קורס מטפלות במעונות יום

קורס מטפלות במעונות יום

בעתיד מטפלת תהיה מקצוע לכל דבר וחלק מדרישות הקבלה לתפקיד תהיינה תעודה על הכשרה מקצועית כבכל תפקיד


מה זה בעצם ? 
המאה ה-21 מתאפיינת כמקור של שינויים בגישות ובחינוך. מצב זה מחייב את המסגרת החינוכית לגיל הרך לפתח תשתית לכישורי חיים ולמיומנויות רגשיות ואינטלקטואליות שיעזרו לילד להתמודד  ולהשתלב במסגרות החיים.

כדי להיות הדמות החינוכית בחייו של הפעוט על המטפלת להיות חמה, תומכת ורגישה לצרכיו המגוונים והייחודיים של כל ילד וילד. אך חשוב מכך, עליה להכיר את שלבי התפתחותו של הפעוט שבאחריותה, ואת הכלים המקצועיים המתאימים לכל שלב ושלב, כי על ההתפתחות בשלבים הקריטיים הללו של הגיל הרך  מושתתת אישיותו של האדם הבוגר. בעתיד מטפלת תהיה מקצוע לכל דבר וחלק מדרישות הקבלה לתפקיד תהיינה תעודה על הכשרה מקצועית כבכל תפקיד.

בנוסף, לנוכח התייחסותן הקשה בזמן האחרון של מטפלות פרטיות לילדים חלה עליה ניכרת בדרישה למטפלות מקצועיות שעברו הכשרה מתאימה ומצוידות בתעודה המעידה על כישוריהן.

הלימודים

קורס מטפלות נחלק לשניים: סוג 1 וסוג 2. סוג 1 מיועד למי שרוצה להיות מטפלת וסוג 2 נועד למי שכבר יש לה ניסיון של כמה שנים בטיפול ושואפת להתמקצע ולרכוש ידע נוסף בתחום.

בין הקורסים שנלמדים:

סוג 1- התפתחות הילד עד גיל 3 , קשיים במהלך ההתפתחות , הטיפול הפיזי בילד,יסודות בדידקטיקה , עזרה ראשונה , בטיחות בתחזוקה , ארגון הסביבה הפיזית , תקשורת ואתיקה מקצועית, אומנויות משולבות ,שיווק והכוון תעסוקתי.

סוג 2- טיפול בילדים בגיל הרך השוהים במעונות יום, כרוך בדאגה לצרכיהם הפסיכולוגיים של הפעוטות ובטיפוח הכישורים הקוגניטיביים והאמוציונאליים שלהם, תוך כדי פעילות הכוללת משחקים, סיפורים, טיולים, עבודות יד וכד'.

התעודה

הלימודים נמשכים כשנה וחצי ובסיומם ניתן לקבל תעודת גמר בית הספר ותעודה מקצועית מטעם משרד התמ"ת: מטפלות במעונות יום סוג 1 או 2 (למי שעוברות את מבחן משרד העבודה).

מה עושים עם זה ?

המסיימות יוכלו להשתלב בעבודה במעונות ובגנים (פרטיים וציבוריים), וכמטפלות בבית (לאור הדרישה ההולכת וגוברת למטפלות מוכשרות ומנוסות).

כמה מרוויחים?

שכר מטפלות במעונות יום ממשלתיים ובמעונות פרטיים הוא כ-4,000 שקלים למשרה מלאה. מטפלת פרטית מרוויחה בין 4,000- ל- 5,000 ₪ תלוי באזור הגיאוגרפי. 

צור קשר

ליצירת קשר עם מוסדות המלמדים קורס מטפלות במעונות יום, לחצו על שם המוסד:
אמריקן ישראל קולג'
המרכז ללימודי החוץ -ספיר
מכללת אתגר
 

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת לוינסקי לחינוך – בית הספר ללימודי המשך
לימודי המשך - התמחות, הכשרה והעשרה
כתובת: שושנה פרסיץ 15, תל אביב
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום קורס מטפלות, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס מטפלות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור