פורום בגרויות

בפורום תוכלו לקבל מענה כולל על בחינות הבגרות הן ברמה הפרטנית והן ברמה הכוללת. א
מומלץ בחום

שלום לכולם! אני ניגש ללשון א' ב-27.1 וכבר הספקתי ללמוד את כל הנושאים חוץ ממערכת הצורות. ראיתי במבחנים של שנים עברו וגם בהנחיות של משרד החינוך שבפרק ג' (תחביר ומערכת הצורות) ישנן 8 שאלות ( 4 תחביר ו-4 מערכת הצורות) ושצריך לענות על 4 בלבד. כתוב שאפשרי לבחור משני הנושאים או לענות על כל ה-4 של אחד מהם ורציתי לדעת האם יש סיכוי שבמועד הזה יחייבו לענות על שני הנושאים או שעדיין יהיה אפשרי לענות על כל ה-4 של נושא אחד? כלומר , למדתי את נושא התחביר וחשבתי לענות על כל 4 השאלות מהנושא הזה כך שיהיה לי זמן לחזור על כל החומר של שאלון א' במקום ללמוד נושא חדש. האם אני יכול לגשת בראש שקט לשאלון א' בלי שאני יודע את נושא מערכת הצורות?
מנהל פורום בגרויות | 15:33  03/01/14
שלום חן, תשובתו של עופר שגיא רכז בקידום בגרויות: גם במועד הקרוב תתאפשר בחירה בין מערכת הצורות ותחביר. בעיקרון - ניתן לגשת למבחן ולהשיב רק על תחביר בלי לדעת את מערכת הצורות. עם זאת, אנחנו לא ממליצים לעשות זאת, כיוון שזה מותיר אותך ללא בחירה, ואם במקרה יש שאלה קשה או לא מובנת בתחביר - אתה תקוע ואין לך יכולת תמרון. מה גם שאת מערכת הצורות תצטרך בכל מקרה ללמוד בהמשך (בשביל שאלון ב), וזה בסיס שחשוב להכיר. ההמלצה שלי - ללמוד את מערכת הצורות, אפילו באופן בסיסי שיאפשר לך לענות על שאלה אחת או שתיים מתוך ארבע השאלות שיהיו, ואז אתה מגדיל את כמות הבחירה שלך ומגדיל את הסיכוי שלך לציון גבוה יותר בבחינה. בהצלחה!
שלום חן, תשובתו של עופר שגיא רכז בקידום בגרויות: גם במועד הקרוב תתאפשר בחירה בין מערכת הצורות ותחביר. בעיקרון - ניתן לגשת למבחן ולהשיב רק על תחביר בלי לדעת את מערכת הצורות. עם זאת, אנחנו לא ממליצים לעשות זאת, כיוון שזה מותיר אותך ללא בחירה, ואם במקרה יש שאלה קשה או לא מובנת בתחביר - אתה תקוע ואין לך יכולת תמרון. מה גם שאת מערכת הצורות תצטרך בכל מקרה ללמוד בהמשך (בשביל שאלון ב), וזה בסיס שחשוב להכיר. ההמלצה שלי - ללמוד את מערכת הצורות, אפילו באופן בסיסי שיאפשר לך לענות על שאלה אחת או שתיים מתוך ארבע השאלות שיהיו, ואז אתה מגדיל את כמות הבחירה שלך ומגדיל את הסיכוי שלך לציון גבוה יותר בבחינה. בהצלחה!
סגור