פורום לימודים בחו"ל

בהנהלת: רננה קרן  |  מסר למנהל/ת הפורום

רננה קרן

הפורום מנוהל ע"י רננה קרן מנהלת המרכז ללימודים בחו''ל. היכן לומדים? מהם תנאי הקבלה? כמה זה עולה? היכן נרשמים? ירידים בארץ ללימודים בחו"ל, גופים מקשרים, אשרות כניסה ושהייה, מבחני כניסה ומכינות בארץ, דירוגים והחלפות חוות דעת וחוויות על אוניברסיטאות בחו"ל, האם יותר קל ללמוד בחו"ל? הכול על לימודים בחו''ל.

אז ככה, החלטתי שאני רוצה להתחיל ללמוד באירופה (בריטניה), אבל אין לי שמץ של מושג איך מתחילים, בעיקר כשאצלי הסיפור מעט מורכב יותר. דבר ראשון אין לי אזרחות- למרות שלפי מה שהבנתי זה לא אמור להוות בעיה. אין לי תעודת בגרות- ואני לא מתכוונת להשלים אותה בארץ. הסיבות כרגע הן לא הנקודה, אבל לימודים בארץ זה משהו שאני לא מעוניינת בו. שום סוג של לימודים. כרגע ההחלטה ללמוד בחו"ל היא מרצון מלא לחלוטין. ההתבלטות שלי נעה בין אוניברסיטה פתוחה שבה אני לא צריכה תעודת בגרות, אבל אם אני עשה זאת, השאלה היא מה כן דרישות הקבלה? ויש את האופציה של לעשות foundation year (שאני אפילו לא לחלוטין מודעת למה בדיוק זה אומר וכולל אבל הבנתי שזה משהו בסגנון מכינה) באוניברסיטה ברמה איכותית ולאחר מכן להתחיל תואר בפילוסופיה, הסטוריה או תאולוגיה. (דגש על פילוסופיה אלא אם כן ניתן בדרך כלשהי לשלב בין כמה מהבחירות) איפה אני אמורה להתחיל? יש כל כך הרבה שאלות, אילו אוניברסיטאות מומלצות? אילו אוניברסיטאות מציעות foundation year? אילו תארים באילו אוניברסיטאות נחשבים גם במדינות אחרות באירופה או בישראל? אני יודעת שיש מבחן אנגלית שאני צריכה לעבור, ומה הרמה שלו? איפה אני עושה אותו? אני יודעת שיש קורסים אליו, איך זה עובד בדיוק? כמה כל הסיפור הזה עולה בכלל? איפה אני מוצאת פרטים? ועוד אלף ואחת שאלות! איך אני אמורה להתחיל עם זה בכלל? גוגל זה לא מספיק, אני לא באמת מצאתי מקורות מידע ממוקדים. אני אשמח אם תייעצו לי או תמליצו או תפנו למקור מידע מועיל. סליחה שהצפתי אותכם בשאלות, אבל הנחתי שפה יהיו מספיק אנשים שיהיה להם טיפה מושג, אז אני באמת אודה לכל אחד ואחת שיענו לי. המון המון תודה מראש, אני תוהה אם כולם עוברים את כל הבלאגן והפחד הזה. שוב תודה, OG
רננה קרן | 10:56  02/08/07
שלום, קודם כל, אני מציעה לך לקרוא מידע כללי על לימודים בבריטניה http://www.glimudim.co.il/globaleducation/cat.asp?catId=4 לגבי מכינות Foundation - תעשי חיפוש כאן לפי תחום הלימודים שאת רוצה ללמוד http://www.educationuk.org/ את יכולה להתייעץ גם עם המועצה הבריטית לתרבות בטל. 03-6113600 ( תבקשי את ורדה)
דואר מאליוט אוקון | 00:55  28/09/07
מאחר והחיפוש קשה גם לי ומאחר וורדה שרננה מציע לפנות אליה גם לא עושה את החיים קצת יותר קלים,ומאחר ולאנגלים שמדברים איתם יש נטייה להאריך בדיבור במקום להגיד א-ב-ג-ד אני חושב שזה נכון עבורי לחפש חומר עם עוד אדם,לא משנה מי,העיקר שיהיה עוד אחד ואני אוכל להתחלק עימו בחיפוש החומרים ובהחלפה. המייל שלי,אם במקרה נכנסת לפורום המשעמם הזה שוב: elio2b@walla.com

קישורים נוספים

כל מה שלא ידעתם על החווייה והתועלת
מדריך למתעניינים ללמוד באווירה מיוחדת
המקום שלכם להתייעץ, לשתף ולהתעדכן

סגור