הבגרויות בעלייה – הפסיכומטרי בירידה

הבגרויות בעלייה – הפסיכומטרי בירידה

שר החינוך, שי פירון, נחוש לבצע שינויים מרחיקי לכת בתחום החינוך ובקרוב נהנה מפירות עשייתו. החל מהשנה הבאה כוחן של הבגרויות עולה וכוחו של המבחן הפסיכומטרי יורד. על המשמעויות בתחום ההשכלה הגבוהה בכתבה שלפניכם

הרפורמה בבחינות הבגרות תאפשר למועמדים ללימודים גבוהים להתקבל למסלולי לימודי התואר השונים על סמך ציוני הבגרות בלבד וללא צורך במבחן פסיכומטרי. עם זאת מועמדים שציוני תעודת הבגרות שלהם לא יהיו גבוהים דיים כדי להתקבל למסלול לימודים נבחר, יוכלו להתקבל על סמך ציון הפסיכומטרי שלהם.

הבשורה

השר פירון מתכוון לצמצם את היקף בחינות הבגרות משמעותית, ולקיימן רק בכיתה י"א ולא בכיתה י' כפי שנהוג כיום. סך בחינות הבגרות להן נדרש תלמיד תיכון יצטמצם לכדי עשר ועפ"י חלוקה לשלושה אשכולות עיקריים: עברית (לשון וספרות), ידע עם מדינה ועולם (אזרחות והיסטוריה) ומורשת ותרבות (מחשבת ישראל, תנ"ך, תושב"ע). הציון הקובע בכל אשכול יהיה משוקלל והמקצועות היחידים שיישארו ללא שינוי יהיו מתמטיקה ואנגלית.

שינוי מרענן נוסף הוא אפשרויות הבחירה של המורים. 60% מן החומר הנלמד ייבדק ע"י הגשת עבודות, להן יידרשו התלמידים לפי בחירת והוראת המורה, על 40% החומר הנותרים ייבחנו התלמידים בכתב.

אז כיצד תשפיע הבשורה על ההשכלה הגבוהה? בקרוב יוצגו קריטריונים מדויקים למעוניינים להשתלב בהשכלה הגבוהה, על סמך ציוני תעודת הבגרות או ציון הפסיכומטרי. יש לציין כי הפקולטות היחידות שאינן נכללות בתכנית החדשה הן הרפואה וההנדסה. השורה התחתונה היא שהמועמדים יוכלו לבחור להתקבל ללימודי תואר עפ"י ציוני הבגרות שלהם או עפ"י ציון הבחינה הפסיכומטרית  ולא יהיו עוד שקלולי ציון ביניהם.

המטרה

מטרת התכנית היא להעשיר ולהעצים את חווית הלמידה בתיכון ולאפשר לתלמידים להתנסות גם בעבודת חקר. בנוסף לכך, יידרש כל תלמיד לעסוק בפעילויות התנדבותית למען הקהילה.

במוסדות להשכלה גבוהה תוגדל, משמעותית, הנגישות לרכישת השכלה לכלל האוכלוסייה, בתקווה לעודד מוטיבציה להצלחה ולהצטיינות.

תגובת ההשכלה הגבוהה

במוסדות להשכלה הגבוהה חוששים כי ההחלטה תוביל לקבלה של מועמדים רבים שלא יעמדו בדרישות הלימודים הגבוהים בחלק מהפקולטות, דבר שיוביל לאחוז נשירה גבוה, ומציעים להשתתף בכתיבת מבחני הבגרויות, ע"מ ליצור התאמה לרמה הנדרשת.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 8 מוסדות לימוד ובהם 9 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
קידום
בגרות
כתובת: מרכז עזריאלי חולון . רשימת הסניפים:קריון, חדרה,רעננה,פתח תקווה, תל אביב, ירושלים, מודיעין, רשל"צ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
זיו כספי, ביה''ס לבגרות ופסיכומטרי
ביה''ס אקסטרני הנהנה במשך שנים רבות ממוניטין ומשם מוביל
כתובת: דרך השרון 12 כפר סבא
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
High Q
התוצאות מדברות
כתובת: סניפים בכל רחבי הארץ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכינה הקדם אקדמית- וינגייט
המכללה לחינוך גופני וספורט במכון וינגייט
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
 
 
EZ WAY פסיכומטרי ובגרות
קורס הפסיכומטרי הנבחר בישראל, היחיד עם מאמן פרטי צמוד
כתובת: כל הארץ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אנקורי -בגרויות
כתובת: הנהלה ראשית- סירקין 3 ,תל אביב -יפו, 63562. סניפים- נהריה, כרמיאל, קרית ביאליק, חיפה, באר שבע, חדרה, רעננה, פ"ת, ירושלים, ראשל"צ ואשדוד.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 9 מסלולי לימוד בתחום בגרויות, ב-8 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בבגרויות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור