פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

מיכל שלום, תודה על התשובה שענית לי לגבי שנה- שנתיים השלמות לתואר שני בעו"ס ביררתי גם לגבי זה אבל הממוצע שהם דורשים הוא 88 ולי יש ממוצע 82 אז כך שזה לא רלוונטי. האופציה היחידה שנשארה לי במידה ואלך על מסלול עו"ס הוא או להתחיל תואר ראשון מהתחלה או לעשות הסבה במכללת יהודה ושומרון באריאל במשך שנתיים...אני נורא מתלבטת ולכן רציתי להתייעץ איתך שוב האם היית ממליצה לי ללמוד 3 שנים לתואר ראשון בעו"ס או לחפש כיוון אחר כמו השתלמויות ,לימודי תעודה או לימודי תואר שני אם קיים דבר כזה בתחומים רלוונטיים טיפוליים שניתן ללמוד לאחר תואר ראשון בחינוך מיוחד... אם כן תוכלי להמליץ לי על תחומים כאלה שוב תודה
מיכל תירוש | 22:15  11/02/07
כמו שלדעתי כתבתי לך לפני כן- השאלה היא מה בעצם את רוצה לעשות. אם את רוצה להיות עו"ס- אז התשובה ברורה. אם הכיוון הוא למשל לעסוק בתרפיה באמצעות אומנויות, אז אין טעם ללמוד עו"ס. כך שהשאלה היא קודם כל מה את רואה את עצמך עושה, ורק אז אפשר לדבר על איך כדאי להגיע לשם. עקרונית, מחינוך מיוחד נפתחים לך לא מעט כיוונים, וביניהם גם, כפי שציינת, לימודי השלמות לכיוונים טיפוליים שונים, ש"יחסכו ממך" את הצורך להשלים תואר שלם. אך השאלה הגדולה היא במה בעצם את מעוניינת. אני מציעה לך לעשות ביקור בספרית מקצועות ולהיחשף שם למסלולים טיפוליים שונים ולמקצועות נוספים שקיימים. ייתכן שזה "יפתח לך את הראש" לכיוונים נוספים ויעזור לך להגדיר מה בעצם את מחפשת. עם זאת, כאמור, מבלי שיהיה לך יותר ברור מה בעצם את רוצה, לא אני ולא אף אחד אחר יוכל לומר לך מה כדאי לעשות. מיכל
סגור