רינת.. | 16:30  20/06/10
שלום רב. הינני סטודנטית לנהנלת חשבונות 1+2, הייתי רוצה לשמוע את דעתך לאיזה כיוון כדאי להמשיך: חשבונאי מדופלם/ייעוץ מ"ס/חשב שכר בכיר.. אין לי עדיפות אישית לאף אחד מהקורסים לכן הייתי רוצה לדעת מה יותר דרוש בשוק ואם אני ממשיכה לאחד מהם, האם כדאי לעשות גם הנהנלת חשבונות סוג 3? שאלה נוספת היא שאומרים שדרוש ניסיון האם קשה למצוא עבודה ללא ניסיון?
רינת שלום, לאור דברייך, כי אין לך עדיפות אישית לאף אחד מהקורסים, חשוב שנבחן את כל אחד מהקורסים בהתאם לרצונך להתקדם בתחום החשבונאות או להפך: לבדוק ביחד מה יכול לסקרן אותך, הרי מדובר במקצוע עתידי עבורך. 1- האם את מעוניינת להעמיק ידיעותייך בהנהלת חשבונות ולכן להמשיך לסוג 3? 2- האם את מעוניינת לייצר יתרון יחסי ולהגיע לשוק העבודה עם מקצוע נוסף לצד הנה"ח סוג 1+2 ולכן בא לך ללמוד חשבי שכר? 3- האם את רואה את עצמך עצמאית ועושה סאטז' של שנה ולכן תבחרי בייעוץ מס? 4- האם את מעוניינת מיד לקפוץ למים וישירות ללמוד חשבונאי מדופלם, הכולל בתוכו הרחבה מעמיקה ביותר בתחום החשבונאות? לאחר שתעני על שאלות שהעליתי, אשמח מאד להמשיך בייעוץ. ממליצה לך לקרוא את תשובתי מ-09.06.10. יום מעולה, ממתינה לתשובתך מונה בר-גיל
רינת | 17:58  21/06/10
1.השאלה שלי היא האם כדאי לעשות הנהנלת חשבונות סוג 3 ולהוסיף לזה ייעוץ מ"ס או חשב שכר בכיר או שכדאי לא לעשות את סוג 3 ולהמשיך מפה לחשבונאי מדופלם? 2.מה שכן, אינני רואה את עצמי כעצמאית אז לפי מה שהבנתי ממך ייעוץ מ"ס מומלץ פחות? 3.הייתי רוצה לעשות את הקורס שנחשב לדרוש כמה שיותר בשוק העבודה, אין לי בעיה ללמוד קשה בשביל להצליח.. אני מאיזור הקריות ואין לי מושג מה דרוש פה יותר ומה פחות. 4.ודבר נוסף שהייתי רוצה לשאול זה בקשר לניסיון שעליו כולם מדברים, האם באמת עד כדיי כך קשה למצוא עבודה ללא ניסיון כשרק יוצאים לשוק? תודה על תשומת הלב.
רינת שוב שלום, 1- גם באזור הקריות ישנה דרישה כמו בכל הארץ לתפקידים בתחום החשבונאות ואולי דווקא באזור זה יותר קל למצוא עבודה, כי ביקוש והיצע שם יותר דינאמי מאשר במרכז הארץ. 2- אכן לא קל למצוא עבודה מיד לאחר הנהלת חשבונות סוג 1+2 וניסיון מהווה יתרון, לכן במידה ותוכלי להשתלב בתפקידים הנושקים להנהלת לאחר שיקולים כספיים כמובן- רצוי כי תתחילי ממשהו ותצברי ניסיון. 3- הנהלת סוג 3 הוא המשך סוג 2, שהייתי מציעה לך ללמוד לאחר תקופה קצרה של עבודה מעשית בתחום. מאחר וזה מגביל אותך למקצוע אחד- הנהלת חשבונות. 4- אינני טוענת כי ייעוץ הוא רק למי שרוצה להיות עצמאי, זו אחת השאלה מיני רבות ששאלתי. 5- לדעתי, בשלב ראשוני זה ולאור רצונך להתקדם בתחום, הייתי מציעה לך ללמוד חשבי שכר בכירים (המכין לבחינה של לשכת רואי חשבון) ולהשאיר את האופציות של חשבונאי מדופלם/ ייעוץ מס והנהלת חשבונות סוג 3 במקפצה הבאה. בהצלחה, מונה בר-גיל
רינת | 20:53  24/06/10
תודה רבה על התשובה... עזרת לי המון... רק לא כל כך הבנתי למה התכוונת כשרשמת : " לכן במידה ותוכלי להשתלב בתפקידים הנושקים להנהלת לאחר שיקולים כספיים כמובן- רצוי כי תתחילי ממשהו ותצברי ניסיון." למה הכוונה? תודה מראש :-)
שלום רינת, 1-לאור העובדה כי לא קל למצוא עבודה בתום הנהלת חשבונות סוג 1+2, אני מציעה לך להתחיל גם בתפקידים הנושקים, ז"א תפקידים אחרים שלא מתעסקים בהם באופן קבוע בניהול חשבונות, אלא באופן חלקי. זאת כדי לצבור נסיון וטעימה מהתחום. 2- "לאחר שיקולים כלכליים"- בד"כ כשאנו בתחילת הדרך, ללא נסיון, המשכורת לא גבוהה יחסית, אך עדיין שווה להרוויח מעט בתחילת הדרך, כדי להבטיח לך צבירת נסיון. בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור