פורום בגרויות

בפורום תוכלו לקבל מענה כולל על בחינות הבגרות הן ברמה הפרטנית והן ברמה הכוללת. א
מומלץ בחום

אורי | 19:09  13/05/08
סליחה שאני פותח נושא חדש פשוט אני לא מצליח לכתוב תגובה לנושא שלי. אז קודם כל רציתי להגיד לך תודה על התשובה בקשר לשאלה עם הבגרויות במתמטיקה ואנגלית. עכשיו העניין שלי הוא כזה שאני מתכנן לעבוד עד חודש סמפטמבר ואז להירשם לבגרות במתמטיקה ואנגלית שכנראה אני יעשה 4 יחידות במתמטיקה ו5 באנגלית(כרגע יש לי בשניהם 3 יחידות בציון 91) מתמטיקה אני מוכן לעשות 4 כי יכול להיות ש5 זה באמת קשה וגם גדול עליי, אבל אנגלית אני מוכרח לעשות 5 כי אני מוציא הרבה כסף על ההשלמה הזאת ומרגיש שבשביל 4 יחידות זה לא שווה לי מה גם שהבנתי שההבדל הוא לא כזה גדול בין 4 ל5 כמו במתמטיקה אז אני מעדיף לעשות 5 יחידות באנגלית. אם לא יתאפשר לי לעבוד בתקופת הבגרויות אז אני כנראה לי יעבוד כי אני לא רוצה להגיע למצב שאני חצי לומד וחצי עובד ובסוף יצא גם עם ציונים נמוכים וגם מעט כסף. רציתי לשאול אותך מה את מציעה לי לעשות כי אני חייב לעשות את שתי המקצועות ביחד בגלל לחץ של זמן כי אם אני רוצה להירשם ללימודים באוקטובר 09 אני חייב לעשות את הבגרויות בינואר 09,אז זה אפשרי לעשות 4 יחידות מתמטיקה ו5 אנגלית ביחד? בעיקרון התוכנית שלי היא לסיים את הבגרויות בינואר 09 ואז להירשם לפסיכומטרי ושאני יסיים לגשת עם הנתונים לרישום למוסדות אקדאמיים ולראות איזה מקצוע אני בוחר כי תאמת שאין לי איזה מקצוע שבחרתי כי עד שאני רואה איזה משהו אולי שמעניין אותי אנשים אומרים לי עזוב אין בזה עבודה. ועוד שאלה בקשר לממוצע בגרות: אני למדתי בבית ספר חקלאי ועשיתי 5 יחידות ביולוגיה ו5 יחידות חקלאות. לאחרונה מישהו אמר לי שאני לא מקבל על זה בונוס כי אם אני עושה ביולוגיה אני חייב עוד מקצוע מדעי מוגבר בשביל לקבל את הבנווס.. האם זה נכון? או שעל כל מקצוע מוגבר שאני עושה אני מקבל בונוס והאם יש הגבלה לכמות המקצועות המוגברים שמזכים בבונוס? תודה רבה רבה רבה רבה לכל מי שהשקיע וקרא.. ואולי גם ענה
אור שלו | 11:24  15/05/08
בהמשך ישיר לתשובה הקודמת שלי, זה שאתה רוצה לעשות 5 יחידות עדין לא אומר שאתה מתאים לזה, לכן, המלצתי ואני ממליצה שוב, לגשת ולעבור מבחן רמה בבית הספר שאתה רוצה ללמוד בו ולבדוק את ההתאמה שלך לרמת הלימודים. בכל מקרה, אם אתה רוצה ללמוד במועד חורף, לא כדאי לך לחכות עם ההרשמה עד ספטמבר, רוב הסיכויים שכבר לא ישאר לך מקום. בלחמן, תוכל להתקבל ל4 יח"ל במתמטיקה כי יש לך רקע של 3 יח"ל ב91. לגבי אנגלית, תצטרך לעבור מבחן רמה ואז נוכל לבדוק את ההתאמה שלך לקורס של 5 יח"ל. בכנות יקירי, אם אתה רוצה לעשות את שתי הבגרויות האלו יחד, עדיף שלא תעבוד בתקופה הזאת. אם אין לך ברירה, חפש לך משרת סטודנט, תעבוד 3-4 פעמים בשבוע מעט שעות. מצד שני, יכול להיות שהחומר יהיה לך קל ותוכל להתמודד איתו גם עם עבודה, אני מניחה שבמהלך הקורסים נהיה חכמים יותר לגבי האפשרויות שלך לעבוד. על ביולוגיה אתה בהחלט מקבל את הבונוס, אין הגבלה למוגברים שמזכים בבונוס אך כשמחשבים ממוצע מחשבים ממוצע מיטבי ואת הציונים שלא תורמים לממוצע שלך משמיטים. אני מציעה לך לנשום עמוק, ללכת לייעוץ ולראות משם איך ממשיכים. אם אתה גר באיזור ראשון לציון ואתה רוצה קצת כיוון ועצות, אתה מוזמן להגיע אליי למשרד. or@lachman.co.il בהצלחה!
סגור