פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום, אני בחורה בת 23 שקצת איבדה כיוון בנוגע ללימודים ובחירת מקצוע לאחרונה ואשמח לקבל כאן יעוץ עד כמה שאפשר. אני מאוד אוהבת את תחום העיצוב וטובה בו- מציירת, יצירתית, אסטתית ומתעסקת בזה הרבה בשעות הפנאי שלי. אין לי תעודת בגרות בכלל, ובלימודים עיוניים אני פחות טובה בגלל בעיות קשב וריכוז ובגלל שזה בדרך כלל פחות מעניין אותי, לעומת זאת בלימודי עיצוב אני טובה ומצליחה יותר. עשיתי קורס עיצוב אופנה בסיסי שאותו סיימתי וקיבלתי תעודת מעצבת אופנה, אבל לצערי נוכחתי לדעת שמאוד קשה לעבוד בתחום העיצוב אופנה בארץ ולמצוא עבודה קבועה ויציבה, אין באפשרותי לפתוח עסק עצמאי מבחינה כלכלית, וגם אצטרך להמשיך ללמוד עוד קורס\ים בתחום העיצוב אופנה אם אני אחליט שאני רוצה לנסות בכל זאת להתקדם איכשהו בתחום הזה מכיוון שהידע שיש לי בתחום ברמה די בסיסית לי ויש לי עוד מה ללמוד ולהתפתח בתחום. לאחרונה חשבתי לעבור ללמוד משהו קצת שונה שיש בו יותר אופציות עבודה, מכיוון שאני אוהבת את כל מקצועות העיצוב חשבתי לעבור למשהו אחר שאני אוהבת ויש בו יותר ביקוש ואפשרויות עבודה, למשל עיצוב גרפי (תקשורת חזותית) או צורפות או צילום...חשבתי אפילו ללמוד טכנאות שיניים או בכלל לעבור לתחום אחר העיקר שיהיה יותר קל למצוא בו עבודה ולהרוויח כסף נורמלי. הבעיה העיקרית היא שאין לי בגרות ופסיכומטרי. אני אחת שמאוד אוהבת ללכת על מה שהכי בטוח ולא רוצה שוב לבזבז שנתיים או שנה וחצי על לימודי תעודה שאולי בסוף שוב אני אמצא את עצמי מתקשה מאוד למצוא עבודה בתחום, או לחלופין להשלים בגרויות ופסיכוטרי שנתיים לפחות ואז ללמוד עוד 4 שנים לתואר ובסוף לגלות שלא הרחבתי לעצמי את כמות האפשרויות יותר מדי. ברור לי שלמצוא עבודה בכל תחום זה לא קל אבל בכל זאת יש מקצועות בהם יש יותר ביקוש ואפשרויות ויש מקצועות שפחות, ויש לימודים שנחוצים יותר ונחוצים פחות. (למשל יש מקצועות שחובה בהם תואר ויש מקצועות שלא וזה רק יכול קצת להוסיף אפשרויות) אז התלבטות אחת שלי היא באיזה תחום של עיצוב או בכלל ממה שהעלתי מומלץ לבחור- שיש בו הכי הרבה דרישה והכי פחות קשה למצוא בו עבודה בארץ? לא כל כך משנה לי איזה תחום כל עוד זה עיצוב כי אני באמת ממש אוהבת וטובה בהכל בתחומים האלה ויש לי פוטנציאל ואני יודעת שאם אני אבחר משהו ואהיה שלמה עם זה ואדע שזאת האופציה הכי טובה שהיתה לי מבחינת פתיחת אפשרויות אחרכך ומציאת עבודה די טובה, פשוט קשה לי לבחור משהו שאני יודעת שבאמת אני אוכל להתפרנס ממנו כמה שיותר טוב ואני לא אמצא את עצמי בלי אפשרויות כמעט. הדבר השני הוא שאני חושבת האם בכלל כדאי לי לעשות שוב לימודי תעודה של מקצוע אחר או בעצם אולי להשלים את כל הבגרויות מ-0 ואז ללמוד לתואר עוד 4 שנים. לפי מה שהבנתי בתחום העיצוב, למשל בעיצוב גרפי לא צריכים דווקא תואר בשביל להצליח, האם זה נכון? שאם אני אלמד לימודי תעודה ואגיע לרמה טובה ואצבור ניסיון בעבודות בשטח של 3 שנים אחרי שלמדתי שנה, יכול להיות שיהיה לי יותר יתרון מאשר ללמוד לתואר 4 שנים? כי יהיה לי יותר ניסיון בשטח ואולי התואר לא כל כך חשוב בתחום הזה.? (עיצוב גרפי, עיצוב אופנה, צורפות...) אני מאוד מתלבטת וחוששת, אני לא רוצה לבזבז את הזמן על לימודים שלא יובילו לשום מקום ורוצה לעשות את הבחירה הכי נכונה בשבילי, בין אם זה אומר להשלים בגרויות וללמוד עכשיו 6 שנים כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר ובין אם זה אומר להמשיך בעיצוב אופנה עוד קורס שיקדם אותי לרמה גבוה ולנסות לעבוד בזה באיזשהי דרך מומלצת אם יש? ובין אם זה אומר לעשות לימודי תעודה של שנה וחצי של עיצוב גרפי או תחום אחר... היתי רוצה לקבל המלצה לדרך הכי כדאית שתפתח הכי הרבה אפשרויות עבודה ולהתפרנס בצורה הכי טובה מזה, פחות משנה לי מה זה יהיה כי את כל המקצועות שהעלתי כאן אני מאוד אוהבת, ובהתחשב בזה שאני עכשיו בת 23 ובכל הנתונים שהעלתי. מקווה מאוד שאקבל כאן מידע שיעזור לי כי אין לי ממש עוד לאן לפנות. תודה רבה מראש!
בקי חיימוב | 14:18  14/11/12
שלום רב, את מתייחסת לקריטריונים שהם בהחלט הכרחיים בבחירת תחום הלימוד- מידת העניין וביטחון תעסוקתי. באופן כללי, חשוב לומר כי עולם העיצוב הינו תחום מאד דינמי מבחינת הביקוש בשוק, ואם נתייחס בכל זאת לדירוג בתוך העיצוב, ככל הנראה שעיצוב חזותי/גרפי הוא זה שמקבל יותר מקום מכיוון שהוא נותן מענה ליותר ויותר גופים וקשור למדיות שונות. עולם העיצוב אכן, כפי שציינת אינו מחייב תואר- אך תואר יתן לך יותר כלים שיאפשרו לך לעבוד על תוכנות שונות ושיטות שונות. לעומת זאת, לימודי תעודה מתמקדים בד"כ בתוכנה אחת. מבחינת האטרקטיביות שלך, הדבר בד"כ נמדד על פי תיק העבודות שלך, עם זאת, אם תגיעי למקום עבודה מסוים ומולך יתמודד אדם שמפגין את אותם הכישורים, אולם הוא בעל תואר ואת בעלת תעודה, סביר יותר שיעדיפו אותו. הדבר נכון לגבי כל תחום שהוא. אינני יכולה לומר לך מה הכי נכון לך ללמוד כרגע, עולם העיצוב בכללותו הינו עולם מאד תחרותי, ולומר שיהיה לך ביטחון תעסוקתי תלוי בכישרון וביכולת שלך לדחוף את עצמך. מעבר לדברים אלו, אני מציעה לך להגיע לפגישת ייעוץ אשר תסייע לך להתמקד בתחומים נוספים שאולי יתנו לך מענה הולם יותר על הקריטריונים החשובים לך. צרי עימנו קשר טלפוני- 03-9700160 בהצלחה
סגור