פורום לימודי שוק ההון

בהנהלת: יניר כתב  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו לקבל מענה לשאלות הנקרות בדרככם ללימודי שוק ההון: מה בדיוק לומדים? איזה תעודה מקבלים? מה הם ההתמחויות בתחום? מה מצב שוק העבודה? כל זאת ועוד בפורום שוק ההון

יניר כתב

מרצה במכללת אפיק פיננסים, רואה חשבון, סוחר כעשר שנים במניות ומטח

מיכאל | 14:38  18/09/08
שלום , אני בוגר תואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת ת"א וכרגע סטודנט ל-MBA במגמת מימון בבר אילן.ברצוני לעבור לעבוד בשוק ההון לאחר סיום הלימודים.מה האפשרויות שיש לי? לאיזה תחום ניתן להיכנס מבלי להתחיל ממש מאפס ולנצל את הניסיון ההנדסי שלי. תודה
מנהל פדגוגי | 17:06  18/09/08
מיכאל שלום, גם אם ניקח את כל הניסיון ההנדסי שצברת בחייך, עדיין לא תצליח להנדס תפקיד בכיר בתחום ללא ניסיון קודם בתחום. אחרי שתסיים את התואר, תיגש לבחינות של הרשות לני"ע ותעבוד חצי שנה בתור מתמחה באיזה בנק או בית השקעות. בזכות התואר השני, יהיה לך יותר קל למצוא מקום להתמחות. התואר הראשון לבד ללא בחינות הרישוי ייתן לך תפקיד זוטר בתחום. תואר שני במימון + רישוי השקעות יפתח בפניך מגוון רחב של תפקידים בהנהלה זוטרה וביניים עד אשר תצבור מספיק ניסיון בתחום להיות בהנהלה בכירה. בברכה, נועם.
מיכאל | 23:09  18/09/08
שלום למנהל הפדגוגי,תודה על התשובה המהירה יש לי כמה שאלות נוספות:מה המשכורות במשרות ההתמחות שאותן הזיכרת? כמה זמן צריך ללמוד למבחני הרשות והאם ניתן להיתכונן ללא קורס?איזה קורס אתה ממליץ? תודה רבה, מיכאל
מנהל פדגוגי | 11:32  21/09/08
מיכאל שלום, בתקופת ההתמחות המשכורות נעות בדר"כ בין 5000 ש"ח ל-8000 ש"ח. זמן לימוד ממוצע למבחני הרשות לבעלי תואר פיננסי - שנה אחת. זמן לימוד ממוצע למבחני הרשות לחסרי תואר פיננסי - שנה וחצי. ניתן להתכונן למבחני הרשות ללא קורס אבל אז, סטטיסטית, אחוז המעבר יורד. קורס הכנה לבחינות נקרא פשוט "קורס יועצי השקעות". בברכה, נועם.
סגור