פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

שני | 08:53  06/05/11
סיימתי תואר ראשון (B.A) במדעי ההתנהגות ובימים אלה אני בתהליכי רישום לתואר שני (M.A) בייעוץ חינוכי. ידוע לי כי על מנת להיות יועצת בבית הספר אדרש ללמוד ולהוציא תעודת הוראה בהמשך. אך רציתי לשאול האם ואכן אעשה זאת, אסיים תואר שני ואוציא תעודה הוראה, אוכל להשתלב כיועצת בבית הספר ? או שעליי להיות מורה מספר שנים ולהתשלב במערכת הבית ספרית ורק אחר כך אוכל להיות בתפקיד יועצת? אני ממש לא מתעניינת בתחום ההוראה וממש לא רואה את עצמי כמורה, אלא אך ורק בתפקידי ייעוץ. רצתי לדעת האם יש לי סיכוי להתחיל כיועצת מבי להיות מורה לפני? איפה עוד אפשר לעבוד כבעלת תואר שני בייעוץ חינוכי, עם תעודת הוראה או ללא? חשוב לי לציין כי אין לי ניסיון בתחום החינוך וההוראה. מה הם סיכויי להצליח בתחום? תודה רבה
שני צור | 09:33  06/05/11
אין צורך בנסיון בהוראה. ניתן להתקבל ליעוץ מיד בסיום הלימודים.
שאלה נוספת: האם כדי להוציא תעודת הוראה אני מחוייבת לשנה של סטאז'? במידה ואני מעוניינת לעסוק בייעוץ חינוכי ולא בהוראה? איפה עוד ניתן לעבוד עם תואר שני בייעוץ חינוכי שלא במסגרת בית הספר? ידוע לך במקרה מה השכר הממוצע של יועצת חינוכית?
1. לא. הסאז' מגיע בד"כ אחרי תעודת ההוראה, אך מן הסתם ידרשו ממך בבית הספר לעשות שנה ראשונה כסטאז'. 2. בעיקר יעוץ פרטי להורים. 3. באתר משרד החינוך יש טבלאות שכר מסודרות. האופן כללי יועצת מקבלת בסיס (מעל 5000)+גמול יעוץ
סגור