים ועסקים ברמת גן בפבואר , או לעשות פסיכומטרי ולשפר עוד טיפה את הציונים בכדי להתקבל למכללות אחרות כגון המכללה למנהל בראשון או הבין תחומית.... מצד אחד אני מעדיף להתחיל כבר עכשיו ללמוד ולהרויח שנה או שנתיים וגם להתחיל לפני שיכניסו את הארכת ההתמחות, אני רוצה לציין כי בדקתי רק במכללה למנהל שאליה אני צריך לשפר ציונים ובאקדמאית למשפטים שבה אני יוכל להתחיל ללמוד. הבעיה שאני לא יודע מה צריך לבדוק .. כל מקום ששאלתי סטודנטים שלמודים שם אמרו שהם מרוצים השאלה היא מה קורה אחרי שמסיימים את התאור מאיפה יעדיפו לקחת קודם מתמחים ובנוסף באקדמים יש רק שלושה ימי לימודים לעומת הכללה למנהל שבה זה 5 ימים . מה זה אומר ? שלומדים פחות חומר ? תודה מראש
שנה ד | 20:46  13/11/09
מנסיוני האישי אלו המוסדות היחידים מלב האוני' אשר יכולים לפתוח בפניך את הדלת למשרדים מובילים ולהתמחות יוקרתית. התחרות בשוק קשה ולא תמיד קל למצוא התמחות (אפילו אם אתה לומד באוניברסיטה). כמו בכל מוסד אקדמי אוכלוסיית הסטודנטיים הטרוגנית, יש כאלה מבריקים וכאלה שפחות. אישת אני כסטודנט במכללה למנהל נהנה מאוד מהלימודים. הם לא קלים אבל בהחלט אפשרי. זומנתי למספר רב של משרדים מובילים והתקבלתי למשרת התמחות יוקרתית( בשנה ב מגיעים שותפים בכירים במשרדים המובילים בארץ על מנת לגייס ולזמן לראיינות- חלק מהם בוגרים של המכללה למנהל והבינתחומי). לדעתי זו החלופה היחידה לאוניברסיטה שכן בסופו של דבר דרישות הסף מעידות על רמת הסטודנטים. כמובן שאם יש לך קשרים או שתצטיין בצורה חריגה אז גם אם תלמד במוסד אחר יש לך סיכוי, אך פחות. רוב התגובות פה יהיו בוודאי מסטודנטים בעלי "גאוות יחידה" למוסד אליי הגיעו, ברם, האמת היא ששאר המכללות נחשבות פחות בשוק.
לא נמאס לכם כבר לנצל את זירת הפורום למטרות שיווק? לדעתי, השאלה נשאלה במכוון וכך גם התגובה אליה - כמו חלק מההודעות כאן. שאלות מסוג זה חוזרות על עצמן בלי סוף, כשבפועל אותה תשובה... עליכם לזכור כי במת האינטרנט מאפשרת דיונים אנונימיים, ומאמצים רבים ביצירת תכנים אותנטיים בכדי לקדם מטרות שיווק, או למצער כפי שתיאר ה"מבין" מעליי, אותה "גאוות יחידה", שכנראה פסחה עליו משום מה... לא ממליץ לאף אחד לקבל כמובן מאליו את הכתוב כאן, אלא לבצע בדיקות עצמאיות בשטח. תגלו שהמציאות רחוקה כפי שתיאר המגיב מעליי... אם מישהו חושב שאינני משווק... נא לקרוא מההתחלה :-)
שנה ד | 16:44  14/11/09
אני עומד מאחורי דברי. וכל מה שנאמר על ידי מקורו בנסיוני האישי. ברם, אני מציע לכל מי שהשאלה הזו באמת בוערת בעצמותיו אכן לבדוק. הבדיקה הטובה ביותר בתחום האזרחי מסחריי במיוחד הוא בדירוג דן אנד ברדסטריט. הכנסו למשרדים המובילים ותראו מי הם השותפים, ומי עו"ד שעובדים שם. רובם ככולם מהאוניברסיטה או מן מכללות שציינתי לעיל. כמובן שיש גם ממוסדות אחרים אך אלה מעטים מאוד. ושוב.. איכות המוסד מושפעת בעיקר מתנאי הקבלה אליו.
מחקר אובייקטיבי איתו לא ניתן להתווכח... בו מבין המכללות המכללה למנהל מובילה(לדעתי יחד עם הבינתחומי) מצ"ב קישור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3512089,00.html
מה אתה עושה כאן עם חומר שיווקי מוכן מראש על מעין "מחקרים" שנעשו או לא נעשו על מוסדות אקדמיים כאלה או אחרים? מסקנתי היא שאתה משווק. גם לי יש חומר, והסיבה היחידה שאני משתפת אותו, היא בכדי להוציא לאוויר לעולם את מה שקורה בשיווק המקוון. לדוגמה: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=863354 תראה מה דעתו של פורת על הסטודנטים במכללה למנהל. אבל מבחינתך הוא בטח "מדבר שטויות" מאחר וזה נוגע אליך :) מעניין גם מה גורם לך להיות כל כך פעיל בפורום הזה, ולפזר מידע "לטובת הציבור".. וכן, בדקתי באינטרנט זמן רב וגיליתי שישנם משרדים רבים ללא יוצאי מכללות (כולל המנהל..) ובמשרדים אחרים בוגרים ממכללות שונות (כמעט מכולן). אם תבחר לדרוך על אחרים, תוך האדרת המוסד שאתה עובד בו (או אולי לומד בו), רק תיצור תגובות נגד מיותרות. האמן לי המלחמה מיותרת ולעולם לא תגמר. המכללה למנהל זו מכללה וכך היא תשאר. משרד שלא יקבל יוצאי מכללה, בטח שלא יקבל גם מהמכללה למנהל. הנסיון שלך להאדיר את שם המוסד שלך השכיח ממך דברים רבים... צא להתמודד מול האפלייה הקיימת בין אוניברסיטאות למכללות ותפסיק לעשות זאת תוך פגיעה מאחרים. עצוב וחבל, אך זהו המצב היום. אגב, אם מחפשים עובדים במחלקת שיווק, אשמח לקבל פרטים :-)
שנה ד | 19:27  14/11/09
קראתי את הכתבה אליה הפנית, וזה רק מחזק את מה שאני אומר. דבריו של פורת יוחסו לכל תלמידי המכללות. ברם, ההשוואה נעשתה מול האוניברסיאות באיכותת התלמידים. אני לא חולק, ואני מאמין שגם את אינך חולקת על העובדה שרף הקבלה באוניברסיאות גבוה יותר. כפועל יוצא מכך גם הסטודנטים שם חדורי יותר מוטיבציה/ יכולת למידה גבוהה יותר. מה שפרסמתי נוגע לדו"ח אנגלרד ומקובל על כל המוסדות האקדמיים לרבות האוניברסיטאות, אם זה לא ניתן להתווכח. ושוב... חשוב לי שמועמדים אכן ידעו לאן הם נכנסים ואין לי שום קשר לשיווק המכללה (אני רק סטודנט שלומד שם ומדבר מנסיוני האישי) בברכה,
שרית | 22:17  14/11/09
מה מונע ממני עכשיו לזרוק משפט כמו "אחים שלי!!! אין על מכללת עזה". תוך שנייה אצור רושם פיקטיבי על רמת התלמידים שם, והפחות אינטלגנטיים מבינינו עוד עלולים לאכול את זה. אתה טוען שאינך משווק - אך מצד שני לא כותב אפילו את שמך הפרטי. אתה רוצה לעזור? בוא נראה איך : הצגת את דו"ח D&N. הדו"ח בדק התנהלות עסקית בלבד במוסדות המובילים. תקרא אותו ותבדוק עם עצמך מאין הניחה דעתך לשלב את הבינתחומי עם המכללה שלך. הצגת את דו"ל אנגלרד. הדו"ח נגנז בסוף ולא פורסם. זאת ועוד, באוניברסיטה מסויימת הייתה מודעה לסטודנטים שהובנה למנוע מהם להכנס לקורס של פרופ' ויילר בכדי "לא לעשות בושות". בנוסף, הדו"ח הוצג בשנת 2003 והשתנו דברים רבים מאז. מאחר ואתה אוהב קישורים, בוא תראה את הכתבה היותר מעמיקה ותחפש שם את המכללה למנהל... http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/ArticleLayout/CdaArticlePrintPreview/1,2506,L-3512087,00.html באופן חד משמעי : אין עדיפות למכללה למנהל על פני חלק מהמכללות האחרות לכן תפסיק להטעות את האנשים. אני מציעה לך להעביר את זמנך בעבודה או לימודים וכן למנוע ממני לעמוד כאן מן הצד ולהתגונן בשם אנשים תמימים שכל חטאם הוא ברצון לרכישת השכלה גבוהה. במילים אחרות הכל פה שיווק, דברים בעלמא וספקולציות זולות. מצע פיקטיבי של דרישות קבלה שגם עליהן יש לי מה להגיד. לסיום, תבחרו להמשיך ליצור מצג שווא פיקטיבי, שיווקי ושקרי אודות מוסד מסויים, תמצאו את עצמכם במקום שאף אחד לא ירצה להיות בו : השמצות הדדיות שיגרמו לעונג רב לאוניברסיטאות. כשאני קוראת את תשובתך לשאלה ששאלת (כך אני עדיין חושבת, מצטערת), אני פשוט מבינה למה למכללות יש שם כל כך רע. מה האינטרס של אדם רגיל להכנס לפורום מסוג זה (שאינו מסווג כפורום קהילתי) ולקחת בו חלק כל כך פעיל, ולטעון ש"רק שלי טוב". ולא פחות מעניין לדעת, תשובתך ל"שאלה" כי "כל השאר יענו לך מתוך גאוות יחידה", לא המקום לשאול, במה אתה שונה? בהצלחה לכולם ותזכרו: זירת האינטרנט הינה פלורליסטית ואנונימית. במגע יד ניתן לפזר עובדות ריקות מתוכן, כפי שנעשה כאן כעת. אני מתגעגע לימים שסטודנטים מהאוניברסיטאות זרקו הבל פיהם על המכללות. היום הם כבר לא צריכים.
שנה ד | 22:54  14/11/09
אשמח להגיב על כל שאלה ששאלת. ראשית אינני בטוח שאת אינך שייכת למחלקת שייווק של מכללה כזו או אחרת ומנסה להציג את הדברים בצורה שתתאים לך- לגיטימי. שנית, לגבי דו"ח D&N.. אין לי מושג על מה מדובר אם תבהירי אשמח להגיב. לגבי הנתונים, אני מציגה טענה לפיה אני מטעה.. וחבל. בבקשור אליו הפנית כתוב בבירור כי הדוח משנת 2006, ומאז דבר לא השתנה. הצגת טענה נכונה לפיה באחת האונ' ניסו למחות נגד פרופ' ווילר, אין על כך חולק, אך אין זה נוגע אליי מדובר באוני' ולא במכללה למנהל כפי שאת מנסה להציג. יש להם מה להפסיד? יתכן... עדיין דעתע האישת כי באוניברסיטה תנאי הקבלה גבוהים יותר ועל כן אוכלוסיית הסטודנטים שם בעלתי יתרון על פני כל המכללות. את מנסה להשמיץ אותי ולומר כי אני פועל תחת מעטה אנונימיות ומשווק את המכללה שלי בתשלום, בו בזמן את מציגה עצמך כ"שרית", לא מי יודע מה שונה ממני. אני צח ד"א, ואני לא עובד עבור המכללה אלא סתם סטודנט שנשאב לתוך העניין. נכון, יש בי גאוות יחידה אך אני לא טוען שרק שלי טוב אני בטוח שהביתחוי טוב באותה מידה, והאוני' טובות יותר. זו האמת. למה הכל צריך להיות מכללות נגד אוני'? מה אנחנו במלחמה? לטמי יש להלחם בזילות המקצוע בכל דרך וטענותיהם של האונ' מחזיקות מים. למרות זאת אני חושב שהמכללה למנהל והבינתחומי הם אלטרנטיבה שפויה למי שלא התקבל לאונ' (והיא, למנהל ותיקה יותר מאוני' חיפה). שאר המכללות עם כל הכבוד, ויש כבוד, מתהדרות ברף קבלה נמוך שבפועל נמוך הרבה יותר. התוצאה .. אנשים "חלשים יחסית" חודרים לתחום, מציפים וגורמים לזילות בו. אותם אנשים שמגיעים בגלל יוקרת התואר גורמים לזילות וזה האבסורד. מי שלא הצליח להתקבל למכללה למנהל שהרף בה אינו בשמיים לטמי לא באמת רוצה להיות בתחום. זו דעתי האישית בלבד ואני מניח שמי שטוב יצליח בסוף ללא קשר למקום אליו נרשם.
שרית | 23:11  14/11/09
לא תוכל לדעת אם אני משווקת במכללה מסויימת, בדיוק כשם שלא תוכל לדעת ששמי אכן שרית, ומכאן - בדיוק כשם שאני ממליצה לכל הקוראים כאן : אל תאמינו לאף מילה :) אבל האמת, מאד הגיוני בעיניי לראות אותך כמשווק\ת פעיל\ה. אני סבורה כי עוד חושבים כמוני). כוונתי הייתה לדן אנד ברדסטריט, גם אצלי נשמט מלהט.. חלילה לי מלהכנס איתך לרבדים נמוכים של שגיאות. לא עשית עליי רושם שלילי מבחינה קוגנטיבית (לפחות עד כה). המכללה למנהל לא מובילה היום, אלא שמאחר והיא וותיקה יותר, מן הסתם ניתן לראות יותר בוגרים שלה שהספיקו למצוא התמחות. לדעתי אין הבדל בין יוצאי מכללה לאוניברסיטה. הבדל נוסף, שמילות סרק בפורומים יוצרים אשלייה בעלמא כי מסתתר מאחוריה איזשהי קסם אקדמי המקביל לאוניברסיטה... זו בדיחה! הזילות במקצוע הינה נושא נפרד ואני לא מעוניינת להכנס אליו כעת. אבל אנסח זאת אחרת : ישנה אולי שאלה אם משרד מייחס חשיבות למוסד הלימוד או לא. במידה ולא, הוא יבדוק מועמדים ע"פי נתונים אישיים ומכאן לא יהיה הבדל בין המכללות. המכללה למנהל לא נחשבת ליותר ממה שאתה מתאר. כפי שאמרתי, הכל שיווק ;) רוצה להמשיך? כי יש לי חיים גם, אתה בטח מבין...
שנה ד | 23:23  14/11/09
שאפו, אהבתי את הרעיון להפוך את דברי בצורה שתתאים לאג'נדה שלך (מישהו אמר חקירה נגדית). אם כולם היו כמוך, סבור אני כי עניין זילות המקצוע עובר היה מן העולם. שנית, יפה אמרת כי בוגרי המכללה למנהל השתלבו כבר בשוק העבודה ובמשרדים הגדולים ( אולי אפילו יום אחד מנכ"ל משרד המשפטים בוגר של המכללה למנהל)., פרופסורים לא מעטים הם בוגרים של המכללה מה שלא ניתן לומר על מכללות אחרות. המכללה למנהל היא לא אוניברסיטה... אך היא והבינתחומי יכולות להתהדר בכך שמדובר בתחרות ראויה. וכן, בצורה נחרצת.. לטעמי היא עדיפה על כל מכללה אחרת ולראיה רף הקבלה והעובדה שאין מסלול ערב.
שנה ד | 23:38  14/11/09
לפחות הייתי מקבל תשלום. אין לי בעיה להשאיר את פרטי אצל מנהל הפורום, וזאת כדי להוכיח את טענתי. לסיכום אצטרף לבקשתך... תבדקו בעצמכם. התנהל פה ויכוח מכובד ופורה, כל אחד יחליט את אשר על ליבו. לילה טוב "שרית" :)
אם הוא היה משווק הוא בוודאות לו היה מוסיף בכל טיעון את הבינתחומי בכפיפה אחת עם המכללה למנהל ובודאי לא היה חוזר שוב ושוב על כך שהאוני' טובות יותר. בכל מקרה גם אני סטודנטית של המכללה תוכלו לצעוק "משווקת" עד מחר אבל אני לא. לדעתי האוניברסטאות בעדיפות עליונה ללא כל ויכוח ובין המכללות יש שתיים שהן בהחלט טובות יותר. עצם העובדה שכולם פה כנראה יודעים על איזה מכללות אני מדברת בלי שבכלל אציין את שמם מפורשות מדגישה עד כמה חזק הקונצנזוס ואני מניחה שלא סתם קיים קונצנזוס כזה מובנה בנושא הזה. לעניות דעתי,מכללות שבהם מסלולים של לימודי ערב שמעודדים שילוב משרה מלאה עם לימודים ואף מפרסמים את עצמם ככה, שדורשים תנאי קלה נמוכים מתנאי הקבלה הדי בסיסיים שיש במכללות אחרות לא יכולות להתחרות במכללות שפונות לקהל יעד של סטודנטים שקודם כל לומדים ורק אחר כך עובדים (אם בכלל). בכל מקרה עצתי היא שלקרוא, לעיין ולקחת לתשומת לב תגובות בפורום זה אפשרי אבל על מנת לקבל החלטה מושכלת באמת עדיף לדבר עם מכרים,מבינים בתחום ואם אין כאלה אפשר אפילו לקחת יוזמה להתקשר לחברת השמה למתמחים ועו"ד (יש אולי שתיים כאלה לא אפרסמם פה אבל לא בעיה למצוא בגוגל) ולשאול לאיזה בוגרים יש יותר ביקוש ואם באמת יש הבדלים נחרצים בין המוסדות. אני מניחה שלא תהייה להן בעיה לענות ושאם יענו באובייקטיביות.
אני חושב המון על לימודי משפטים, במיוחד על התחום הפלילי. נראה לי מרתק מאוד התחום לימודים הזה.
ליאור פ | 20:40  16/11/09
לא ברורה ההתייחסות שלך כלל ועיקר. מטרת הפורום היא לאפשר לסטודנטים ממקומות שונים להביע את דעתם ואת הבנתם. סטודנט שמגיע ממקום X בוודאי שיוכל מידע אישי להמליץ על המקום בו הוא למד ואין בכך כל פסול ואין גם שום צורך להעיר שמדובר בפעולה שיווקית, כי זה הבעת דעה לאור הידע האישי של אותו מגיב בפורום. בוודאי שכל אחד יכול לעשות בדיקה עצמאית בשטח ולבדוק בעצמו אבל הפורום הזה מהווה במה ל"שוק דעות" בה כל אחד יכול להביע את עצמו ולספר על חוויותיו הוא. מי שסבור כי מדובר בפעולות שיווק זולות מחטיא את מטרת הפורום וחבל.
ולא יעזור פה לאף אחד כלום: מלא שיווק ומלא ילדים משועממים. זה גם חופש ביטוי, ולכאן בהחלט אנצל אותו בכל עת שאראה לנכון. אגב ליאור, אתה מתרגל במכללה למנהל, נכון?
מור | 15:00  16/11/09
שלום וברכה, שמי מור- בוגרת מכללת שערי משפט ועורכת דין. אפתח בהמלצתי אליך ללמוד לימודי משפטים ואברך אותך על כך- חסרים עורכי דין טובים למקצוע שיחזירו עטרה ליושנה. למדתי במכללת שערי משפט בהטד- השרון אשר העצימה עבורי את החוויה הסטודנטיאלית שבעתיים. שמעתי על מכללות אחרות שטובות גם כן אך מניסיוני מכללת שערי משפט עלתה על כולן. החלטתי לכתוב תגובה לשאלתך בעיקר משום שלאחר הלימודים המכללה קידמה אותי- מצאה עבורי סטאג' בלשכה המשפטית של הכנסת ולאחר מכן עברתי את בחינות הלשכה בהצלחה. מאחלת לך המון בהצלחה ותכתוב אם תצטרך עזרה!!
ואת התגובות שהפנו כנגדו במטרה לנסות ולערער את אמינותו והמלצותיו תבין כי מדובר בתשובה אמינה, הגיונית, מנומקת ומלאה באסמכתאות לחיזוק דבריו . אני אינני סטודנט של המכללה למנהל אלא דווקא של הבינתחומי, ואומר לך כי כל מה שאמר לטעמי הוא נכון ומדוייק ואם יורשה לי אשמח אף לשבח אותו על תרבות דיון ונסיון אמיתי להתמודד (לדידי בהצלחה מדהימה) עם טענות די מקטרגות שהוצגו ע"י שרית ודוגמתה. לעניין הבחורה שטענה כי שערי משפט הינה המכללה המובילה מבין המכללות הרי מדובר בקשקוש מוחלט (לדעתי נובע מהיותה משווקת -מה פתאום את מציגה קישור למכללה?) לסיכום אומר, אוני' הבינתחומי/המכללה למנהל ואז כל השאר בהפרש ניכר. אך זו דעתי האישית בלבד
מג'דה | 17:43  16/11/09
אני לומדת בשערי משפט בשנה שלישית, למרות שאני די נהנית והמכללה די טובה ורמת המרצים גבוהה אני ישקר אם אני יאמר שעוזרים לנו למצוא סטאג'. זה פפשוט לא נכון. מיש טוב אבל מוצא לבד.
טענותיה של "שרית" (אם זהו שמה...) היו נכונות ומעניינות ובלטו בעיניי, אך לא בתחרות טענות עסקינן. ישנו רוטטור סטטי המציג בכל פעם שאלה המנוסחת באופן מוזר וכן תשובה קבועה שנכונותה נשארת תלוייה בספקולציות זולות. לכן, כפי שאתם נהנים מזכותכם להציג את המוסד שלכם תוך פגיעה בשאר, תכבדו גם את הדעות שיפורסמו נגד. מעניין שליאור מנהל הפורום (שמתרגל במכללה למנהל) לא תמיד מתערב כשקמה טענה על שמכללה אחרת "עוסקת בשיווק" בעוד מישהו הלומד בה ממליץ עליה. אם כי בהחלט ניתן להגיד לזכותו שהוא שומר על כבודן. דבר נוסף מוזר לי. אני נמצא כאן מאחר ונמאס לי לראות את מה שקורה פה. מעולם לא השמצתי ולא פגעתי באף מוסד. אך יענו לי חכמים, מה הם עושים במקום הזה עם תגובה מוכנה ומיידית עבור כל תגובה בדיון הקשור ל"הבדלים" בין המכללות? חיים כאן? אובבססייה..אולי ? אם תאפשרו לכל אחד מכל מקום להביע דעתו על מוסד הלימודים שלו ללא חשש שיעטפו אותו אנשים בהשמצות, אולי ניתן יהיה לראות בפורום הזה כמקור אמין להצגת דעות וכיבודן.
מיכל | 16:10  16/11/09
היי עידו, לא ממליצה ללכת על המכללה האקדמית למשפטים... רק תראה מה התגובות שקודמים על המקום הזה. ניסית את הקריה האקדמית אונו? חברה שלי לומדת שם כבר שנה שנייה והיא מאוד מרוצה, בעיקר מהקשרים שהם שומרים עם הבוגרים של התואר, מה שיכול להיות מאוד שימושי כשמחפשים התמחות...
הפעם אין לי ספק שמדובר בתשובה מבויימת :)
ליאור פ | 20:36  16/11/09
שלום רב. אתה מעלה נושא שהוא כמובן שנוי במחלוקת ואין תשובה חד משמעית היכן כדאי היום ללמוד. מקובל לתפוס מקומות שדורשים סף קבלה גבוה כמקומות בעלי מוניטין טוב שייפתחו לך דלתות בהמשך. אבל כמובן שהמציאות קצת יותר מורכבת ובוודאי שסטודנט שסיים תואר בהצטיינות והוא בעל המלצות טובות ממכללה, לא ייחסם באופן אוטומטי על ידי משרדים רציניים. זה נכון שבחלק מהמשרדים יעדיפו לקבל קודם כל מאוניברסיטאות ואח"כ מהמכללות שדורשות סף קבלה גבוה אך זה לא משהו מדעי. אני חושב שראוי להשקיע באופן סביר כדי להתקבל למקומות יוקרתיים. גם אם נביע התנגדות למושג הזה, הרי ש"בשטח" משרדים במיוחד הרציניים כן מסווגים בין מוסדות לימוד וככל שסף הקבלה גבוה יותר, אזי יהיה רצון רב יותר לקלוט מאותו מוסד מתמחים ועו"ד ושוב מדובר במשהו שמשקף את הרוח הנושבת בשוק. אבל לא כדאי, לדעתי לפחות, לעשות עוד פסיכומטרי רק כדי להתקבל למוסד שנתפס יוקרתי יותר ולבזבז על כך שנה אקדמאית. אם תשקיע ותוציא ציונים טובים, מצבך יהיה טוב כשל סטודנטים שמגיעים ממכללות אחרות. מבחינת ימי לימוד- מדובר בסידור פנימי של הקורסים על פני שעות מסוימות או ימים מסוימים. לא מדובר בפחות חומר אלא בפריסה על יותר ימים של אותה תוכנית לימודים. אני מציע להגיע לאותם מוסדות לימוד ולבחון בעצמך את הנעשה, להיכנס לספריה ולשוחח עם הסטודנטים וכן- להיכנס לשיעור או שניים ולהתרשם בעצמך. בהצלחה רבה
שמואל | 00:34  17/11/09
היי, שאלה בהחלט קשה.. אני גם התחלתי עכשיו ואני יכול לומר בוודאות שהבחירה קשה (השוק ממש מוצף..) לא יודע מה השיקולים שלך אבל אצלי השיקול היה קרוב לבית, כמה שיותר מרוכז מבחינת שעות וימים ומחיר לא קורע... אז בסוף החלטתי על הקריה האקדמית ק. אונו בהצלחה..
עידן פוריאן | 14:56  26/11/09
קודם כול תודה רבה על התגובות... השיקולים שלי הם כאלו או להתחיל עכשיו ברמת גן בחודש בפואר ולהרויח את השנה האקדמית או לשפר בגרות ולגשת לפסיכומטרי הכי להתחיל ללמוד רק ב2011 במכללה למנהל המכללה למנהל נמצאת 2 דקות מהבית שלי שזה הסיבה שרציתי ללמוד שם ובנוסף כי שמעתי שהיא נחשבת לטובה מהרבה אנשים ויותר קל למצוא משם מקום להתמחות בו
שלומי | 11:51  17/05/13
המכללה למנהל והמרכז הבינתחומי הן מכללות מעולות. מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים רמת גן מומלץ להתרחק במידה ויש לכם כוונה לעסוק במקצוע עריכת הדין. ניתן לקרוא על כך בבלוג: http://clblaw.blogspot.co.il/

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור