פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

שלום, נרשמתי לתכנית להסבת אקדמאים לחינוך רגיל התמחות בספרות. לאחרונה נחשפתי לתכנית לחינוך מיוחד והיא אכן מרתקת. יש לי כמה התלבטות רבה ושאלות בנושא. לפי בדיקה שלי גיליתי שאין כ"כ דרישה למורים ביסודי בספרות (ייתכן ואני טועה). האם כדאי ללמוד במסלול לחינוך מיוחד עם חטיבה בספרות מאשר חינוך רגיל ליסודי והתמחות בספרות? האם זה נכון שלמורים בחינוך המיוחד יש תחום הוראה נרחב יותר ולכן רצוי ללמוד במסלול מיוחד? אני מאוד מתלבטת... תודה ויומטוב
מתעניינת שלום רב, אני מודה לך על פנייתך. שאלתך מורכבת וקשה לענות עליה באופן חד משמעי - השאלה הנשאלת איזה תחום מעניין אותך יותר? האם תחום החינוך המיוחד? או החינוך הרגיל? לא ניתן לענות מה עדיף - ניתן לענות מה מעניין יותר. באשר לנושא הביקוש למורים לספרות, הדבר תלוי במיקומך הגיאוגרפי ובעיתוי בו תחפשי עבודה, לאחר שתסיימי את לימודייך. אני ממליצה לך לערוך בדיקה האם יש ביקוש למורים לספרות, בבתי הספר הקרובים לאזור מגורייך ובמקביל באתר משרד החינוך. לגבי תחום החינוך המיוחד - העבודה היא מול קשת רחבה מאוד של אוכלוסיות - לקויי למידה, לקויי שמיעה, אוטיזם, בעיות התנהגות, בעיות רגשיות וכו'. לכל שאלה נוספת, אשמח לעמוד לרשותך בפורום זה. בהצלחה וחג שמח, אורלי - מכללת אורנים
סגור