לימודי פרסום ושיווק - השוואה בין קורס לתואר בשיווק

לימודי פרסום ושיווק - השוואה בין קורס לתואר בשיווק

פרסום ושיווק - קורס או תואר?

שיווק. מילה כל כך קצרה שכוללת הביטים נרחבים ויכולות שונות. אז מה זה אומר בכלל להיות איש/ת שיווק? פרסום, אספקה, מכירות, קידום מכירות ועוד. האם כדי להתמחות רק באחת מאפשרויות העיסוק או אולי בכולן, ומה בעצם עדיף: קורס או תואר?

מה תלמדו?

יצירתיות זה שם המפתח בתחום, אם יש לכם את זה, אתם כבר במקום הנכון. מלבד זאת, עידן הטכנולוגיה המתקדמת עושה רק טוב לתחום השיווק, האפשרויות להתמקצע בתחום האינטרנט, הפרסום, המוצר, התקציב או המכירות פותח בפניכם אפשרויות נרחבות לעיסוק ולעולם השיווק כולו. תכנית הלימודים של לימודי שיווק במסגרת תואר ראשון כוללים מגוון אפשרויות התמחות כדוגמת פרסום, תקשורת שיווקית, מנהל עסקים, כלכלה, שיווק טכנולוגי, קופירייטינג, תעשייה וניהול ועוד. בין הנושאים הנלמדים בתכנית הלימודים: אסטרטגיות בשיווק, טכניקות בשכנוע, יסודות השיווק, פילוח שוק, רשתות חברתיות, שיווק ופרסום, תקציבאות, תכנון אסטרטגי, יחסי ציבור, מיתוג, תיאוריות ניהוליות, התנהגות צרכנית ועוד. היתרון של תואר ראשון לעומת קורס הוא בנושא הנוסף שאתם לומדים לעומק, כלומר אם בחרתם מנהל עסקים אז לימודי הליבה יכללו קורסים במנהל עסקים, אם בחרתם בטכנולוגיה שיווקית תלמדו קורסים בנושא הטכנולוגיה וכו'.

קורס בשיווק, בשל התרחבות התחום והתמקצעותו, כולל מגוון רחב של אפשרויות ומאפשר לכם להתמחות בתחום ספציפי בו אתם מעוניינים לעסוק. לדוגמא- קורס שיווק וניהול חנות, קורס שיווק ופרסום און ליין, קורס מנהלי שיווק באינטרנט, קורס Networking, קורס פיתוח עסקי ושיווק בשווקים גלובליים, קורס שיווק בווידאו, קורס טקטיקות מכירה ועוד ועוד. היתרון הבולט של קורס לעומת תואר הוא אכן באפשרויות ההתמחות הספציפית שבו אתם מעוניינים לעסוק וזה אכן מהווה יתרון לאלו מכם שיודעים בדיוק מה הם רוצים להיות בתחום השיווק. אם הנטייה שלכם היא ללכת לכיוון של לימודי שיווק וניהול ולא ברור לכם ספציפית מה אתם מעוניינים לעשות או שאתם רוצים לנהל תחום שיווקי בארגון ולהתמקצע באחת האפשרויות שמציעים התארים- לכו על זה. כמובן שפרמטר הזמן שעומד לרשותכם וכן פרמטרים של יכולת הכספית ועמידה בתנאי הסף הם חשובים לא פחות.

מהם תנאי הקבלה?

תנאי הקבלה לתואר בשיווק משתנים בין מוסד אחד למשנהו ובין אוניברסיטה למכללה, בגדול הדרישות גבוהות ונעות בין ממוצע 95-100+ פסיכומטרי. לגבי הקורסים השונים, זה תלוי בנושא שאתם בוחרים, לעתים נדרש רקע בתחום אבל ברוב המקומות תנאי הקבלה מסתכם בראיון אישי.

כמה זמן?

תואר ראשון נמשך כשלוש שנים וקורס בשיווק מספר חודשים 4-12, שוב תלוי בנושא.

איזו תעודה?

לימודי התואר יקנו לכם תואר B.A

לימודי הקורס- תעודת הסמכה מטעם המוסד המלמד

כמה עולה?

עלות לימודי תואר לשנת לימודים, תעלה לכם  אוניברסיטה- מתוקצב כ- 12,000 ₪ , מכללה- 26,000 -36,000 ₪

עלות לימודי קורס שיווק נעים בממוצע 8,000- 15,000 ₪

האם יש עבודה?

כפי שצוין קודם, הקדמה עושה רק טוב לאנשי השיווק ומרחיבה את אפשרויות התעסוקה בתחום המדיה, העיתונות, התקשורת, האינטרנט ועוד ועוד. אז עבודה- אם אתם טובים במה שאתם עושים לא חסרה... חלק מאפשרויות התעסוקה שיעמדו לרשותכם בסיום הלימודים הן: מנהל שיווק, מנהל מוצר, מנהל מותג, אנליסט, צוות מכירות, תקציבאים, אסטרטגיה וייעוץ, פרסום, קריאטיב, יחצנות וכדומה.

כמה מרווחים?

מנהל שיווק 13,000-18,000 ₪

מנהלת מכירות 6,000-12,000 ₪

סוכנת מכירות 6,500- 8,000 ₪

דוברות/יחסי ציבור  5,000- 10,000 ₪

את מסלולי הלימוד  בתחום השיווק, ניתן ללמוד ב: ABS, בר אילן, הקריה האקדמית אונו , שרוטל, מכללת רמת גן (קיימות 2 תכניות), בינתחומי בהרצליה

רוצים להתייעץ איתנו? פורום  שיווק ופרסום  פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

 

 

תעודה המוענק בסיום הקורס

תעודה המוענקת בסיום התואר

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 6 מוסדות לימוד ובהם 8 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ספיר
המכללה האקדמית ספיר
כתובת: המכללה נמצאת ליד שדרות
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
תואר ראשון בשיווק טכנולוגי
בית הספר לתקשורת
הקריה האקדמית אונו
אקדמיה יישומית
כתובת: צה"ל 104 קרית אונו
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
תואר ראשון בפרסום ותקשורת שיווקית
תואר ראשון במנהל עסקים - התמחות בשיווק ופרסום
המכללה האקדמית נתניה
עושים אוניברסיטה לעסקים
כתובת: האוניברסיטה 1 נתניה
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המרכז האקדמי פרס
ללמוד אחד על אחד עד התואר
כתובת: הנביאים 8 רחובות
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המרכז ללימודים אקדמיים
ההבדל בין תיאוריה לקריירה
כתובת: היוצרים 2 אור יהודה
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
 
 
בעמוד זה נמצאים 8 מסלולי לימוד בתחום לימודי שיווק , ב-6 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי שיווק אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור