פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שלום, התואר הראשון שלי הוא בכלכלה וניהול ואני עובדת בתור כלכלנית בחברת ביטוח. אני מחפשת ללמוד תוא שני קליל ומעניין אשר גם יתרום לי בעבודה ואולי גם יסייע לי בהעלאת המשכורות. לכן רציתי לדעת מה דעתך על התואר השני בבר אילן (לימודים של שנה וחצי). האם התואר יכול להתאים לי? תודה בר
שלום רב. באופן עקרוני תואר שני בתחום משפטי הוא תואר שיכול לתרום ברמה האישית- חשיפה לנושאים שונים, פיתוח כישורי ניתוח ויישום טקסטים משפטיים וסיטואציות משפטיות ועניין. אם תחום המשפט מעניין אותך, זה בהחלט תואר שלא נחשב קשה, אך בהחלט לא קליל- ישנן עבודות, סמינריונים, מבחנים וצריך להתכונן כמו שצריך כמו גם עמידה במטלות קריאת חומר משיעור לשיעור. אני לא בטוח עד כמה התואר השני ללא-משפטנים יכול לעזור לך ברמה המקצועית בצורה משמעותית. מדובר בהכרה וחשיפה למושגי יסוד במשפט, כך שסביר להניח שרק אם תיקחי קורסי בחירה נקודתיים או סמינרים מסוימים שחופפים לעולמך המקצועי, אני חושב שתהיה לכך משמעות ממשית. כמובן שגם חשיפה מסוימת לעולם האזרחי/מסחרי יש בה כדי להקנות לך ידע וכלים נוספים לאלה שיש לך אבל לא ברמה של ידע עמוק ונרחב. לכן היה ותרשמי, שווה להתייעץ באוניברסיטה עצמה לפני בחירת הקורסים ולהתאים לך קורסים שיתרמו לך (לעיתים גם במחיר של הירשמות לשניים-שלושה קורסים שהם מעבר לחובה שעלייך ללמוד, בהנחה והתרומה של אותם קורסים תהיה רבה). לגבי משכורות וכד'- זה תלוי מקום עבודה ואת זאת יש לברר בחברת הביטוח. בדר"כ תואר זה מסייע לעובדי המגזר הציבורי/ממשלתי אבל אולי מכירים לך בלימודים אחרים ושווה לבדוק אם ניתן "להמיר" את ההכרה בלימודי משפטים. לסיום, אני חשוב ששווה לבדוק עוד תארים לפני שתחליטי לגבי לימודים (שכוללים השקעה של זמן וכסף) במיוחד בתחומים בהם את עוסקת (ניהול ואפילו מדיניות ציבורית או מנהל עסקים). יש סיכוי שאלה יסייעו לך לעלות במעלה הפירמידה יותר מאשר תואר שני במשפטים ללא-משפטנים. שווה לחשוב גם על יום סגריר ובו היה ותסיימי את עבודתך באותה חברת ביטוח (מכל סיבה שהיא)- עם מה את יוצאת לשוק העבודה? איך יסתכלו עלייך אם תבואי עם התואר השני במשפטים לעומת אם תהיי מצוידת בתואר שני במנהל עסקים? שווה לחשוב גם על זה ואני כמובן מאחל לך אריכות ימים במקום העבודה הנוכחי. אני בסה"כ מעלה עוד כמה שיקולים שראוי להתחשב בהם במסגרת "סט" השיקולים שיש להביא בחשבון. בהצלחה רבה
רונית לוינשטין | 12:06  23/05/09
אני לא כל כך מעורה בפרטים של תואר שני כי אני עדיין לומדת שם לתואר ראשון, אבל זה דיי מתאים לקריטריונים שציינת שאת מחפשת. שווה לך להעיף מבט.

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור