פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

שלום, באוק' הקרוב אתחיל לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי. האם על מנת להיות יועצת בבית ספר אני חייבת לעשות תעודת הוראה? האם ניתן לעשות תעודת הוראה תוך כדי לימודים, כלומר האם משרד החינוך מאשר להתחיל ללא תעודת הוראה אך בשנה הראשונה לעשות במקביל את תעודת ההוראה? האם זה משנה באיזה מקצוע אני עושה תעודת הוראה? והאם ידוע לך איזה תפקידים נוספים נפתחים בסיום התואר פרט ליועצת חינוכית בבית ספר? תודה
שלום רב, אני מודה לך על פנייתך. רוב התכניות הטובות והמוכרות לתואר שני בייעוץ חינוכי דורשות תעודת הוראה כתנאי קבלה לתכנית. ככל הידוע לי, לא ניתן להתחיל את הלימודים ללא תעודת הוראה - כפי שציינתי זהו תנאי קבלה לתכנית. התחום בו את בוחרת לעשות תעודת הוראה, תלוי ברקע האקדמי שלך - במידה ואת מגיעה מרקע אקדמי (כלומר תואר ראשון ) מהתחום הטיפולי- חינוכי, תוכלי לבחור כל מקצוע לתעודת הוראה. במידה ואת לא מגיעה מהרקע המתאים - עליך לבחור בתעודת הוראה מהתחום הטיפולי-חינוכי: חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך. רוב בוגרי התכנית משתלבים בעבודה כיועצים חינוכיים בבתי ספר, אולם קיימים מקרים יוצאים מן הכלל של בוגרים שהשתלבו בעבודה כיועצים חינוכיים במסגרת החינוך לגיל הרך, מועצות אזוריות, עיריות וכו'. לכל שאלה נוספת, אשמח לעמוד לרשותך בפורום זה. בברכה ובהצלחה, אורלי - מכללת אורנים
סגור