פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

דודי | 01:21  19/02/09
שלום, אני סטודנט שנה ג' למשפטים תואר ראשון. אני מתלבט כיצד להמשיך את דרכי: האופציה האחת, לסיים את התואר, לעשות סטאג', לאחר מכן מבחני לשכה ולראות מה יקרה לאחר מכן באם אני ארצה להתמקצע כעו"ד. הבעיה היא שאני לא ממש רוצה להתמקצע כעו"ד. ולכן קיימת גם האופציה השנייה: להרחיב את הידע בלימוד של תואר נוסף, הבעיה שאינני יודע במה אני יכול להרחיב את התחום בכדי שיהיה קשר כלשהו שיעזור לי גם במקצוע לאחר סיום התואר השני. מה הם האופציות הריאליות העומדות בפניי לדעתכם, ובאילו תחומים אני יכול להשתלב? יצויין כי אינני יוצא צבא ולכן נראה לי שהמשרות הציבוריות פחות ריאליות עבורי. תגובתכם............ תודה, דודי
שלום רב. אני מניח שאם הייתי במקומך הייתי כבר מסיים את התואר ואת ההתמחות. השקעת כבר שנתיים וחצי מזמנך והון לא מועט. אתה כבר רגל וחצי (בסה"כ עוד 2 סמסטרים) בסיום הלימודים, אז למה לא לסיימם? אולי תעבוד במשרד נחמד והדעה שלך לגבי מקצוע עורך הדין תשתנה? אנחנו מדברים על עוד יותר משנתיים עד לקבלת תעודת עו"ד ואני בספק אם ניתן כעת לדעת מה יוליד העתיד ואלו כיוונים ייפתחו בפניך. לימודים נוספים. אני כמובן בעד בלי קשר להיותך עו"ד. אני משער שתחום העסקים (חברות השקעות, חברות הזנק, שוק ההון), ניהול, תקשורת, מנהל ציבורי, ארכיטקטורה (במובן של תכנון ובנייה), כלכלה (נניח התמקצעות במיסים, בנקאות) וכד' יכולים להיות שילוב מעניין עם משפטים. אני חושב שכדאי לחכות עוד קצת לפני שאתה מקבל החלטות כלשהן. בהצלחה רבה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור