פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום לכולם! אני מתחיל עכשיו שנה ב', וזומנתי לראיון במשרד קטן, שמתמחה בתחום הפיננסי, והתקבלתי לסוג של "טרום התמחות". שאלותיי הן: א. אני רוצה להגיע למשרדים הגדולים-זה יעזור לי? ב. האם זה מקובל לעשות טרום התמחות, ואם כן, אז אולי כדאי לי כבר לנסות להתקבל למשרד גדול יותר, ולא להסתפק במשרד קטן? ג. האם זה משנה שהמשרד לא מתמחה בביקורת כמו רוב המשרדים, אלא בפיננסי, והאם זה יפריע לי, או יהיה גרעון ברצוני להתקבל להתמחות במשרד גדול יותר? המון שאלות, והרבה בלבול.. תודה למשיבים!! אוריאל
איגור | 20:57  13/08/10
אוריאל, שלום ראשית, לא כתבת באיזה מוסד אתה לומד וזה יכול להשפיע לסיכוייך להתקבל למשרדים הגדולים. א. כמעט חד משמעי - לא יעזור, אלא להפך... ישנה מדיניות סמויה במשרדים הגדולים והיא לגייס מתחילים "בטולים" בתחום ולחנך אותם לפי רוח המשרד. אבל לכל כלל יש תמיד יוצא מן הכלל. ב. לא יודע האם מגייסים למשרדים גדולים טרום-סטג'רים, יכול להיות שכן, פשוט לא יודע. המאפיין הרחב של המשרדים הקטנים הוא שהם סוג של כביש חד כווני וקשה מאוד (לפעמים בלתי אפשרי) לעבור מלמטה למעלה, המצב הפוך לחלוטין במקרה שתנסה לעבור מגדול לקטן, יחטפו אותך... מכאן תחשוב/י לבד מה כדאי לך. ג. מאוד תלוי לאיזה כיוון את/ה רוצה להמשיך לאחר סיום הלימודים. מדבריך לא ברור מה זה אומר המשרד מתמחה בפיננסי, אני לא מבין מה זה... שרותי הנה"ח? שרותי חשבות? הכל זה תחום פיננסים, במה הם מתמחים? בגדולים יש מספר מחלקות (חשוב! כמעט לא ניתן לעבור בין המחלקות) - ביקורת, מיסים, כלכלית, מערכות מידע - ביקורת פנים וכו'. כך שהתשובה לשאלתך היא תלוי. מקווה שזה יעזור. תהיו אנשים טובים.
סגור