פורום לימודי תקשורת

בהנהלת: שרון אשכנזי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לסייע, לייעץ ולתת מענה לשאלות, כמו גם לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום התקשורת. כולם מוזמנים להשתתף (לרבות סטודנטים בהווה) בתקווה כי יחד, נוכל לספק ידע, מידע ומענה לשאלות

שרון אשכנזי

הפורום מנוהל ע"י שרון אשכנזי, בוגרת בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל ויועצת בכירה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

במידה והייתי רוצה ללמוד לדוגמא תואר ב"תקשורת וניהול"-מה ההבדל בתארים של או פתוחה או מכללה? באונ הפתוחה זה מוצג כתואר B.A במדעי החברה+מכתב נלווה על תחום המתמקדות ואילו במכללות זה מוצג כתואר B.A תקשורת וניהול.מה ההבדלים ואיזה תואר יותר מוכר ונחשב?
שרון אשכנזי | 13:27  02/05/07
הי יוסי ראה את התשובה שעניתי לעמית לפני מספר ימים על ההבדלים בין אוניברסיטה למכללה. חשוב להבין כי תואר מהאוניברסיטה הפתוחה (כמו בכל אוניברסיטה) גם אם מכיל בתוכו קורסים בתקשורת, מדובר בלימודים עיוניים בלבד לעומת לימודי מכללה המאופיינים גם בפן מעשי (שעשויים להוות יתרון בראיונות אצל מעסיקים פוטנציאלים בראיונות עבודה). שרון
השאלה שלי לגבי הבדלים בין או פתוחה למכללה נבעה גם מהסיבה שהתבוננתי בתארים המוצגים באו פתוחה מול מכללת רמת גן במקצוע התקשורת ובשתיהם התואר מוצג כתוארB.A במדעי החברה+התמחות בתקשורת האם זה עדיין משנה באיזה מוסד לבחור מבין השתיים?כי במכללת רחובות לדוגמא התואר הניתן הוא תואר B.A בתקשורת ולא רשום מדעי החברה שזה תואר כללי האם יש הבדל בין שתי המכללות הללו?ובין מכללת רמת גן ואו' הפתוחה,אודה לך אם תענה לי בקרוב מכיוון שאני מעונין להרשם ללימודים בזמן הקרוב.
שרון אשכנזי | 09:08  03/05/07
בוקר טוב יוסי נראה לי שאתה קצת מתבלבל, אם תיכנס לאתר הן של מכללת רמת גן והן של מכללת רחובות תראה כי התארים שהם מספקים הינם של האוניברסיטה הפתוחה. מכאן שתוכניות הלימודים בשתי המכללות מן הסתם זהות, אומנם באתר של מכללת רחובות הם מציגים את "תקשורת וניהול" ב"רשימת המסלולים לתואר ראשון", אך בדיקה בידיעון מציגה את התארים במדעי החברה עם התמקדות בתקשורת וניהול, כפי שמציגה מכללת רמת גן. הייתי מציעה להתקשר אליהם ולבצע בירור מעמיק, אך על פניו נראה כי התארים זהים. בכל מקרה לטעמי אין הבדל בבחירה בין השלוחות השונות של האוניברסיטה הפתוחה הקיימות בכל הארץ, תחת מכללות שונות. בהצלחה, שרון
יוסי | 12:49  03/05/07
לטענתך הלימודים במכללות תחת האו הפתוחה הם לימודים יותר מעשיים מאו הפתוחה עצמה ונחשבים יותר לאנשים שרוצים לעסוק ולחחפש עבודה במקצוע אז איך זה יתכן שניתנת אותה תעודה במדעי החברה+התמחות ובכל זאת יש היבט שונה בשוק העבודה?אני מתעניין בתחום התקשורת ללימודים אך איני יודע בוודאות אם אעסוק בזה בעתיד ולפי מה שביררתי רוב מקומות התעסוקה לתקשורת לא דורשים תואר בתקשורת בכלל.האם בכל זאת כדאי לי ללמוד זאת לדעתך? ואיפה יש מוסדות לימוד שאני יכול ללמוד את התואר כB.A בתקשורת ולא כמדעי החברה? תודה רבה שוב.
שרון אשכנזי | 16:28  03/05/07
הי יוסי בוא נעשה קצת סדר בדברים, מכללות שנלמד בהן תואר ראשון על פי תוכנית האוניברסיטה הפתוחה מאופיינות בלימודים עיוניים (אין בהם התנסות באולפנים, חדרי עריכה, מעבדות דיגיטליות וכו') אותו דבר כמו הלימודים באוניברסיטה הפתוחה עצמה. לעומת זאת יש מכללות עצמאיות, שהתוכנית לימודים שלהם מורכבת בין השאר גם מקורסים מעשייים. אינני נוהגת להמליץ כאן על מוסד זה או אחר, בחיפוש מהיר בGOOGLE באמצעות המילה "לימודי תקשורת" תוכל להגיע למספר רב של מוסדות שמציעים תואר בתקשורת. האמירה שציינת מאוד כוללנית, מה זאת אומרת רוב המקומות לא דורשים תואר? באילו תפקידים? באיזה רמת שכר מדובר? יש לבדוק את הדברים לעומק! בכל מקרה אני מאמינה שהשכלה אקדמית רק תוסיף למקצועיותך בתפקידים בתעשיית התקשורת. בהצלחה, שרון
יוסי | 19:08  03/05/07
ביררתי לעומק יותר במוסדות הלימודים .אני יודע שתחום התקשורת מעניין אותי , מצד אחד חשוב לי ללמוד משהו שאעסוק בו ומצד שני אני לא יודע אם באמת אעסוק במקצוע הזה ולכן ההתלבטות העיקרית שלי איזה תואר נחשב יותר יש תואר במדעי החברה+התמחות בתקשורת יש מכללות כמו שאמרת שיותר מתמקדות בפן המעשי אך התואר מוצג אחרת כמו במכללה להוראה טכנולוגית B.E.D שזהו תואר בהוראה יש במכללת בחולון תואר אחר גם כן.חשוב לי לדעת אם יש תארים שנחשבים יותר או פחות בשוק העבודה?בהתחשב בעובדה שאולי גם לא אעסוק בתחום.
שרון אשכנזי | 10:06  07/05/07
הי יוסי מהתכתבותי איתך נראה לי שעלייך לעשות צעד אחד אחורה ואולי ללכת להכוון אקדמי, אם אתה לא בטוח שתעסוק בתחום אז למה ללכת ללמוד אותו? במידה ואתה בטוח בלימודים אלה אין מנוס אלא להגיע לפגישות יעוץ במוסדות רלוונטים. לקבל את כל האינפורמציה ואז להחליט. ריבוי דעות של אנשים אחרים יכולים רק לבלבל ואין כמו התרשמות אישית. אולי זה ידרוש ממך השקעה בזמן, אך לדעתי הדבר שווה את זה. שרון
סגור