פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

אולגה | 11:58  25/06/08
השאלה שלי היא כזאת: איך הכי עדיף ללמוד משפטים? אני שמעתי ורוצה ללמוד בירושלים. האם זאת בחירה טוב של מקום לימוד? ומה בכלל לומדים לתואר ראשון? מחכה לתובתכם. תודה מראש
נעם | 16:31  25/06/08
מאד תלוי גם להיכן מתקבלים - אם יש לך נתוני פסיכומטרי ובגרות מספיקים להתקבל לאונ' העברית בירושלים, זו בחירה מצויינת. אם לא - אז באמת יש שאלה לאן את כן יכולה להתקבל ואם זה כדאי. לגבי פרטים על כנית הלימודים במפשטים - את יכולה להכנס לאתר של כל אוניברסיטה ומכללה ולקרוא את התכניות המפורסמות באתרים.
חן | 17:45  01/07/08
הי נועם, אני מסיימת שנה שלישית במרכז הבינתחומי, כפי שציינו כבר אם התקבלת לאוניברסיטה זה מצויין, אולם יש יתרונות לכאן ולכאן. כשהחלטתי להרשם לבינתחומי היו לי מניעים שונים, אחד מהם לא לשרוף עוד שנה בגלל הפסיכומטרי והיותי בקבע. וחשבתי שאעבור אחרי שנה לאוניברסיטה, השגיי אפשרו זאת, אך במרכז הציעו לי אופציות ותכניות שאין באוניברסיטה ולכן המשכתי, על אף חסרון התשלום הכספי. בכל מקרה, ממליצה בחום לבחון גם אוניברסיטות נוספות ובמידת הצורך אם תנאיך לא יאפשרו רק בינתחומי או מכללה למנהל מכיון שהרמה במקומות אחרים לא מספקת משרדים מהעשירייה הפותחת. מקווה שתשובתי תעזור, חן
טל | 17:59  25/06/08
את מצפה שכאן יענו לך על כך השאלות? זה לא עובד ככה... יש אוניברסיטאות (הטובות שבהן ירושלים ות"א) ומכללות (מכללה למינהל ובינתחומי בולטים) בהם קיימות פקולטות למשפטים... תיכנסי לאתרים, תבדקי את תוכניות הלימוד, נתונים, תנאי קבלה... כל המידע קיים באינטרנט ותמיד אפשר להגיע למקומות עצמם לייעוץ וכו'. בהצלחה.
ללמוד. וזה נכון שהציונים מהווים חלק מהעניין. אני גם התלבטתי ובסופו של דבר החלטתי על הפקולטה למשפטים של הקרייה האקדמית אונו. אני לומדת המון ומאוד מרוצה מתוכנית הלימודים הגמישה ומאנשי הסגל. בכל בחירה שלא תבחרי, שיהיה בהצלחה
אונו לדעתי זה אחת המכללות הפחות טובות ללימודי משפטים. עצתי לך היא לבדוק באתרי המכללות והאוניברסיטאות ללכת לימים פתוחים ואז לנסות לראות מה הכי טוב בשבילך. אני לא מאשים את נגה שממליצה על המכללה שלה מכיוון שהיא לומדת שם אבל יחד עם זאת כדאי שתבדקי עוד את הנושא כיוון שבחירת המוסד זה דבר מאוד חשוב אחרי הכל שם המוסד שממנו תקבלי את התעודה זו למעשה תעודת הזהות שלך בקבלה להתמחות.
גיא | 10:15  27/06/08
אונ' העברית בירושלים אונ' תל-אביב אונ' בר-אילן אונ' חיפה המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשל"צ) המרכז הבינתחומי הרצליה המרכז האקדמי למשפט ועסקים (רמת גן) מכללה נתניה שערי משפט (הוד השרון) הקריה האקדמית אונו לכולם אתרי מידע מפורטים מאד ברשת ו - המרכז האקדמי כרמל (חדש)
ליאור פ | 22:44  28/06/08
שלום. בחירת מקום לימודים תלוי במספר פרמטרים: תנאי קבלה, המוניטין של המקום, מקום מגורים והמלצות מחברים. אין לכך תשובה קלה וחד משמעית. אם את מתקבלת לאחת האוניברסיטאות, אז רמתן שווה פחות או יותר. אם לא, אז המכללות הבולטות הן המכללה למנהל והבינתחומי. לשתיהן הסגל הטוב ביותר שקיים והשקעה רבה מאוד בתלמידים. אומנם, משלמים יותר, אבל גם מקבלים תמורה נאותה לכסף. סגל מרצים, השקעה רבה בתלמידים בתוכניות מגוונות ורבות. אני אישית למדתי במכללה למנהל בראשל"צ ומאוד נהניתי, כך שאני יכול לחשוף בפנייך את הנעשה במכללה: המכללה למנהל מציע 8 תוכניות ייחודיות (קליניקות, סדנאות, עבודה בבית משפט) + אפשרות לנסיעה לחו"ל לסמסטר קיץ מקוצר (נסיעה ללונדון, בודפשט) וללמוד שם עם קבוצה מהמכללה ועוד. אני לא חושב שבאוניברסיטה מישהו יוכל לקבל כל כך הרבה כמו במכללות המובילות, כולל שם מעולה. בהצלחה רבה לשאלות או בירורים בנוגע לקבלה, מסלולי לימוד, מלגות: במרכז הייעוץ של המכללה למנהל בטלפון 9634103 -03 כל המידע הנדרש, כולל תנאי רישום, של המכללה למנהל: http://yedion.colman.ac.il/~colman/1rish
רמת כל האוניברסיטאות שווה פחות או יותר? זאת לא הדעה הרווחת... יש עדיפות לת"א וירושלים. כך גם תנאי הקבלה של האוניברסיטאות האלה קשים יותר מחיפה או בר אילן...
ואכן יש מי שחושבים שתל-אביב וירושלים עדיפות על בר-אילן וחיפה. עדיין הרוב חושבים שכל האוניברסיטאות עולות על המכללות - וזה לא לגמרי נכון - או יותר נכון זה לגמרי לא נכון...

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור