לימודי תואר ראשון בבימוי והוראת תיאטרון

לימודי תואר ראשון בבימוי והוראת תיאטרון

כל המידע על לימודי תואר ראשון בבימוי והוראת תיאטרון: תוכנית לימוד, מוסדות לימוד, עלויות, אפשרויות תעסוקה ועוד

באם השם ברטולט ברכט אומר לכם הרבה, יש לכם מנוי באחד התיאטראות בארץ והייתם מעוניינים לדעת כל מה שצריך על אומנות התיאטרון, עם דגש על הוראה ובימוי, ייתכן מאד שהתואר הבא מיועד לכם.
לימודי תואר ראשון בבימוי והוראת התיאטרון נחשבים למרתקים ביותר, ומושכים מדי שנה חובבי אומנות רבים, אשר חלק לא מבוטל מהם משתלב בהמשך בתעשייה הענפה בארץ.

על לימודי תואר ראשון בבימוי והוראת התיאטרון

הנושאים אשר נלמדים במסגרת מסלול ייחודי רבים ומגוונים, וכוללים לרוב את היסטוריית התיאטרון, משחק, תנועה בתיאטרון, הדרכה פדגוגית, ז'אנרים בתיאטרון ותולדותיהם, כתיבת מונולוגים ודיאלוגים, שימוש במוזיקה ובתיאורה, ניתוח הצגות וכן תכנים נוספים.
אורך הלימודים משתנה בין המוסדות, אם כי במרבית המקרים הוא כולל כשלוש שנות לימוד (עיוניות ומעשיות כאחד) ושנת סטאז' אחת, במהלכה משתתפים הסטודנטים בהפקות שונות וכן עושים סמינריוני מחקר בנושא.

למי מיועדים לימודי בימוי והוראת התיאטרון?

לימודי תואר ראשון בבימוי והוראת תיאטרון לא מצריכים ניסיון כלשהו בתעשייה. תחת זאת, המועמדים נדרשים לרוב לעבור בהצלחה ראיון אישי וסדנת קבלה. זאת, כמובן, בנוסף לתנאי הקבלה הבסיסיים ללימודי תואר ראשון, הכוללים 12 שנות לימוד (תעודת בגרות מלאה) וציון פסיכומטרי העומד בחתך הקבלה.


המוסדות המציעים תואר ראשון בבימוי והוראת תיאטרון

באם ברצונכם ללמוד תואר ראשון בבימוי ובהוראת תיאטרון, באפשרותכם לעשות זאת במספר מוסדות ברחבי הארץ, ביניהם בית הספר לאומנויות הבמה של סמינר הקיבוצים, החוג לתיאטרון של אוניברסיטת חיפה, החוג ללימודי תיאטרון של המכללה האקדמית גליל מערבי ובית הספר לאומנויות המדרשה.
שכר הלימוד משתנה בין המוסדות, ונע לרוב בין 10,000 ל-15,000 ש''ח לשנת לימוד אחת.

 

אפשרויות התעסוקה בסיום התואר

בתום הלימודים, מקבלים הבוגרים הטריים תעודת הוראה וכן תואר ראשון בחינוך, B.Ed איתם ניתן להתקבל למגוון משרות. בין השאר, הם יכולים לשמש כבמאים לכל דבר בתיאטראות השונים ברחבי הארץ, או למצוא את עיסוקם בתחום אחר הקשור לאומנות זו: כתיבה, הפקה ועוד.
מלבד זאת, הסטודנטים יכולים ללמד תיאטרון בבתי הספר השונים, להעביר שיעורים בחוגים מקצועיים לדרמה ואף להשתלב במגמת תיאטרון באחד מהמוסדות להשכלה גבוהה.
כמובן שתואר בבימוי והוראת תיאטרון פותח גם דלתות בעולם האקדמי, ומאפשר להמשיך אל לימודי תואר שני, הן בתיאטרון והן בחינוך.

הכנסה אפשרית בתחום

האם ניתן להרוויח כסף מבימוי תיאטרון? תלוי במשרה. מדריכי תיאטרון בבתי הספר או במוסדות להשכלה גבוהה, מרוויחים שכר הנהוג לתפקידי הוראה במוסדות אלה, כלומר, מ- 5,000 ש''ח בחודש למשרה בבית ספר תיכון ועד ללמעלה מ-10,000 ש''ח במוסדות להשכלה גבוהה.

באשר לתפקידי ההפקה והבימוי, הרי שהם משתנים לפי היקפו של הפרויקט. גם אם לא פשוט לפלס דרך אל הבמה של תיאטרון "הקאמרי", מתי המעט המשיגים הצלחה בשדה זה נהנים ממוניטין וכבוד ששכר יפה בצידו.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 2 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 2 מסלולי לימוד בתחום לימודי תאטרון , ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי תאטרון אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור