פורום לימודים בחו"ל

בהנהלת: רננה קרן  |  מסר למנהל/ת הפורום

רננה קרן

הפורום מנוהל ע"י רננה קרן מנהלת המרכז ללימודים בחו''ל. היכן לומדים? מהם תנאי הקבלה? כמה זה עולה? היכן נרשמים? ירידים בארץ ללימודים בחו"ל, גופים מקשרים, אשרות כניסה ושהייה, מבחני כניסה ומכינות בארץ, דירוגים והחלפות חוות דעת וחוויות על אוניברסיטאות בחו"ל, האם יותר קל ללמוד בחו"ל? הכול על לימודים בחו''ל.

שלום. אני ישראלי ובעל אזרחות אמריקאית. בחצי שנה האחרונה אני נמצא באריזונה, בעיקר עובד. התחלתי להתעניין לגבי לימודים פה, אבל יש לי מספר שיקולים ובעיות, ואני מקוה שבעקבות ההודעה הזו חלק מהם ייפתרו. כרגע אין לי כיוון מקצועי לעתיד, או בחירה מסויימת של מה ללמוד, ובנוסף גם אין לי צפי של ממש לגבי כמה זמן אהיה בארה"ב (חודשים קדימה- בוודאות. אם יותר מכמה שנים- בספק) אני בודק אופציה של community college מקומי, לעשות כמה קורסים קטנים, בעיקר של קורסים כלליים (מספר שעות בשבוע, במקביל לעבודה. כרגע אין לי אפשרות להשקיע יותר מזה). יש קורסים שמקנים נקודות זכות ואפשרות להתקבל לאוניברסיטאות/מכללות (ואם אשאר פה לאורך זמן- זו בהחלט אופציה), ורציתי לדעת אם זה תקף גם כלפי אוני' ישראליות. (יש לציין שאני אחרי פסיכו' בארץ, 700+) הבנתי שבקומיוניטי קולג', מטבע הדברים, האוכלוסיה לרוב חלשה יותר. זה משפיע לרעה על האפשרות להיכנס לאוני' בבא הזמן, או שמסתכלים נטו על הציונים שלי? כמו כן, האם יש אופציות לימודים נוספות בארה"ב, בהתחשב במצבי? (לא לימודים ב-full time, לימודים כלליים יחסית, ומצב עו"ש לא בשמיים) תודה.

קישורים נוספים

כל מה שלא ידעתם על החווייה והתועלת
מדריך למתעניינים ללמוד באווירה מיוחדת
המקום שלכם להתייעץ, לשתף ולהתעדכן

סגור