פורום בגרויות

בפורום תוכלו לקבל מענה כולל על בחינות הבגרות הן ברמה הפרטנית והן ברמה הכוללת. א
מומלץ בחום

משהו שאני לא מבינה. אני יוצאת מבית הספר אם תעודת בגרות די גדולה (לפי מה שזכור לי כשספרנו זה יצא 40 יח"ל בלי תנ"ך, אני מגבירה 7 מקצועות), אבל כמו שכתוב בסגוריים - בלי תנ"ך.. אני מתכוונת להיבחן תנ"ך חורף (זה יהיה כבר לא במסגרת בית הספר). 1. אם אני אבחן חורף גם מתמטיקה (זה יהיה באותו מועד בו אני משלימה תנ"ך), האם הציון הגבוה או האחרון יחשב? 2. אחרי שאני אשלים תנ"ך בחורף ותהיה לי בגרות מלאה (חסר לי רק תנ"ך), אם אני אעשה מתמטיקה בקיץ, הציון הגבוה או האחרון יחשב? 3. מבין שני מועדים - א' וב' במתמטיקה ובאנגלית, אם אני לומדת במסגרת בית הפסר (עדיין) ועושה את הבגרויות במסגרת בית הספר, האם זה שאין לי תנ"ך ישפיע על בחירת הציון (הגבוה\האחרון)? ואיך יבחרו (גבוה \ אחרון)? 4. איך אני יכולה לבדוק אחרי עשיית כל הבגרויות והמועדים שבחרו אכן את הציון הגבוה? אני אראה את ציוני שני המועדים? או שאני אמורה לבטוח במשרד החינוך =)? תודה תודה מראש =)
אור שלו | 10:34  02/07/08
התשובה לכל השאלות שלך היא כזאת, במידה ואין לך זכאות לתעודת בגרות, אזי הציון האחרון הוא שיחשב. במידה ויש לך זכאות לתעודת בגרות, הציון הגבוה יחשב. זאת אומרת, במידה ואת רוצה לשפר את מתמטיקה אבל חייבת להשלים את תנך, עדיף שתשלימי קודם את תנך על מנת שתהיי זכאית לבגרות ורק אז תשפרי. במקרה זה אם לא יצליח לך במתמטיקה, לפחות יהיה לך את הציון הקודם שלך. לגבי בחירת הציון ממועד א וב, שני הציונים מתפרסמים בדרך כלל, ואת אכן יכולה לסמוך על משרד החינוך שהציון הגבוה יבחר. האינטרס של משרד החינוך הוא להציג תלמידים מוצלחים על מנת להראות את הצלחתו... בהצלחה!
לנה | 01:01  07/07/08
תודה תודה תודה סוף סוף הבנתי =))
סגור