טבע - נפש - גוף: קורס רפואה סינית

טבע - נפש - גוף: קורס רפואה סינית

כל המידע על קורס רפואה סינית, תכני הלימוד, אשרויות תעסוקה בתחום ועוד


הרפואה הסינית קיימת כבר אלפי שנים. אולם, רק בעשורים האחרונים גברה המודעות אליה בעולם המערבי, ובישראל בפרט. כך, רבים התוודעו לסגולותיה הייחודיות וליכולותיה להתמודד עם מכלול בעיות בגוף האדם.

יחד עם הדרישה לטיפולים אלטרנטיביים אלה, גובר גם העניין לעסוק במקצוע באופן רשמי. קורסי הרפואה הסינית השונים, אותם ניתן ללמוד במוסדות רבים ברחבי הארץ, מספקים מענה ראוי למעוניינים להכיר את התחום על בוריו.

מהות הרפואה הסינית

בבסיס הרפואה הסינית עומד עיקרון מרכזי אחד, והוא הקשר שבין הטבע, נפש האדם וגופו. ההנחה היא כי אנרגיה זורמת בגוף האדם (אנרגיית הצ'י), ושאופן זרימתה משפיע על בריאותנו. לצורך שחרור האנרגיה, נעזרים המטפלים בשיטה זו בכלים רבים ומגוונים, ביניהם דיקור, צמחי מרפא, תזונה סינית, מתיחות, עיסוי, מדיטציה, טיפול בנשימות- והרשימה עוד ארוכה.

יתרונותיה של הרפואה הסינית

גם אם גורמים ברפואה המסורתית עשויים לחלוק על חוסר המדעיות של שיטות המרפא מהמזרח הרחוק, הרי שהיא הוכחה כיעילה לטיפול במגוון עצום של בעיות: כאבי צוואר וגב, כאבי ראש, בעיות בזרימת הדם, מתח, בעיות נשימה, מחלות עור, בעיות הורמונאליות, פגיעה ביכולת הפריון של האישה ותחומים נוספים. ההתבוננות על גוף האדם כמכלול, ולא רק על הסימפטומים של הבעיה הספציפית, הופכת את השיטה למתאימה לכל שכבות הגילאים המבקשים להטיב את בריאותם. 

אודות לימודי רפואה סינית

לימודי רפואה סינית עוסקים במגוון רחב של נושאים. החלק העיוני מתמקד בהבנת התחומים הנוגעים לגוף האדם, דוגמת אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, נוירולוגיה ועוד, לצד הכרה יסודית של שיטות הטיפול הייחודיות לרפואת המזרח.
במרבית המקרים, הלימודים אורכים ארבע שנים אקדמיות, כאשר שכר הלימוד עומד על כ-15,000 ש''ח לשנת לימוד אחת. הסכום יגלם לרוב גם את החומרים הנדרשים לשימוש בשיטות הטיפול השונות (צמחי מרפא, אמצעי דיקור ועוד).

היכן ניתן ללמוד רפואה סינית?

הפופולאריות של הרפואה האלטרנטיבית בכלל, ושל הרפואה הסינית בפרט, הביאה לכך שעשרות מוסדות להשכלה גבוהה מציעים תוכניות לימודים בנושא.
בין המוסדות הללו, ניתן לציין את הקולג' לרפואה משלימה, בית הספר לרפואה משלימה מירב, המרכז ללימודי רפואה משלימה במכללה האקדמית גליל מערבי, המכללה לרפואה משלימה מדיקה בכפר סבא, מכללת רידמן הבינלאומית לרפואה משלימה, מכללת סמינר הקיבוצים ועוד רבים וטובים.

אפשרויות התעסוקה בתחום

בתום ארבעת שנות הלימודים, כאשר הבוגרים מצוידים בתעודת גמר המאפשרת עיסוק כמטפלים ברפואה סינית לכל דבר ועניין, מספר אופציות פתוחות עבורם.
בין השאר, הם יכולים להציע טיפולים שונים בקליניקות לרפואה משלימה, בקופות החולים השונות וכן לפתוח קליניקה עצמאית.
יש לציין כי האופציה האחרונה פופולארית במיוחד, מכיוון שהשימוש ברפואה הסינית עדיין בחיתוליו בישראל, כך שההיצע של המשרות קטן מהביקוש אליהן.

כמה מרוויח מטפל ברפואה סינית?

בדומה לתחומים דומים, גם כאן מקום העבודה הוא הגורם העיקרי המשפיע על משכורת המטפל. במרבית המקרים, שכרם ההתחלתי של המטפלים בקליניקות הציבוריות נע בין ל 8,000-4,000 ש''ח, בהתאם למכסת המטופלים.
בקליניקות פרטיות התגמול גבוה יותר, ומטפלים שברשותם קליניקה משגשגת עשויים להרוויח שכר הגבוה מ-10,000 ש''ח לחודש.

קישור רלוונטי

פורום לימודי רפואה משלימה

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 4 מוסדות לימוד ובהם 4 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת רידמן- מכללה בינלאומית לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
כתובת: סניף ראשי חיים לבנון 26, רמת אביב. סניפים בכל רחבי הארץ: רמת אביב, תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת, משגב, באר שבע ואילת.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מכללת דאו
מכללה לרפואה משולבת
כתובת: קיבוץ רמת יוחנן
רוצה שיתקשרו אליך?
vatikim
קיים מסלול אחד
מכללת ברק
המובילה ברפואה משלימה!
כתובת: רחוב התעשיה 2, ירושלים - כניסה ב' קומה 2
רוצה שיתקשרו אליך?
vatikim
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 4 מסלולי לימוד בתחום קורס רפואה סינית, ב-4 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס רפואה סינית אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור