טל | 18:01  30/04/11
הי מונה סיימתי קורס סוג 1+2 לפני שנה ולמזלי מצאתי עבודה עוד במהלך הקורס במחלקת כספים של חברה בינונית. אני שוקלת איך להמשיך, תיכננתי ללמוד לבד לבחינת סוג 3 של התמ"ת ולגשת למבחן (מותר לגשת בלי קורס עם ניסיון של שנה בעבודה מעשית). מכיוון ששינו את חוקי הבחינה והפרידו את סוג 1 וסוג 2, גם סוג 3 החדש שונה מסוג 3 הקודם. רציתי לברר האם יש כרגע רק בחינות בסוג 3 החדש או גם הישן? מה אנשים כמוני שנמצאים בתפר, שלמדו את סוג 2 הישן אמורים לעשות? בנוסף, כשאחפש בהמשך עבודה אחרת, מה יחשב יותר מרשים בקו"ח - קורס חשבי שכר או סוג 3? המון תודה
מונה בר-גיל | 20:07  10/05/11
טל שלום, 1- כידוע לך, התכנית לסוג 3 השתנתה ונכנסו נושאים מורכבים יותר מתחום "מדופלמים". לכן לא הייתי מציעה לך ללמוד את הקורס באופן עצמאי. כמו כן, בעקבות השינוי בסוג 3, להערכתי- קורס זה יפתח בתדירות נמוכה מאד. אי לכך,הייתי מציעה לך להצטרף לקורס זה בקרוב, מאחר וסטודנטים כמוך נמצאים ב-"תפר". 3- ב-"תפר" הכוונה כי "סטודנט בעל סוג 1+2 הישן, כלומר התחיל את הנהלת חשבונות סוג 1+2 עד 31.12.10 רשאי להתחיל הנהלת חשבונות סוג 3 החדש, בתנאי שיסיים אותו עד 31.12.12". 4- אני מאד אוהבת את הקורס "חשבי שכר בכירים", אך מאחר והוא לא הולך להשתנות וסוג 3 החדש נכנס כבר לתוקפו- הייתי מציעה ללמוד סוג 3. 5- שימי לב, כי ישנן מכללות המוסיפות מכינה בסוג 3 החדש בשל כניסתם של נושאים רבים מחשבונאות, יש סיבה לכך ומכינה זו הכרחית. הדבר עלול ליצור הפרש מחיר- אך כדאית. בהצלחה, מונה בר-גיל
הי מונה תודה רבה על תשובתך המפורטת, ברשותך יש לי עוד כמה שאלות. לגבי סוג 3 החדש, כתבת שאפשר להבחן רק עד סוף 2012. מה יקרה אחר כך? כבר לא יהיה ניתן לגשת לבחינה סוג 3? למה בעצם? לגבי חשבי שכר - השאלה שלי היתה מבחינת קו"ח, מה לדעתך יותר יעזור לי למצוא עבודה אם כתוב רק סוג 3, או סוג 2 וחשבי שכר? אני מתכוונת לעשות את שניהם פשוט השאלה מה קודם. שאלה נוספת, האם ידוע לך איפה אפשר לקנות או לעיין בספרי הנהלת חשבונות סוג 3 החדש? אני פשוט חושבת שאולי יותר יתאים לי ללמוד עם מורה פרטי מאשר עם כיתה שבה יש גם חובת הגעה של 85%. המון תודה, טל
מונה בר-גיל | 19:51  18/05/11
טל שלום, 1- ישנה "תקופת מעבר" בעקבות השינוי בתוכנית החדשה, המאפשרת לבוגרי סוג 1+2 (הישן) לסיים את סוג 3 החדש עד 31.12.12. 2- הנה"ח סוג 3 הוא המשך סוג 2, לכן מדובר באותה מקצוע. ואילו חשבי שכר בכירים, הוא מקצוע נוסף חוץ מהנהלת חשבונות. 3- לגבי הספרים, בדקי באתר של "חשבונתון". בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור