פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

ישראל | 20:21  14/10/08
שלום אני בן 29 בוגר תואר ראשון בשפה וספרות ערבית (אונ' בר אילן) ובוגר תואר שני בתכנית ללימודי ביטחון (אונ' ת"א). שוקל בימים אלו לעשות הסבה לתחום ההוראה. רציתי לשאול מספר שאלות: 1. האם ניתן ללמד (לפחות בהתחלה) ללא תעודת הוראה? 2. היכן ניתן ללמוד לתעודת הוראה ומה הוא אורך המסלול ? 3. מהי משכורתו של מורה מתחיל לאחר רפורמת "אופק-חדש"? 4. אני עובד 5 שנים במשרד ממשלתי, האם הזכויות שצברתי (לפנסיה וכו') ממשיכים איתי ? או שאני בעצם מתחיל הכל מחדש ? תודה, ישראל
שני צור | 23:36  14/10/08
1. לא ניתן ללמד ללא תעודת הוראה (לפחות מבחינה עקרונית. בפועל - קורה שחסר מורים ותתקבל ללא תעודת הוראה, אולם ידרשו ממך להשלים את התעודה תוך כדי העבודה) 2. תעודת הוראה ניתן ללמוד באוניברסיטאות או במכללות לחינוך. אורך המסלול בין שנה לשנתיים. 3. משכורתו של מורה מתחיל היא 5300 ש"ח 4.אני לא בקיאה בחוקי הפנסיה, אולם נדמה לי שמה שצברת נשאר ואתה מתחיל את החוזה החדש לפי ההסכם המקובל עם משרד החינוך.
רונן | 22:10  15/10/08
וכיוון שיש לך תואר אקדמאי תוכל למשל להיכנס במכללה האקדמית לחינוך- אחווה לתכנית מיוחדת של הכשרת אקדמאים להוראה שבסיומה תקבל תעודת הוראה במסלולים כמו הגיל הרך, חינוך מיוחד, יסודי ועל-יסודי שיהיה בהצלחה
סגור