פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום רב, יש לי תואר ראשון בחינוך מיוחד. לאחר 5 שנות הוראה- אני רואה שאני לא מתחברת להוראה הפרונטלית, (עסקתי גם בחנ"מ וגם בהוראה רגילה ואני לא מעוניינת בעבודה שצריך בצהריים ובערב להמשיך להכין שיעורים, לבדוק מבחנים, טלפונים להורים, תלמידים שלא מעוניינים ללמוד וכו' וכו' שזה בעצם עבודה 24 שעות ) אני מתעניינת בלימודי- קלינאות תקשורת או פסיכולגיה, אך שאלתי- בזמני שלמדתי לא עשיתי פסיכומטרי אלא מבחן סף. השאלה האם יש מקום שאני יכולה להתקבל ללימודים בלי לעשות היום את הפסיכומטרי (אציין שאני מאזור המרכז) כן, עוד שאלה, מעניין אותי גם התחום של הייעוץ התעסוקתי (עקב המצב שהייתי רוצה ייעוץ עבורי ואני רואה כל כך הרבה אנשים מבולבלים בתחום התעסוקה). אני סוברת שבשביל לעסוק בכך צריך תואר ראשון בפסיכולוגיה ואולי אפילו גם שני. מה באמת ההכשרה לעסוק בתחום היעוץ התעסוקתי? אשמח לקבל תשובה, תודה רבה ויום טוב
מנהלת הפורום | 10:48  16/01/10
ההכשרה לתחום של פסיכולוגיה תעסוקתית לעיסוק ביעוץ בבחירת קריירה, היא לימודי תואר שני והתמחות של 4 שנים בתחום, כלומר צריך רשיון לעסוק בפיסכולוגיה (שזה מוקנה רק אחרי תואר שני) וכן התמחות ביעוץ. יש אנשים שמגיעים לתחום דרך יעוץ חינוכי תואר שני או לימודים בתחום הטיפול השונים, אך הם מעטים. לגבי התארים האחרים שציינת, אני לא יודעת את גילך אך אולי במכללות יהיה לך פטור מספיכומטרי אם את אחרי גיל 30 ואם לא מדובר במסלולים מבוקשים מידי, נסי במכללות. לגבי האופציות העתידיות אז: תוכלי לעשות הסבה לעו"ס, ללמוד אבחון דידקטי, הנחיית הורים באדלר, הנחית קבוצות, תואר שני ביעוץ חינוכי, טיפול משפחתי זוגי או תרפיה באומנויות...מציעה להגיע לפגישת יעוץ בכדי לבחון לעומק את האפשרויות העומדות בפניך בהצלחה
סגור