פורום לימודי שוק ההון

בהנהלת: יניר כתב  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו לקבל מענה לשאלות הנקרות בדרככם ללימודי שוק ההון: מה בדיוק לומדים? איזה תעודה מקבלים? מה הם ההתמחויות בתחום? מה מצב שוק העבודה? כל זאת ועוד בפורום שוק ההון

יניר כתב

מרצה במכללת אפיק פיננסים, רואה חשבון, סוחר כעשר שנים במניות ומטח

קנגרו | 22:41  15/10/08
איזה אונברסיטאות בארץ מלמדות ייעוץ השקעות
מנהל פדגוגי | 08:18  16/10/08
מכיוון שלימודי ייעוץ השקעות אינם לימודים אקדמים, אין אף אוניברסיטה בארץ שמלמדת אותם. לרוב האוניברסיטאות יש דבר שנקרא "לימודי-חוץ". הכוונה ליחידה עצמאית העושה שימוש במתקנים של האוניברסיטה ללימוד קורסי תעודה פופולריים. קורס ייעוץ השקעות בהחלט נחשב ללימודי תעודה פופולריים ולכן מופיע ברוב המחלקות ללימודי-החוץ. המלצה שלי - אם ללכת ללמוד קורס כזה אז רק במקום שמתמחה בזה ולא במקום שזהו רק עוד קורס אחד ברשימה שלו. קיימות שתי מכללות גדולות המתמחות בתחום - מכללת משב שוקי-הון ומכללת מגמות. למרות שבשני המקומות תוכל להנות ממגוון רחב של אפשרויות שיבוץ לפי בחירה ועזרה במציאת עבודה, שכ"ל במשב שוקי-הון נמוך משמעותית משכ"ל במגמות. ד"א, אני עובד במכללת משב שוקי-הון. בברכה, נועם.
האם הלימודים נחשבים לקשים?
מנהל פדגוגי | 14:23  22/10/08
שלום, רציתי לדעת אם אני עוברת את המבחנים ליעוץ/שיווק פנסיוני ועושה התמחות בשיווק פנסיוני, האם אוכל אח"כ לעבוד (לא באותו מקום שעשיתי את ההתמחות) ביעוץ פנסיוני? האם זו אותה ההתמחות בשניהם??
מנהל פדגוגי | 21:08  17/11/08
אכן כך. ההתמחות בפנסיוני היא אחת. לפי מקום עבודך ייקבע אם את יועצת או משווקת.
מנהל פדגוגי | 20:52  19/11/08
למי שמעביר אליהם קופ"ג
טלי | 10:39  16/10/08
אני יודעת שיש להם שם לימודי מנהל עסקים עם התמחות בשוק ההון ויש שם הרבה התנסות מעשית.
סגור