פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

מיקה | 16:13  05/08/08
אני מבקשת התייעצות בבקשה.... סיימתי מכינה באחת האוניברסיטאות בארץ ושיפרתי את הממוצע בגרויות שלי ל 107. אבל הפסיכו שלי דורש שיפור של בערך 60 נקודות כדי להתקבל.. ממש חשוב לי ללמוד באוניסרסיטה ואין לי בעיה לעשות מבחן נוסף וגם שניים אבל יש לי את החשש שזה יהיה לשווא ובסוף לא אצליח להתקבל לאוניסרסיטה. כרגע עם הנתונים שלי אוכל ללמוד בכל אחת מן המכללות אבל שוב ממש עקרוני לי שאני אלמד באוניסרסיטה.. מה אתם אומרים ????כי אני לא רוצה סתם לשרוף עוד שנה.. מצד שני אם אתחיל ללמוד עכשיו במכללה אז סמם עשיתי מכינה כי יכלתי להתקבל גם עם הצציונים לפני המכינה...
אריקה | 17:06  05/08/08
נראה לי שבבר-אילן ובחיפה מקבלים עם ציונים די נמוכים השנה (יחסית לת"א)... השאלה היא גם אם את רשומה שם בכלל כי ההרשמה הסתיימה ברוב המוסדות. חוץ מזה, שיפרת גם בשבילך - אולי בגלל השיפור תקבלי מילגות במכללות הטובות (בינתחומי, המכללה למינהל) כמובן בכפוף לפסיכומטרי!!!
בוריס חזר | 22:21  05/08/08
שמעתי שמלכת היופי עשתה 5 פעמים פסיכומטרי כדי להתקבל לרפואה. זה מה שאת רוצה? ואם בסוף השנה לא תצליחי להגיע ליעד של עוד 60 נקודות ושנה אח"כ יעלו את הדרישה ....
ליאור פ | 22:27  05/08/08
שלום רב. לדעתי, בתחום המשפטים, אין כל כך הבדל בין המכללות המובילות לאוניברסיטאות. עובדה. אין משרד מוביל, פרקליטות, ביהמ"ש שאין שם מתמחים של המכללות המובילות. בדיוק כמו בוגרי אוניברסיטה. לגבי מה שבוריס כותב: את עלולה לבזבז עוד שנה לחינם. תנסי להתחיל ללמוד משפטים במכללה מובילה ואח"כ לנסות לעבור לאוניברסיטה. פסיכומטרי הוא תלוי תרגול אבל גם מזל. אני חושב שעם הבגרות שלך (107) את צריכה פסיכומטרי של בערך 690 ומעלה. לפחות. ומה יקרה אם לא תצליחי בכל סיבה שהיא? עוד שנה תחכי. אם אין ברירה ומדובר בלימודי רפואה שאין במכללות, אז בסדר. אבל זה תואר במשפטים. ותואר של מכללות נחשב כמעט כמו אוניברסיטה. בעיקר המכללה למנהל והבינתחומי. בהצלחה
נטע | 00:59  07/08/08
אנשים כאן רשמו לך לא לחכות שנה כי אין הבדל בין מכללה לאוניברסיטה ושכחו שיש הבדל שמתבטא בפער של איזה 20 אלף שקל לשנה. אני חייבת להגיד לך ששנה שעברה הייתי במצב כמו שלך אבל הרבה יותר מעצבן לא היו חסרות לי 60 נקודות פסיכומטרה אלא נקודת בגרות אחת! את בטח מודעת שיש סיכוי סביר שלא תצליחי לשפר פסיכומטרי ב60 נקודות כי זה שיפור די רציני. את אכן עלולה להתאכזב. אני בחרתי להציל את השנה שלי והלכתי למכללה למרות שהיה לי ברור שבמשך שנה שלמה אני ללא ספק ישפר את הבגרויות בנקודה ואתקבל אני מאוד מרוצה מלימודי במכללה למרות שגם לי היה מאוד עקרוני ללמוד באוניברסיטה. למרות זאת אינני מתיימרת בשל הפרש המחירים הניכר לייעץ לך בהחלטתך את ורק את יכולה לקבל אותה את יודעת מהי האפשרות הכלכלית שלך (לי למשל היה מימון מלא של התואר ע"י עבודת ההורים ולכן כשהנושא הכלכלי לא היה שיקול בחרתי להתחיל ללמוד),קחי בחשבון שבניגוד לנאמר לך כאן בררתי בזמנו ובמכללות הטובות רק בעלי נתוני קבלה אוניברסיטאים מקבלים מלגות הצטיינות. נתון נוסף שעלייך לשקול הוא כמה דוף לך להתחיל ללמוד מעבר ממכללה לאוניברסיטה הוא קשה עד בתי אפשרי. השיקולים הם לכאן ולכאן זאת סוגיה שרק ע"פ נתוניך האישיים תוכלי להכריע לגביה.
שאנשים שנבחנים בפסיכומטרי משפרים בבחינה השניה ב30 נקודות לפחות! אני במקומך הייתי מנסה לשפר- ואני בטוחה שתצליחי. בהצלחה! נ.ב למדתי במכללה למנהל והייתי מאוד מרוצה, אבל- ב100,000 שקל שהוצאתי על התואר הייתי יכולה לעשות דברים אחרים.
כמו שהדס כתבה זה נכון, רוב האנשים מצליחים לשפר את הפסיכומטרי בבחינה השנייה אז אולי באמת כדאי לך לשפר, אבל רק אם את לא מאבדת שנה בעקבות השיפור הזה. יחד עם זאת אני לא מסכים עם הדס שהציגה את הלימודים שלה במכללה למנהל כבזבוז של 100,000 שקל. נכון מכללות אכן יותר יקרות מאוניברסיטה אבל גם אוניברסיטה עולה כסף. שלא נדבר על כל השביתות שקרו ועוד יקרו שם לצערי, מה שדופק לסטודנטים את כל השנה והחופשים שלהם. אז נכון המכללה למנהל יותר יקרה אבל זה בדיוק כמו כל דבר אחר בחיים. אתה יכול לבחור לנסוע באוטובוס במחיר מוזל עם המון אנשים, הנהג לא מכיר אותך ולא יעזור לך, עוצרים כל הזמן ומדי פעם גם נתקעים. או שאפשר לנסוע במונית, העלות יקרה יותר אבל היי שם היחס של הנהג אישי יותר ולכן אם תצטרך עזרה אז גם רוב הסיכויים שתקבל, והכי חשוב אין עצירות ואתה מגיע בדיוק בזמן שתכננת. נ.ב מי שלא הבין אוטובוס זו אוניברסיטה ומונית זו מכללה
שמה שרשמת זאת שטות אחת גדולה. נראה לאן תגיע אם תסע כל החיים שלך במוניות ולא באוטובוסים כי היחס שם יותר טוב. יחס זה בכלל לא שיקול (בטח שלא שיקול עיקרי), אז אל תעשה את עצמך כאילו שזה היה השיקול שלך. ואם אתה מוכן לשלם 70 אש"ח עבור יחס, אז יש לך יותר מדי כסף - תתרום קצת.

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור