פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שני | 09:52  29/07/09
אני בעלת תואר ראשון סוציו + חינוך, אני עובדת כ 3 שנים במשרד של עו"ד המתעסק במקרקעין: יש לי מס' שאלות, היות ואני אמא, ועליי לשלב בין 3 מסגרות של לימודים הורות ועבודה: 1. כיצד עליי להערך מהבחינה הזו של 3 המסגרות, האם אפשרי ? 2. מה התנאים לגביי סטאז, האם אוכל לעשות סטאז במשרד בו אני עובדת ? מה הוותק שצריך ? 3. ממוצע הציונים בתואר הראשון הוא 80 ואני מבינה שבמרכז הבינתחומי התנאים הם 85, האם יש מקום לנסות להרשם ? האם המלצות מהעבודה יעזרו ? 4. בחרתי לנסות במרכז הבינתחומי מכיוון ששם ניתן לבנות תוכנית מותאמת ולפרוס את הלימודים עד 6 שנים, כך שאולי אוכל להסתדר במצב כזה, האם מומלץ ? מודה מראש על התשובה
אסתי | 15:41  29/07/09
היי שני, רק הערה קטנה לגבי אחת השאלות שלך, רק שתדעי שאפשר גם בקריה האקדמית אונו לשלב משרה מלאה ולימודי ערב, כך שזה מתאים להורים, לעובדים וכו'. אני עושה את זה ומסתדר לי מצויין עם הכל. חוץ מזה שלדעתי את תוכלי להתמחות במשרד שאת עובדת בו, הכל תלוי באם הם מקבלים ויקבלו אותך. ההמלצה שלי אלייך היא לבדוק עם הקריה האקדמית אונו לגבי כל היתר. בהצלחה!
ליאור פ | 17:30  31/07/09
שלום רב. 1. בוודאי שזה אפשרי, אבל זה ידרוש ממך היערכות מראש וגם וויתור באופן נקודתי על מס' אלמנטים. למשל צמצום היקף השעות בעבודה; מציאת עזרה של בייבי סיטר מספר פעמים בשעות הערב או בסופי שבוע כדי להכין מטלות ולהתכונן לבחנים; לקחת כל עזרה שתוכלי מחברים לספסל הלימודים וכו'. היו לי סטודנטיות שנתקלו באתגר דומה והיום שתיים מהן מתמחות בפרקליטות לאחר שצלחו את התואר בהצלחה. 2. תוכלי לעשות סטאז'- זה תלוי במשרד שלך. לא הבנתי לגבי הוותק. עו"ד יכול להיות מאמן אם הוא 5 שנים עובד כעו"ד (כמדומני) ואם המשרד מעוניין, אין סיבה שלא יעסיק אותך כעו"ד. אני חושב שזו התפתחות נפלאה מבחינתך להמשיך במקום בו את עובדת בו. 3.+ 4. לדעתי גם במכללה למנהל ניתן לפרוס את התואר הראשון. לפרוס ל-6 שנים זה ממש מוגזם ולא נחוץ. תואר עושים ב"מכה" בבחינת הכה בברזל בעודו חם. כדאי מאוד להיכנס לקצב גבוה של לימודים כדי להישאר במסגרת. אם את רוצה, תפרסי ל-4.5 שנים. בכל מקרה המכללה למנהל מציעה לאקדמאים קבלה לתואר מקוצר בן 3 שנים. שווה מאוד לבדוק זאת. לגבי המלצות- כל המלצה שתעיד על נכונות לעבוד קשה, ראש גדול והשקעה היא חשובה ויכולה לסייע לך. אני לא הייתי מחכה שנה. (שווה לברר במרכז הייעוץ של המכללה למנהל 9634103 -03). אשמח לעוד שאלות. בהצלחה
שלום, כדי לבדוק את אפשרויות הקבלה שלך לתכנית למצטיינים במרכז הבינתחומי הרצליה, אנא פני למנהל רישום וקבלה: טלפון: 09-9527200 דואר אלקטרוני : rishum@idc.ac.il

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור