פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

פנינה | 00:21  13/06/09
היי, אני מקווה שאענ בפורום המתאים.. אני בת 32 וחצי ומאוד רוצה ללמוד אך יש לי 2 בעיות. סיימתי 12 שנוטת לימוד ללא בגרות, האים יש גיל שבו אין צורך בבגרות ואים כן מהם הקריטריונים לאלו שאין להם בגרות? שנית יש לי בעעית קשב וריכוז האים יש מקומות שמיועדים לכאלה כמוני ואפשר ללמוד לימודים גבוהים או שאני יכולה להמשיך לחלום בגלל הבעיה שלי. אשמח לתשובה תודה מראש על תשובתכם.
דין | 14:04  14/06/09
היי... יש מקומות שיכולים לקבל אותך ללא בגרות אם את מעל גיל 30, אבל זה בהנחה שעשית פסיכומטרי... לפי הבנתי את ללא פסיכומטרי, תתקני אותי אם אני טועה. בכל אופן יש אופציה נהדרת בשבילך שתאפשר לך תואר ללא "חפירה" בעבר שלך, וזה תואר של האוניברסיטה הפתוחה. היתרונות של התואר הן בעצם שאין תנאי קבלה ומקבלים תואר אוניברסיטאי, החסרונות הן שלרוב האנשים המסגרת של למידה עצמית בבית לא מתאימה והם זקוקים ליותר מפגשי הנחיה. אני לא עשיתי פסיכומטרי ורציתי לעשות תואר במדעי החברה והרוח, שקלתי ללמוד באו"פ אך הגעתי למסקנה שללמוד לבד זה לא בשבילי. הפתרון שלי, ואני יכול להמליץ לך גם את אותו דבר- ללמוד לתואר ראשון במדעי החברה והרוח במכללת בית ברל. היתרונות של התוכנית הן שהתואר של האו"פ לכן אין תנאי קבלה ושהלימודים בניגוד ללימודים בפתוחה, מרוכזים ללימודים כאן בקמפוס ומועברים בצורה פרונטאלית כמו בכל מכללה/אוניברסיטה. אני מאוד מרוצה מההחלטה ללמוד כאן, זה חסך לי המון כאב ראש, זמן וכסף בהשלמת פסיכומטרי/בגריות, והמקום באופן כללי נחמד מאוד :) אם אני לא טועה יש מרכז תמיכה לליקויי למידה כאן ככה שזה יכול לעזור לך. בכל אופן יש כאן מספר תחומים שאשפר ללמוד במסגרת תואר B.A של האו"פ ואת יכולה לקרוא פירוט על התוכניות באתר שלהם: http://www.beitberl.ac.il/tearim/beducation/Pages/default.aspx
אני אמנם עושה שם עכשיו תואר שני בחינוך...ויש לי בגרות ופסיכומטרי אבל אני יודעת שישנם שם אנשים שהתקבלו גם ללא פסיכומטרי ובנוגע לבגרות יכול להיות שידרשו ממך מספר השלמות לפני התחלת הלימודים או כתנאי קבלה כבר בזמן הלימודים...בכל מקרה שווה בירור....זה האתר - www.mla.ac.il בהצלחה
מנהלת הפורום | 21:56  20/06/09
אחרי גיל 30 ברוב המוסדות אין צורך בבגרות, אך לעיתים יש צורך עדיין בפסיכומטרי בחלק מהמוסדות והחוגים. באוניברסיטה הפתוחה תמיד ניתן ללמוד ללא תנאי קבלה. אני חושבת שתמיד טוב להתחיל ללמוד וגם אם את מסיימת בעוד 3 שנים ומתנסה קצת בעבודה , עדיין יהיו לפניך יותר מ-20 שנות עבודה, כך שהכל עוד פתוח. בהצלחה
שירן | 09:14  21/06/09
הי, אני יודעת שמכללת לוינסקי יש ממש עזרה ללקוי למידה, המורים מאוד עוזרים ויש מודעות גדולה לנושא הזה במכללה.(יש לי חברה שהלכה ללמוד שם בדיוק בגלל זה והיא מאוד מרוצה!). אני ממליצה לעשות פסיכומטרי וללכת ללמוד שם,לפי מה שאני מבינה זו מכללה מצויינת.
סגור