פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

עדי אלון | 22:48  10/03/10
אני מתכננת ללמוד ראיית חשבון באוקטובר הקרוב, ויש לי כמה שאלות בנושא: 1. איפה הכי כדאי ללמוד? האם חשוב ללמוד במקום נחשב? 2. איך מתקשר התחום למנהל עסקים, כלכלה, יעוץ מס, הנהלת חשבונות? מה ההבדלים? 3. מה הם הסטנדרטים בעבודה? שעות עבודה, משכורות וכו' 4. באיזו מתכונת מתנהלים הלימודים? ימים, שעות.. (בממוצע...) 5. האם ניתן לשלב עבודה ולימודים? 6. מי שלומד במכללה למנהל, או למד בעבר הקרוב יחסית, המקום מומלץ? כדאי? 7. מה כוללת העבודה היומיומית בתחום? מבחינת תפקיד, לו"ד יומי וכד' (שאלה לאלו שכבר עובדים בתחום..) אני יודעת שאלו יחסית הרבה שאלות, אבל אשמח לכל עזרה:) תודה מראש!
רועי | 13:05  15/03/10
קצת קשה לי לענות לך על כל השאלות, במיוחד על שאלה 2 עליה אני חושב שאתה תוכל לענות רק אחרי שתלמד את התחום כי בסוף במידה כזו או אחרת הכל קשור בהכל. בכל אופן אני לומד מנהל עסקים וחשבונאות הקריה האקדמית אונו ואני ממש לפני ההשלמה לחלק של החשבונאות. ממה שאני שומע מה שהכי חשוב זה לא המקום שאתה לומד אלא הציונים שלך אז כדאי להשקיע!! הסטנדרטים של העבודה די גבוהים- יש לי חבר שכבר התחיל בהתמחות והוא חוזר הביתה די קרוע, מצד שני מי לא חוזר קרוע השנות העבודה הראשונות. לא מכיר את המכללה למנהל אבל מאד ממליץ על קרית אונו שם אני לומד, אני יכול לאמר שגם ניתן לשלב עבודה במהלך התואר ואפילו לפרוס את הלימודים ולעבוד במשרה כמעט מלאה כמו שאני עשיתי מקווה שעזרתי
זוכר את הפרסומת של המכללה האקדמית ? אז הסטודנט "המצטיין" שתואר בפרסומת היה מקרית אונו בכל פעם שהוא אמר את השם "אונו" גרסו את קורות החיים שלו, הבחורה הבריזה לו ובסוף גם שוטר תנועה לקח אותו למעצר. בקיצור עזוב לא להתקרב עדיף כבר לא ללמוד
רועי | 17:49  16/03/10
אני לא יודע מה האינטרס שלך לכתוב דברים כ"כ רעים על מכללה שמרצים בה מרצים מהשורה הראשונה אבל אני חייב לספר לך שלפני שהתחלתי ללמוד התייעצתי עם חבר של אבא שלי שהוא בעלים של משרד רו"ח והוא זה שאמר לי שדבר ראשון שהוא מסתכל זה על הציונים ואפילו אם שולחים לו את הבן של חבר שלו (אני) הוא לא יקבל בוגר תואר עם ציונים נמוכים ולא משנה היכן למד!! מעהר לכך הוא זה שהמליץ לי ללכת ללמוד בקריה האקדמית אונו ואמר שהוא בעצמו כמו גם קולגות שלו מעסיק בוגרים של המכללה התלהמותך מיותרת וקיצונית
תגיד לי איפה אתה חי? נראה לך הגיוני שתהיה פרסומת כזו שבה יכפישו שם של מוסד אקדמי? נראה לך שהמכללה האקדמית תל אביב יפו תרד לרמה כזו? חבל שהפורומים הפכו לזירת קרב בין חברות יחסי ציבור של מוסדות אקדמיים. ולבחור שרצה בתמימותו לשאול שאלות הקשורות לעתידו, מציעה לך לעשות סיבוב בכל המוסדות שמלמדים חשבונאות. אל תסמוך רק על האינטרנט, תשאל חברים, תבקר בקמפוסים, תתרשם בעצמך ולא מאנשים אנונימיים באינטרנט. ולך הצופה, אני מציעה לך להיזהר עם הכפשות שכאלה, כי אתה יודע, היום אפשר לבקש את כתובת ה-IP של כל טוקבק ולתבוע אותך על תביעת דיבה.
אני מתכננת ללמוד ראיית חשבון באוקטובר הקרוב, ויש לי כמה שאלות בנושא: 1. איפה הכי כדאי ללמוד? האם חשוב ללמוד במקום נחשב? תשובה: אני לומד שנה שנייה במסלול האקדמי של המכללה למנהל, יש לי היכרות גם עם אנשים שלומדים במקומות אחרים ואני יכול לומר בביטחון שכיום המכללה למנהל זה המקום הנחשב ביותר אצל המעסיקים. למוסד שממנו את מגיעה יש חשיבות מכרעת בקבלתך לעבודה, זה למעשה סוג של תעודת הזהות שלך (לא סתם תנאי הקבלה לחוג בחשבונאות המכללה למנהל הם מהגבוהים ביותר) בנושא הזה אני ממליץ לך לא להקל ראש ולא להתפשר על מכללות פחות טובות 2. איך מתקשר התחום למנהל עסקים, כלכלה, יעוץ מס, הנהלת חשבונות? מה ההבדלים? הנהלת חשבונות זה תפקיד שונה ואין צורך ללמוד לתואר על מנת לעסוק בוא 3. מה הם הסטנדרטים בעבודה? שעות עבודה, משכורות וכו' המשכורות בסופו של דבר גבוהות מאוד אבל מדובר במקצוע שדורש שעות עבודה מרובות במיוחד בהתחלה בתקופת הסטאז המשכורת נמוכה יחסית – אי אפשר ליפות את הנושא הזה מדובר במקצוע שדורש המון מאמץ גם בתקופת הלימודים וגם כשלאחריה 4. באיזו מתכונת מתנהלים הלימודים? ימים, שעות.. (בממוצע...) שלושה – ארבעה ימי לימודים ממוצע של שבע שעות 5. האם ניתן לשלב עבודה ולימודים? אפשרי אבל בטוח לא משרה מלאה 6. מי שלומד במכללה למנהל, או למד בעבר הקרוב יחסית, המקום מומלץ? כדאי? כמו שכתבתי בתשובה בהתחלה זאת המכללה המובילה בתחום וזה גם היחס שהמעסיקים נותנים לה 7. מה כוללת העבודה היומיומית בתחום? מבחינת תפקיד, לו"ד יומי וכד' (שאלה לאלו שכבר עובדים בתחום..) אני מאחל לך המון הצלחה
רו"ח שרבי איל | 16:00  18/03/10
1. לצערי אני לא יכול להמליץ. 2. הנהלת חשבונות ויעוץ מס אלו הפ תעודות מקצוע ולא לימודים אקדמים, נוסף על כך רמתם נמוכה מרמתו של רו"ח וגם זמן ההכשרה שונה. הקשר בין מנה"ס לתחום הוא ראשית רו"ח חולש על כל תחומי הניהול ולכן תוכלי לראות אותו בכל דרגות הניהול והתחומים. שנית בלימודים האקדמים מי שלומד את התחומים הללו כלכלה או מנה"ס יכול לשלב עם חשבונאות וחלק מלימודיו מוכרים לצורך מבחני המועצה. 3. השעות והסטנדרטים שונים ומגוונים, השאלה משרד גדול או קטן מחלקה כזו או אחרת, חברה או משרד.....יש משרדים שהעבודה היא 8.5 שעות ביום ויש כאלו הרבה יותר ... 4. עימי הלימוד והשעות משתנים בין מוסד למוסד, אני ממליץ לך להגיע למשרדי הרישום בכל מוסד ולהתעניין שם. 5. ניתן בהחלט לשלב לימודים ועבודה, שוב גם כאן אני ממליץ להגיע למוסד כי יש מוסדות שהדבר יותר קל ויש כאלו שקצת קשה יותר. 6. אני משוחד ולא יכול לענות 7. העבודה היומיומית תלויה באיזו מחלקה את עובדת אם בביקורת, ביקורת מחשבים, מיסים, כלכלית, וכד כמו כן, השאלה באיזה משרד גדול או קטן....כשתתחילי ללמוד תוכלי להכיר קצת יותר את התחומים והם יובנו לך יותר. בעיקרון רוב העבודה היא עבודת ביקורת שבעיקרה היא בדיקת אמיתות ונכונות הנתונים וכללי החשבונאות המיושמים...זה גדול ולא מובן כרגע....אבל אין מה לעשות...אני ממליץ לך לנסות להגיע למשרד רו"ח דרך מכר או משהו כזה ושם להתרשם ולשאול. זה קצת קשה להסביר במילים דרך האתר, אני חושב שהתרשמות אישית חשובה יותר.
סגור