פורום לימודים בחו"ל

בהנהלת: רננה קרן  |  מסר למנהל/ת הפורום

רננה קרן

הפורום מנוהל ע"י רננה קרן מנהלת המרכז ללימודים בחו''ל. היכן לומדים? מהם תנאי הקבלה? כמה זה עולה? היכן נרשמים? ירידים בארץ ללימודים בחו"ל, גופים מקשרים, אשרות כניסה ושהייה, מבחני כניסה ומכינות בארץ, דירוגים והחלפות חוות דעת וחוויות על אוניברסיטאות בחו"ל, האם יותר קל ללמוד בחו"ל? הכול על לימודים בחו''ל.

שלום רננה, לדעתך לימודים בחו"ל בשפה המקומית הם אפשריים גם לאחר למידת השפה המקומית באופן אינטנסיבי במשך שנה ? אני אישית מעוניין ללמוד בברלין רפואה, והבנתי שישנם הרבה קורסים לגרמנית ללימודים אינטנסיביים למשך שנה... אך זה עדיין לא נראה לי אפשרי כל כך. רציתי לדעת מה את יודעת על כאלה שנסעו ללמוד באיטליה? הרי הם לומדים באיטלקית ועשו גם מכינה של השפה. כל מידע, טיפ והכוונה יהיו לי רלוונטים ! תודה רבה מראש.
רננה קרן | 15:37  22/06/08
שלום יהונתן, לימוד שפה במשך שנה במדינה הרלוונטית הוא בהחלט מספיק. אלו שנוסעים ללמוד באיטליה למדו מכינה בארץ ובאיטליה ורובם לומדים ומצליחים. אני מציעה שתדבר עם סטודנטים שלומדים והם יעידו בעצמם
אחמד | 09:03  23/06/08
אני ממליץ על ברלין..סיימתי את הלימודים בעיר הנפלאה הזאת..פשוט מדהימה!! אני הייתי חי 8 שנים בברלין.. העייר האכי יפה בעיניי.. אבל דבר אחד צריך להזהר ממנו!! קשה לעזוב את ברלין אחרי הלימודים,אתה יכול להשאר שם...פשוט יפה.. יום טו אחמד
יהונתן | 02:46  26/06/08
אםכן, תוכל להשאיר פה את המייל שלך ולהרחיב קצת בפרטים? זה יהיה לי לעזרה מאוד גדולה... תודה !
הילה | 01:54  27/06/08
אני לומדת רפואה בגרמניה אבל בהיידלברג. אני מאוד לא ממליצה ללמוד פה. בהיידלברג לאומת ברלין יש שכר לימוד של 500 יורו לסימסטר אבל האוניברסיטה אמורה להיות ברמה יותר גבוהה. אני מאוד לא מרוצה צמהאוניברסיטה פה, היא מאוד לא תומכת בסטודנטים זרים, היחס פשוט מזויע, הסיפריות ריקות והכל צריך לקנות והלמידה היא לבד בבית כי אין הרבה סמינרים ותרגולים ואני יודעת שגם בברלין זה ככה, פה המצב עוד נחשב טוב כי זאת האוניברסיטה הכי עשירה בגרמניה למרות שלאומת האוניברסיטאות בארץ היא דיי עלובה. צריך ללמוד המון ובשפה זרה וגם להרצות בגרמנית והפרופסורים מאוד לא נחמדים ולא מתייחסים יפה לזרים וגם ככה הרבה מהסטודנטים האחרים שחושבים שזרים תפסו את המקומות לימוד שלהם. בנוסף, לדבר עם הגרמנים זה כמו לדבר עם הקיר, אין עזרה לסטודנטים זרים וצריך להתמודד עם הכל לבד וכמו שאמרתי הם לא אנשים קלים, אני בחיים לא רואה את עצמי נשארת פה. בנוסף, שום אוניברסיטה גרמנית לא מוכרת בארץ, צריך לעשות מבחנים בסיום הלימודים.
יהונתן | 18:13  27/06/08
זו התגובה השלילית הראשונה שאני שומע על לימודים בגרמניה... הבנתי שזה ממש הפוך ממש שתיארת. מהם התנאי הקבלה בהיידלברג?
הילה | 22:50  28/06/08
תנאי הקבלה פה הם כמו בכל האוניברסיטאות פה. תעודת בגרות עם ממוצא גבוה, מעל מאה ועשר, הייתי אומרת, חוץ מזה צריך לעבור מבחן שפה. הקליניקה בהיידלברג נחשבת מבחינת רמה להכי גבוהה אבל צריך ללמוד כאן כל היום והפרופסורים מאוד לא נחמדים ולסטודנטים אין חיים. אני מאוד לא מרוצה ואני רוצה להחליף אוניברסיטה, צריך פה למצוא מישהו מאוניברסיטה אחרת שיחליף איתי אבל האוניברסיטה מתייחסת ממש מגעיל ושולחים אותי ממקום למקום בשביל החתימה. כל הגרמנים רוצים ללמוד פה, זה מאוד מבוקש, אין לי מושג למה. אולי בערים הגדולות המצב אחר, אני לא יודעת, אני לא ממליצה ללכת לערים הקטנות. אני לא יודעת כמה ישראלים לומדים בגרמניה רפואה, אני מכירה כמה ערבים ישראלים מפה ומעוד כמה אוניברסיטאות, חוץ מזה זה לא מוכר בארץ כמו שאמרתי אז אנשים לא מתלהבים להגיע, אבל כל אלו שאני מכירה רוצים בכל מקרה לחזור לארץ ולא להישאר פה
ישראל | 18:07  11/08/08
קודם כל ... מה חשבת ? שלימודים בחול זה פיקניק? את צריכה לחרוש הרבה וכל הזמן !! נמאס לי לחפש מידע על הלימודים בגרמניה ובכל הפורומים למצוא את ההודעות השליליות שלך. לא מצליח לך ? אז מוטב לשתוק ולא לייאש סטודנטים חדשים שבונים על הלימודים בגרמניה!!
את צודקת דרלינג,אני יישמח למידע על לימודים בברלין מה מקבלים מה צריך לעשות בדיוק..... אם למשהוא יש מידע או מקום לקשר אותי אני יישמח

קישורים נוספים

כל מה שלא ידעתם על החווייה והתועלת
מדריך למתעניינים ללמוד באווירה מיוחדת
המקום שלכם להתייעץ, לשתף ולהתעדכן

סגור