יאיר | 15:50  31/07/11
אני מעוניין ללמוד טכנאי PC מוסמך מייקרוסופט. ראיתי שיש מכללות (כגון ג'ון ברייס) שבהן יש קורס "טכנאי מחשבים ורשתות" ומכללות (כגון המינהל הטכני) בהן יש קורס "טכנאי מחשבים". בשני הקורסים, התעודה של מייקרוסופט היא אותה תעודה MCIPT: Eenterprise Desktop Support Technician 7. א. האם זה אותו קורס? (הרי זו אותה הסמכה.) ב. האם להעדיף מכללה בה יש תעודה גם ממיקרוסופט וגם ממשרד התמ"ת? האם זה נחוץ, התעודה ממשרד התמ"ת? ג. יש מסלול משולב של טכנאי מחשבים+ MCIPT Enterprise Administrator. אם אין לי ידע קודם, עדיף בכל זאת לעשות את הקורס המשולב? (זה חוסך כ-6000 ש"ח) או שעדיף להתחיל עם קורס בסיסי של טכנאי, ולאחר ניסיון לעשות את הקורס של ניהול רשתות?
מונה בר-גיל | 18:55  07/08/11
יאיר שלום, 1- טכנאי מחשבים PC (או בשמו הנכון "תחזוקת מחשבים אישיים")- עוסק בתיקון המחשבים, פירוק והרכבה, חומרה, תוכנה. 2- לפני שממשיכים למנהל/מהנדס רשת רצוי כן לעשות את הקורס תחזוקת מחשבים אישיים או לחילופין מכינה של חודשיים שחלק מהמכללות מספקות במקום, מאחר והידע בסיסי שנלמד במסגרת תחזוקת מחשבים אישיים הכרחי להמשך למנהל/מהנדס רשת. 3- הקורס MCITP מכין לבחינה של מייקרוסופט הבינלאומי ועם רישיון זה תוכל להשתלב בשוק העבודה. כמו כן, חלק מהמכללות מוכרות גם ע"י משרד התמ"ת וניתן ללמוד חלק מהקורס ניהול רשתות (כ-130 שעות) בפיקוח התמ"ת. 4- למסיימי קורס "תחזוקת מחשבים אישיים" בד"כ אין ניסיון, אני ממליצה ישירות להמשיך לקורס ניהול רשתות ללא הניסיון. בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור